Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 2d. 12:21 , Atnaujinta: 2017 gegužės 2d. 13:49

Seimas be diskusijų pradėjo apkaltą Kęstučiui Pūkui

Kęstutis Pūkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstutis Pūkas

Seimas antradienį patvirtino specialiosios komisijos tyrimo išvadas, kuriomis seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Seimo narys Kęstutis Pūkas pripažįstamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją ir sulaužę Seimo nario priesaiką. Be ilgų diskusijų Seimas nutarė, kad K.Pūkas nusipelnė apkaltos, ir nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados dėl jo veiksmų atitikties Konstitucijai.

Prieš išvadas balsavo tik pats K.Pūkas. Susilaikė „tvarkiečiai“ Rimas Andrikis ir Juozas Imbrasas. Anksčiau kolegą viešai gynęs Petras Gražulis balsavime nedalyvavo, o Remigijus Žemaitaitis nusprendė balsuoti už išvadas.

Anot Seimo nario, tie liudijimai, kurie išdėstyti komisijos priimtame dokumente jį šokiravo.

Šis sprendimas yra istorinis, nes, kiek žinau, dėl tokio elgesio ir tokių priežasčių nė vienas Seimo narys nebuvo nušalintas ES valstybėse, – teigė D.Šakalienė.

„Išvados, kurias gavau pasiskaityti, mane iš tikrųjų šokiruoja kaip vyrą. Jeigu tokie pokalbiai buvo, tai yra tikrai pakankamai nepadoru ir neetiškas elgesys“, – vertino R.Žemaitaitis.

Komisijos pirmininkė Dovilė Šakalienė sakė, kad didžiuojasi tokiu vieningu Seimo sprendimu.

„Manau, kad šiandien yra ta diena, kai gerai jaučiuosi būdama Seimo nare. Seimas vis tik suprato, kad mes turime būti švarūs, kad mes turime išsivalyti nuo žmonių, kurie ne tik griauna Seimo reputaciją, bet ir žemina mūsų visuomenę. Šis sprendimas yra istorinis, nes, kiek žinau, dėl tokio elgesio ir tokių priežasčių nė vienas Seimo narys nebuvo nušalintas ES valstybėse“, – teigė D.Šakalienė.

Išvados – su liudijimų citatomis

Seimo komisijos priimtose išvadose K.Pūkui siūloma pradėti apkaltos procedūrą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar Seimo nario K.Pūko konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Komisija išvadose nurodo mananti, kad Seimo nario Kęstučio Pūko padėjėjo-sekretoriaus pareigas einančių asmenų darbo metu bei pokalbių dėl Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos metu veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba buvo žeminamas kandidačių orumas, jos akivaizdžiai buvo diskriminuojamos dėl jų socialinės padėties, taip pat savo neetišku elgesiu K.Pūkas diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl K.Pūko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas.

Nors komisijai liudijo 10 moterų, savo išvadose ji rėmėsi penkių moterų liudijimais apie K.Pūko elgesį jau tuomet, kai jis buvo davęs Seimo nario priesaiką. Komisija nustatė, kad Seimo narys seksualiai priekabiavo prie moterų, vedėsi jas namo, rodė miegamąjį, klausinėjo apie lyties organus, domėjosi šeimine padėtimi, siūlė dirbti nelegaliai, diskriminavo dėl lyties ir dėl amžiaus.

Bandė papirkti komisijos pirmininkę?

Pristatydama išvadas komisijos pirmininkė „valstietė“ Dovilė Šakalienė nurodė, kad K.Pūkas komisijos narius grasino paduoti į teismą, o komisijos pirmininkei siūlė reklamą savo valdomoje televizijoje „Pūkas“ ir bendrus projektus.

„Buvo labai nemaloni situacija, buvo liudininkų, šalia esančių žmonių, kurie girdėjo tą pokalbį. Pokalbį stebėjęs žmogus po to priėjo ir paklausė: „Tai ar jis jus papirko?“ Sakiau, bandė papirkti, bet nepapirko. K.Pūkas iš tikrųjų išdėstė, kad buvo neteisingai suprastas, ir visas jo elgesys ir komentarai yra pateisinami, nes yra skirti dvasiniam pakylėjimui. Pasiūlė bendradarbiauti, išreiškė palaikymą „valstiečių“ frakcijai, man ir mano idėjoms, pasiūlė bendradarbiauti, naudotis jo žiniasklaidos priemonių paslaugomis“, – nurodė D.Šakalienė.

Aprašytos nesąmonės kažkokios išsigalvotos, kad aš turiu katę kažkokią, kurios aš gyvenime neturėjau, kad ta katė ten pridaro ten kažkur, kaip ji, na, apie ką čia kalba?, – klausė K.Pūkas.

Anot jos, K.Pūkas šį siūlymą pateikė balandžio 28 dieną, ryte, prieš komisijai susirenkant į paskutinį savo posėdį. D.Šakalienė dėl bandymo papirkti ketina kreiptis į teisėsaugą.

K.Pūkas kategoriškai neigia bandęs kolegę papirkti.

„Aš jos nepažįstu, aš su ja neturiu nieko bendro. Tai matote, kaip ji kalba šioje išvadoje, tai ji gali kalbėti ir toliau“, – gynėsi Seimo narys.

D.Šakalienė pabrėžė, kad Seimo komisija – ne prokuratūra ir ji nevertina, ar K.Pūkas padarė nusikaltimą, tačiau aiškinosi, ar Seimo narys galimai pažeidė Konstituciją.

Pasak D.Šakalienės, toliau K.Pūko elgesį turės aiškintis prokurorai ir teismai, o Seimui laikas tarti žodį, kad tokiems dalykams Seime – ne vieta.

„Kai kurių Seimo vyrų išsakyta nuostaba „ko jos tris valandas klausė“, „ko jos ėjo“, parodė, kad vis dar gajus noras apkaltinti auką“, – apgailestavo D.Šakalienė ir prašė Seimo pasielgti „vyriškai“ ir K.Pūkui parodyti parlamento duris.

Ginasi neturintis katės

Pats K.Pūkas, vos žiniasklaidai pradėjus viešinti moterų pasakojimus, atsiprašė tų moterų, kurios galėjo įsižeisti. Tačiau savo kaltės dėl tokių nuoskaudų Seimo narys iki šiol nejaučia.

Jis tikina, kad komisija buvo neobjektyvi, neleido jam naudotis teise į gynybą, neišklausė jo siūlomų liudininkų, nežiūrėjo jo pateiktos vaizdo medžiagos.

K.Pūkas dar penktadienį sakė nujaučiantis, kad Seimas greičiausiai pritars išvadoms, teigiamai dėl išvadų balsuos visas Seimas, tačiau sako esąs pasiryžęs gintis iki galo.

„Žinoma (ginsiuosi iki galo – red.past.), o ką aš turiu nuleisti galvą? Prieš ką? Prieš jus? Prieš tuos, kurie sprendžia? Galvos aš niekur nenuleisiu“, – kalbėjo Seimo narys.

Tačiau antradienį K.Pūkas Seime net nepasisakė. Taip pat nuomonės dėl komisijos išvadų išsakyti nepanoro nė vienas kitas Seimo narys.

Tik po sprendimo žurnalistams K.Pūkas tikino per tyrimą nebuvęs supažindintas su moterų liudijimais ir tikino, kad jie – laužti iš piršto, nes jis net neturi katės, nors yra cituojamas neva lyginęs kažkurią darbuotoją su besituštinančia kate.

„Ten visiškos nesąmonės ir visiškas melas. Absoliutus. Iš kur jie ištraukė? (...) Aprašytos nesąmonės kažkokios išsigalvotos, kad aš turiu katę kažkokią, kurios aš gyvenime neturėjau, kad ta katė ten pridaro ten kažkur, kaip ji, na, apie ką čia kalba?“, – kalbėjo Seimo narys.

Jis tikino, kad Seime ne palaikymo ir ne draugų ieško bei tikisi teisės apsiginti sulauksiantis Konstituciniame Teisme. Kol kas galimo seksualinio priekabiavimo istoriją K.Pūkas vadina sąmokslo teorija.

„Aš kreipsiuosi į prokuratūrą dėl tų liudijimų, kurie yra neteisingi, kurie yra išgalvoti. Kai ten ištirs visą šitą sąmokslo teoriją, tada ir žiūrėsime, kaip toliau bus. Aš manau, teisingumas yra, čia teisingumo niekas nežiūri, daro ką nori, užsidaro, nutaria ir viso gero“, – užsimojęs gintis K.Pūkas.

Jis tikino esąs palaikomas dabartinės žmonos, nes ši suprantanti, kas čia vyksta. Jis pats tikino besijaučiantis blogai.

„Blogai jaučiuosi. Įžeistas, pažemintas, įžeistas mano orumas, sutrypta mano reputacija, kur aš tiek metų dirbau“, – piktinosi K.Pūkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min