Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime kuriama laikinoji komisija, kuri nagrinėtų FNTT vadovų atleidimo motyvus

Vitalijus Gailius
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vitalijus Gailius
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė Seimo narių paskelbė siūlantys Seimui steigti laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi Fnansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų nušalinimo motyvus.

„FNTT vadovų atleidimas, visuomenei negavus informacijos apie jų padarytus prasižengimus, įplieskė skandalą, kuris griauna politinę sistemą ir verčia piliečius abejoti teisingumu. Buvę FNTT vadovai pateikė neginčijamų faktų apie Liberalų ir centro sąjungos rėmėjams iškeltas bylas, todėl galima įtarti, kad jų atleidimą lėmė grupiniai interesai ir politinė korupcija. Šiuos faktus būtina ištirti, o visuomenei atskleisti tikrąsias pareigūnų atleidimo priežastis,“ – pranešime cituojamas Seimo narys Saulius Stoma.

Parlamentaras praėjusiųjų metų lapkritį. yra kreipęsis į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl informacijos nutekinimo būsimoje „Snoro“ byloje, tačiau oficialus tyrimas iki šiol nepradėtas. „Negalime toleruoti situacijos, kai aukšti pareigūnai nušalinami nuo pareigų, neišsiaiškinus, kas iš tikrųjų kaltas dėl valstybės paslapties išdavimo,“ – sako S. Stoma.

Seimo narys Naglis Puteikis sako, kad tiesa turi būti išsiaiškinta vienokiu ar kitokiu būdu. „Jei iki pavasario sesijos pradžios to neatliks atsakingos institucijos, tai privalės padaryti Seimo įkurta tyrimo komisija“, – teigia parlamentaras.

Seimo nutarimo projektą dėl  tyrimo komisijos inicijuoja Saulius Stoma, Naglis Puteikis, Rima Baškienė.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atleido Vitalijų Gailių ir Vvytautą Giržadą, išvakarėse jis pranešė panaikinęs pareigūnų leidimus dirbti su slapta informacija. Tokį sprendimą ministras grindė iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gautu teikimu.

Neoficialiais duomenimis, aiškinamasi, ar FNTT vadovai susiję su tuo, kad pernai lapkritį „Snoro“ akcininkai sužinojo apie rengiamus pareigūnų veiksmus. Dėl to V.Gailius ir V.Giržadas buvo tikrinami melo detektoriumi, ir, anot ministro, patikrinimo rezultatai pareigūnams buvo nepalankūs.

Iš visų parlamentinių partijų, paramą atleistiems FNTT vadovams praėjusią savaitę atvirai išreiškė tik konservatoriai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min