15min be reklamos
2022 06 05, 10:17

Seime prasideda pasirengimas referendumui dėl dvigubos pilietybės

Seimo valdyba nutarė sudaryti darbo grupę pasirengti referendumui dėl daugybinės pilietybės įteisinimo.
Pasas
Pasas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tikslas yra ir pasiruošti referendumui, ir parengti pačią formuluotę, ir parengti veiksmų planą rengiantis referendumui, kuris suplanuotas 2024 metais“, – šią savaitę per valdybos posėdį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Valdyba kreipėsi į Seimo frakcijas, kad šios deleguotų savo narius į darbo grupę.

Sudaryti tokią grupę ir pradėti pasirengimą referendumą parlamentą ragino Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Jos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė ne kartą atkreipė dėmesį, kad surengti pilietybės referendumą lieka vis mažiau laiko, o norint kokybiškai organizuoti referendumą, būtino to imtis nedelsiant.

Konstitucijos pakeitimas daugybinei pilietybei įteisinti numatytas kartu su 2024 metais vyksiančiais prezidento rinkimais.

Referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo jau vyko 2019 metų gegužę kartu su prezidento rinkimais, tačiau tuomet nepavyko priimti Konstitucijos 12 straipsnio pataisos.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo kitų šalių pilietybę įgijusiems Lietuvos piliečiams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min