15min be reklamos
2022 11 30, 06:41

Seimo Antikorupcijos komisija dėl A.Stončaičio kviečiasi VSD ir STT vadovus

Seimo Antikorupcijos komisija dėl jos pirmininko, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ deleguoto Algirdo Stončaičio leidimo dirbti su slapta informacija išdavimo aplinkybių trečiadienį kviečiasi Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovus.
Algirdas Stončaitis
Algirdas Stončaitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Mes buvome uždavę klausimus raštu, komisijos nariai mano, kad į nemažai klausimų išvis nebuvo atsakyta, o atsakydamas į kitus klausimus VSD gudravo, pacituoja tą įstatymo dalį, kuri jiems naudinga, o kitų necituoja. Mums susidarė dviprasmiškų minčių, kad galbūt VSD nenori kažko komentuot, ir nusprendėm, kam susirašinėt laiškais, pasikviest ir pasikalbėt, kas yra iš tiesų“, – BNS sakė Antikorupcijos pirmininko pavaduotojas konservatorius Bronislovas Matelis.

Pasak B.Matelio, komisijos nariai taip pat susipažino su STT riboto naudojimo pažyma Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), kurioje pateikiama informacija apie tam tikras aplinkybes išduodant A. Stončaičiui leidimą dirbti su slapta informacija, ir nori išklausyti ir tarnybos vadovus.

„Kadangi mes gavom teisę susipažinti su viena STT pažyma, kuri buvo adresuota NSGK, ir ten mes radome įdomių dalykų, STT teikė informaciją VSD, ten papasakoja plačiau apie situaciją, išsiunčiau kvietimą, kad į posėdį taip pat atvyktų STT vadovai ir papasakotų, būtent apie tą pažymą, kuri riboto naudojimo, šiek tiek slapta“, – kalbėjo parlamentaras.

Seimo Antikorupcijos komisija bei NSGK raštu kreipėsi į VSD dėl A.Stončaičio leidimo dirbti su slapta informacija leidimo išdavimo aplinkybių naujienų portalui 15min pranešus, kad A.Stončaitis, prieš kelerius metus būdamas Vyriausybės kancleriu, gavo leidimą dirbti su slapta informacija, nors atsisakė tikrintis poligrafu.

VSD atsakymuose Seimo Antikorupcijos komisijai ir NSGK nurodoma, kad leidimas dirbti su slapta informacija A.Stončaičiui buvo išduotas laikantis įstatymų, o oficialaus sprendimo jį tikrinti poligrafu nebuvo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min