Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo etikos sargai reaguos į chuliganišką lobizmą

Vardiniai buteliai
Organizatorių nuotr. / Vardiniai buteliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo nariai pastaruoju metu nuolat gauna dviprasmiškų „dovanėlių“, kuriomis siekiama paveikti jų nuomonę dėl alkoholio reklamos draudimo. Dėl to Seimo Etikos ir procedūrų komisija imasi svarstyti, kur yra etikos ribos užsiimant lobizmu.

15min.lt rašė, kad vieną dieną Seimo nariams Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija dalijo lankstinukus, kuriuose balsuojantys už alkoholio reklamos draudimo panaikinimą vadinami „tautos žudikais“.

Be to, Seimo Etikos ir procedūrų komisiją papiktino Jaunųjų konservatorių lygos į Seimo narių dokumentų dėžutes sudėti buteliai, ant kurių priklijuotos parlamentarų nuotraukos.

„Čia yra lobizmas ar chuliganizmas, noriu jūsų paklausti. Nes man į kabinetą tokių buteliukų prinešė daug. Nes jeigu tai lobizmas, tada klausimo nėra, bet jeigu chuliganizmas – tada turėtume išsiaiškinti“, – klausė A. Salamakinas.

Paaiškėjo, kad jaunuosius konservatorius su šiais buteliais į Seimą įleido Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Mantas Adomėnas. Todėl būtent jam gali grėsti etikos sargų pabarimas už neetišką lobizmą, nes Seimo nariai atsako už jų kvietimu į Seimą patekusių asmenų veiklą parlamento rūmuose.

15min.lt nuotr./platinamas lankstinukas
15min.lt nuotr./platinamas lankstinukas

Komisijos pirmininko pavaduotoja Vida Marija Čigriejienė tikino, kad įleisdamas tokios akcijos organizatorius Kembridžą baigęs M.Adomėnas parodė tikrąjį savo lygį.

„Ar čia Seimo nario darbas? Žinosim, gal nufilmuota, kas dėjo. Tai ką manote, čia aukštas lygis? Aukštas pilotažas? Panašu į Stomą“, – palygino M.Čigriejienė.

Labiausiai nepatenkinta savo dėžutėje sulaukusi butelio su savo atvaizdu komisijos posėdyje buvo liberalė Dalia Teišerskytė. Anot jos, toks lobizmas yra nepateisinamas.

„Aš nenorėčiau, kad mano abrozdėlis būtų klijuojamas ant butelio. Aš nesu girtuoklė, aš nesu alkoholikė, aš nesu girtavimo propaguotoja ir čia yra absoliuti nepagarba bet kokiam žmogui. Mano supratimu, tai yra visiškas nihilizmas ir jeigu mes neapginsime savęs, tai nežinau ko mes verti“, – nuomonę išsakė komisijos narė Dalia Teišerskytė.

Pasak jos, tokio lygio lobizmas gali būti prilyginamas kritikai už nuomonę. „Jeigu esame išvadinti tautos žmogžudžiais, tai yra absoliučiai nekorektiška ir tai yra ne tik chuliganizmas, tai yra nusikaltimas“, – pridūrė ji.

Tuo tarpu kiti komisijos nariai ir jos pirmininkas A.Salamakinas tikino esąs pripratęs prie įvairiausių dalijamų „spaudimo priemonių“ – tualetinio popieriaus, buteliai ir kitokie įžeidimai jo jau nebeskaudina.

Tačiau jis sutinka, kad tam tikros ribos turi būti nustatytos, todėl komisija ketina dėl tokio lobizmo pareikšti savo nuomonę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min