Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komisija kitą savaitę kvos Reinoldijų Šarkiną, klausimų Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui nebus

Buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę suburta laikinoji „Snoro“ bankroto aplinkybių tyrimo komisija į kitą posėdį kviečia buvusį Lietuvos banko valdybos pirmininką Reinoldijų Šarkiną, dabartinį Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską ir Lietuvos banko valdybos narį Audrių Misevičių.

„Aptarėme preliminariai kviestinų žmonių sąrašą, jis nėra labai tvirtas ir bus pildomas. Į kitą posėdį mes apsitarėme kviesti dabartinį banko valdybos pirmininką, gerbiamą V.Vasiliauską, buvusį valdybos pirmininką R.Šarkiną ir valdybos narį A.Misevičių“, – sakė komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Anot jo, išvis komisija planuoja apklausti apie 20 žmonių, tarp jų yra Lietuvos banko darbuotojai, „Snoro“ darbuotojai, Vyriausybės atstovai, „Snoro“ laikinojo ir bankroto administratorių atstovai.

Savininkų nekvies

Tuo tarpu apklausti „Snoro“ savininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko neketinama.

„Dabartiniu metu tarp kviestinų asmenų šitų pavardžių nėra. Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tų dviejų asmenų veiklos, o mes aiškiai pasakę, kad mūsų komisijos tyrimai neturėtų kirstis su ikiteisminiais tyrimais“, – aiškino V.Mazuronis.

Pasak jo, komisija ketvirtadienį nutarė išsiųsti apie 30 paklausimų į visas institucijas prašant pateikti dokumentus, atsakyti į klausimus.

„Tai ir Lietuvos bankas, ir Vyriausybė, ir Generalinė prokuratūra, ir specialiosios tarnybos ir t.t.“, – vardijo V.Mazuronis.

Tuo tarpu komisijai ketvirtadienį nepavyko išrinkti komisijos pirmininko pavaduotojų. Balsuojant dėl komisijos pirmininkų skaičiaus nesutarta, ar jų turi būti du, ar vos vienas. Todėl Seimo Teisės departamento prašoma paaiškinti, ar balsams komisijoje pasiskirstant po lygiai, lemiamą įtaką turi komisijos vadovo sprendimas.

Nedeklaruos interesų

Ketvirtadienį komisija nusprendė, kad jos nariams nėra būtina deklaruoti interesus „Snoro banke“, nes tokios deklaracijos nėra įformintos įstatymais.

„Kiekvienas komisijos narys, kaip ir kiekvienas iš 141 Seimo narių,  į kiekvieno kito 141 Seimo nario pakvietimus arba iniciatyvas gali reaguoti kaip jam širdis geidžia“, – sakė V.Mazuronis

Ketvirtadienį laikinoji komisija susirinko antrą kartą. Ji posėdžiavo uždarame posėdyje. Šiame posėdyje ji aiškinosi, kas Seimo komitetuose ir komisijose jau nuveikta, aiškinantis banko žlugimo aplinkybes.

Komisijoje dirba 12 parlamentarų, jie išvadas Seimui turės pateikti iki birželio 1-osios. Komisija turės atsakyti į 14 klausimų, kuriuos suformulavo ir opozicija, kuri Seimą nuolat ragino sudaryti tokią komisiją, ir valdantiesiems priklausantys parlamentarai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min