Dabar populiaru

Vladimiras Antonovas

Tema Visos temos
Vladimiras Antonovas „Scanpix“ nuotr./Verslininkas Vladimiras Antonovas

Vladimiras Aleksandrovičius Antonovas gimė 1975 metais tuometinės Sovietų sąjungos respublikos Uzbekistano Navojaus mieste. Vėliau Antonovų šeimas persikėlė gyventi Rusijos sostinę. 1996 metais jis baigė G.Plechanovo ekonomikos akademiją ir pradėjo dirbti banke „Lefko bank“. Pradžioje vyriausiuoju ekonomistu, vėliau – vertybinių popierių departamento vadovu.

1998 metais abu Antonovai įsigijo bankrutuojančio banko „Akademkhimbank” akcijų, o per sukurtą „Convers Group“ grupę V.Antonovas įsigijo kitų bankų kontrolinius paketus. 68,1 proc. „Snoro“ akcijų V.Antonovas nusipirko 2003 metais, po dviejų metų „Snoras“ įsigijo Latvijos banko „Krajbanka“ akcijų. Jis valdo keletą Ukrainos ir Panamos bankų.

Britai „Snoro“ neįsileido

V.Antonovą 2008 metais labai papiktino Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos sprendimas neleisti „Snorui“ steigti filialo Jungtinėje Karalystėje. Britai sprendimą motyvavo tuo, jog bankas priežiūros institucijai pateikė klaidinančius ir nepakankamus atsakymus, be to, buvo suabejota V.Antonovo reputacija. Pastarasis tuomet aiškino, kad Didžioji Britanija „Snoro“ neįsileido todėl, kad jo savininkas – rusas.

Jau tuomet kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės ūžė, kad V.Antonovas buvo įsipainiojęs į pinigų plovimo operacijas.

Šių metų kovą buvo pranešta, kad V.Antonovas traukiasi iš Rusijos – jis pardavė turėtas 40,04 proc. Rusijos banko „Investbank“ akcijas, atsistatydino iš banko valdybos. Jis liko „Convers Group“ prezidentu, Latvijos „Krajbanka“ bei „Snoro“ stebėtojų tarybos nariu.

2010 metais bendrovė „Spyker Cars“, kurios akcijų turėjo V.Antonovas susitarė dėl Švedijos automobilių gamintojo „Saab“ įsigijimo, tačiau vėliau jis buvo paragintas atsisakyti „Spyker Cars“ akcijų. Šiemet vasarą V.Antonovo siūlymas investuoti į „Saab“ vis dar buvo blokuojamas.

Pranešama, kad V.Antonovui priklauso Anglijos sportinių visureigių „Bowler Offroad“ gamintojo akcijų, jis turi Rusijos ledo ritulio klubą „Spartak“, Jungtinės Karalystės futbolo klubą „Portsmouth“.

Parašykite atsiliepimą apie 15min