Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 15d. 10:12

Seimo komisija kreipsis į teisėsaugą dėl K.Pūko pateiktų medicinos pažymų

Kęstutis Pūkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstutis Pūkas

Seimo laikinoji komisija, turinti pateikti išvadą dėl Seimo nario Kęstučio Pūko imuniteto panaikinimo, trečiadienį vėl išsiskirstė nieko nenusprendusi, nes parlamentaras pateikė pažymą apie nedarbingumą. Tačiau ši pažyma komisijos nariams sukėlė įtarimų, nutarta kreiptis į „Sodrą“ ir į teisėsaugą dėl jo legitimumo.

Be to, trečiadienį Seimo valdyba nutarė stabdyti parlamentinei veiklai skirtų lėšų mokėjimą K.Pūkui.

„Jeigu mūsų norai šiandien buvo komisijos darbą užbaigti ir svarstyti išvadas, deja, to negalėjome padaryti“, – po posėdžio žurnalistams sakė laikinosios komisijos pirmininkas „valstietis“ Antanas Baura.

Prokurorai nori politikui pateikti įtarimus dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

Posėdžio išvakarėse komisija gavo K.Pūko prašymą atidėti posėdį, nes jis negali atvykti, bei sulaukė šeimos ir odontologijos klinikos „Signata“ gydytojos Aistės Stasiulevičienės išduotos pažymos, jog parlamentaras nuo lapkričio 9 dienos yra gydomas ir nedarbingas.

Komisijos narius ši pažyma nustebino, nes joje nenurodyta nedarbingumo pabaiga. Toje vietoje padėti du brūkšneliai.

„Reikia suprasti, kad gydytojas nežino, kada pacientas pasirodys, ir nėra jokio supratimo, net apytikslio įsivaizdavimo, ar pacientas sirgs tris dienas, ar trejus metus?“ – svarstė komisijos posėdyje dalyvavusi parlamentarė Dovilė Šakalienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovilė Šakalienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovilė Šakalienė

Seimo nariams kilo abejonių, ar medicinos pažyma nėra fiktyvi, o K.Pūkas sveikata dangstosi, kad išvengtų atsakomybės.

„Kadangi visos aplinkybės rodo, kad atlikta dar viena nusikalstama veika – fiktyvios pažymos išdavimas, siūlau kreiptis į teisėsaugą. Manau, kad, prie kreipimosi pridėjus nuorodą į STT, tai labai prisidėtų prie atsakymo sąžiningumo“, – sakė konservatorius Mantas Adomėnas.

Komisija nutarė kreiptis į „Sodrą“, ar žurnalistų užfiksuotas tėvų sodyboje vadovaujantis stogo dengimo darbams K.Pūkas nepažeidė ambulatorinės reabilitacijos tvarkos, taip pat dėl nedarbingumo pažymos pagrįstumo.

Be to, nutarta raštu kreiptis į K.Pūką, prašant, kad jis arba atvyktų į lapkričio 24 dienos komisijos posėdį, arba iki to laiko pateiktų savo paaiškinimus dėl prokurorų įtarimų raštu.

D.Šakalienė ironizavo, kad jeigu K.Pūkas gali Seimui siųsti įvairius raštus ir pažymas, turėtų būti pajėgus ir atsiųsti nors raštišką paaiškinimą į prokurorų teiginius.

„Keistai atrodo, kad vieną dieną padavinėja vinis, o kitą dieną – ligoninėje“, – per komisijos posėdį sakė konservatorė Gintarė Skaistė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Laikinoji Seimo komisija taip pat prašys parlamento Teisės departamento patarimo, kaip elgtis, kai Seimo narys dėl pateisinamos priežasties neatvyksta į jos posėdžius ir neįgalioja kito Seimo nario jam atstovauti. Mat Seimo statutas numato, kad komisija privalo išklausyti Seimo narį, kurio imunitetą norima panaikinti.

Komisijos pirmininkas A.Baura apgailestavo, kad esant tokiai situacijai visuomenei gali susidaryti nuomonė, jog Seimas siekia kolegą apsaugoti, išsukti.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis birželio pabaigoje kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti K.Pūko teisinę neliečiamybę. Laikinajai tyrimo komisijai, turinčiai pateikti Seimui rekomendaciją dėl prokuroro prašymo, nepavyksta K.Pūko prisikviesti į posėdį. Jis vis pateikia medicininę pažymą apie nedarbingumą.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė be Seimo sutikimo.

Prokuratūros duomenimis, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio–vasario mėnesiais K.Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.

Seime taip pat pradėtas apkaltos procesas K.Pūkui. Konstitucinis Teismas šią bylą tikisi atverti ketvirtadienį.

K.Pūkas į Seimą buvo išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. K.Pūkas teigia, kad su juo susidorojo politiniai oponentai, nes jis yra „nesisteminis politikas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min