Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 17d. 07:00

Seimo Nacionalinio saugumo komitetas uždarame posėdyje kalbės apie eitynes prieš rasizmą

Eisena už juodaodžių teises Vilniuje
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Eisena už juodaodžių teises Vilniuje

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) uždaro posėdžio darbotvarkėje – klausimas „dėl visuomeninių politinių procesų“. NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas teigia, kad posėdžio metu bus kalbamasi ir apie Vilniuje birželio pradžioje vykusias eitynes prieš rasizmą.

„Klausimas yra uždaras, bet prašysim, kad Valstybės saugumo departamentas pateiktų savo požiūrį, arba duomenis, kuriuos jis turi, susijusius su šiuo metu vykstančiais, arba vykusiais, politiniais procesais, galbūt politinėmis akcijomis, kurios iššaukė daugiau dėmesio, susijusio su nacionaliniu saugumu arba grėsmėmis“, – posėdžio turinį apibendrintai nupasakojo komiteto pirmininkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas

Birželio pradžioje sostinėje įvyko tūkstantinės eitynės. Jų dalyviai išreiškė solidarumą su patiriančiais rasinę diskriminaciją. Renginyje pasirodė ir būrelis eitynių priešininkų, tarp jų ir eitynių dalyvių įvyko konfliktas.

Pasiteiravus, ar NSGK nariai kalbės apie šias eitynes, D.Gaižauskas tai patvirtino.

„Kalbėsim ir apie tai, taip“, – nurodė jis, o apie kokius kitus renginius – neatskleidė.

Kodėl apskritai NSGK parūpo politinės akcijos?

„Mes, komitetas, labai greitai reaguojame į tam tikras aplinkybes ir komitetas visą laiką turi žinoti pačią naujausią ir svarbiausią informaciją, susijusią su nacionalinio saugumo interesais. Tai – viešoji tvarka ir visi kiti dalykai. Tai – komiteto apžvalgos baras, mes tikrai renkam informaciją, susipažįstam su ja ir paskui padarom politinius sprendimus“, – atsakė D.Gaižauskas ir daugiau informacijos pažadėjo suteikti po komiteto posėdžio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min