Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 07:01

Seimo narius kaltina uždirbant 16 tūkst. eurų algas ir kviečia streikui

Alfredas Stasys Nausėda Seimo posėdžio metu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Alfredas Stasys Nausėda Seimo posėdžio metu

Nepasitikėjimas parlamentu turi daug veidų, o vienas jų – įtikėjimas milžiniška atskirtimi tarp Seimo narių ir minimalų atlyginimą uždirbančių gyventojų. Melu dalijasi tūkstančiai, o dar daugiau jį mato.

Socialiniuose tinkluose platinama nuotrauka, kurioje teigiama esą Seimo nariai uždirba 28,9 karto didesnį atlyginimą nei minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA).

15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle

Įrašu pasidalino 4,2 tūkst. socialinio tinklo vartotojų, o bendra su nuotrauka atliktų veiksmų feisbuke suma perkopė 4,5 tūkst. Tai reiškia, kad įrašą, kuriame pateikiama melaginga informacija, matė dešimtys tūkstančių socialinio tinklo vartotojų.

Koeficientas nėra MMA

Patikrinti pateiktą informaciją – nesudėtinga. Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 555 eurus per mėnesį, o tai reiškia, kad remiantis nuotraukoje pateikiamu daugikliu, parlamentarai turėtų uždirbti 16 tūkst. eurų per mėnesį, neatskaičius mokesčių.

Vis dėlto eilinio Seimo nario atlyginimas – 3 356 eurai prieš mokesčius ir yra 6 kartus didesnis už MMA. Vadovavimas komitetui, frakcijai, Seimo pirmininko ar jo pavaduotojo pareigos bei darbo stažas gali uždarbį padidinti, tačiau net ir su priedais atlyginimas toli gražu nesiekia įvardinto nuotraukoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neelinis Seimo posėdis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Neelinis Seimo posėdis

Apie tai, kaip skaičiuojamas Seimo nario atlyginimas, rašėme praėjusiais metais. Daugiau apie tai – čia.

Socialiniame tinkle platinamoje nuotraukoje pateikiamas daugiklis savo verte primena taikomą pareiginės algos baziniam dydžiui, kuris naudojamas skaičiuojant valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų atlygį.

Šis 2019 m. siekė 173 eurus, ir buvo keliskart mažesnis už MMA.

Praeities vaiduoklis

Feisbuke platinamos nuotraukos pabaigoje raginama streikuojant reikalauti, kad Seimo narių atlyginimai neviršytų 5–8 MMA dydžių. Panašu, kad reikalavimas jau – įvykdytas.

15min nuotr./Diskusija prie įrašo socialiniame tinkle
15min nuotr./Diskusija prie įrašo socialiniame tinkle

Kai kurie nuotrauką komentavę socialinio tinklo vartotojai pastebėjo melagingą informaciją, tačiau skeptikai pasitiko juos teiginiais, esą likusią Seimo nario atlyginimo dalį sudaro parlamentinės išlaidos.

Tai taip pat nėra tiesa. Pavyzdžiui, šių metų sausio–birželio mėnesiais Seimo narių išlaidos, susijusios su parlamentine veikla, siekė 633 tūkst. eurų, arba 898 eurus per mėnesį vienam Seimo nariui.

Pridėjus šią sumą prie parlamentarų atlygio šis taip pat neatitinka nuotraukoje pateikiamo rodiklio.

Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle platinama informacija feisbuke pasirodo jau ne pirmą kartą. Identiška informacija socialiniuose tinkluose buvo platinama 2016 m. vasarį. Tuomet taip pat buvo teigiama, kad Lietuvos parlamentarai yra keliskart turtingesni už savo kolegas užsienyje.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programoje, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Komentarai: 37

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

28:46
00:57
02:07

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min