2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 08 29

Seimo pirmininkas pritaria, kad būtų tiriama Rusijos įtaka Lietuvos politinei sistemai

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pritaria, kad būtų atliktas parlamentinis tyrimas dėl Rusijos įtakos Lietuvos politikos sistemai ir atskiriems politikams.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete kilusios diskusijos dėl būtinybės atlikti tyrimą dėl Rusijos įtakos mūsų politikos sistemai ir atskiriems politikams, yra palaikomos, todėl turi būti įgyvendinamos“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame parlamento vadovo pranešime.

Anot jo, profesionalus, kompetentingas parlamentinis tyrimas sudarys galimybę patobulinti įstatyminę bazę, „kad mūsų politinė sistema būtų stabili ir atspari išorės grėsmėms“.

„Kasmet nacionalinio saugumo grėsmių analizėse matome pavienius atvejus, kai Rusija bando kištis į mūsų šalies procesus, šiandien turime ne vieną teisminę bylą dėl šnipinėjimo. Todėl turime žinoti, kokio masto intervencija yra vykdoma, kiek esame atsparūs ir kokius saugiklius turime nustatyti, kad išvengtume negrįžtamų padarinių. Kalbame apie didžiausią mūsų vertybę – saugumą“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime cituojamas V.Pranckietis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos galimų ryšių su Rusijos diplomatais ir saugumo pareigūnais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Irina Rozova ir Viktoras Pranckietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Irina Rozova ir Viktoras Pranckietis

Komitetas susipažino su pernai sausį Lietuvos žvalgybos Seimo pirmininkui pateiktu raštu apie I.Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais. Tame rašte rekomenduojama nesuteikti parlamentarei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

Valstybės saugumo departamento dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui.

Anot Saugumo departamento, skirtingais laikotarpiais su Rusijos diplomatais aptartos galimybės Rusų aljansui formuoti bendrą tautinėms mažumoms atstovaujantį politinį junginį kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Žvalgybos duomenimis, I.Rozova prieš aštuonerius metus bandė įtraukti Rusijos diplomatus, kad būtų daroma įtaka formuojant koalicijas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, taip pat rašoma apie Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 metais išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.

Rusų aljanso narė I.Rozova šiuo metu dirba Lenkų rinkimų akcijos frakcijoje Seime. Ji per 2016 metų rinkimus išrinkta į Seimą pagal šios partijos sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min