Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 30d. 11:13

Izoliaciją pabaigusi Seimo pirmininkė: Parlamento uždarymas situacijos nesprendžia

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktorija Čmilytė-Nielsen

Siekiant išvengti COVID-19, Seimas nuo praėjusio antradienio dirba tik nuotoliniu būdu. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad be reikalo – paaiškėjo, jog COVID-19 vis tiek pasigavo Seimo „darbietis“ Viktoras Fiodorovas. Infekcija ir toliau sparčiai plinta visuomenėje.

„Šiandien sužinojome apie dar vieną COVID-19 užsikrėtusį Seimo narį, teigiamą testą gavo „darbietis“ V.Fiodorovas.

Ir tai, manau, yra aiškus atsakymas, kad Seimo uždarymas savaitei, ar dviem, situacijos nesprendžia. Seimo nariai, tikiu, sąmoningi ir vengia kontaktų, švenčių, eglučių „uždegimo“ ceremonijų. Tačiau kai per parą Lietuvoje nustatoma tūkstančiai naujų atvejų, net ir labai save saugojantys žmonės rizikuoja užsikrėsti. Tiesiog toks mastas“, – pirmadienį feisbuke pakomentavo V.Čmilytė-Nielsen.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Politikė vylėsi, kad tai skatins Seimo narius balsuoti už nuotolinio Seimo darbo įteisinimą.

„Todėl labai tikiuosi, kad šios aplinkybės padės kolegoms Parlamente apsispręsti vėl balsuojant dėl nuotolinių diskusijų ir nuotolinio darbo.

Profesorė Toma Birmontienė, buvusi KT teisėja, viešai konstatavo, kad sąlygų parlamentarams dirbti nuotoliniu būdu nesudarymas prieštarauja Konstitucijai, o Užkrečiamų ligų kontrolės įstatymo spragos gresia konstituciniu chaosu. Tai aiškus signalas visam Parlamentui.

Esame tikrai prastesnėje situacijoje nei pavasarį. Privalome pergalvoti savo pozicijas ir priimti sprendimus, remdamiesi ne politine simpatija ar antipatija, o racionaliu protu. Jau minėjau, kad Seimas privalo dirbti nepertraukiamai.

Tikiuosi, kad šią savaitę žengsime būtiną pirmąjį žingsnį“, – nurodė Seimo pirmininkė.

Jai, kaip ir dar keletai parlamentarų, anksčiau buvo nustatytas koronavirusas. Tiesa, privalomą izoliaciją politikė jau pabaigė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Seimą įvardijo viruso židiniu, todėl Seimo darbas savaitei buvo sustabdytas – komitetų ar komisijų, Seimo valdybos posėdžiai vyksta nebent nuotoliniu būdu.

Praėjusią savaitę parlamentarai atmetė Seimo statuto pataisas dėl nuotolinių parlamento posėdžių.

Jomis siūlyta nustatyti, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei, Seimo valdybos sprendimu Seimo posėdis galėtų būti organizuojamas nuotoliniu būdu elektroninių ryšių priemonėmis, užtikrinant Seimo nario tapatybės nustatymą.

Autoriai pabrėžė, kad šios pataisos leistų nuotoliniu būdu organizuoti parlamentarų diskusijas, tačiau balsavimas vis tiek turėtų vykti plenarinių posėdžių salėje.

Projektą kritikavę opozicijoje esantys „valstiečiai“ teigė, kad pirminio Seimo statuto projekto nuostatos būtų sudariusios galimybę valdantiesiems piktnaudžiauti savo galiomis, nes daug sprendimų patikėta pirmininkaujančiam be diskusijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min