Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 16, 07:47 Atnaujinta 2022 03 16, 14:11

Signatarai ragino dabartinę valdžią stiprinti krašto gynybą ir labiau telkti visuomenę

Trečiadienį su Kovo 11-osios Akto signatarais susitikusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen išgirdo raginimus stiprinti krašto gynybą ir telkti visuomenę.
Susitikimas su su Nepriklausomybės Akto signatarais
Susitikimas su su Nepriklausomybės Akto signatarais / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Šitoje įtemptoje situacijoje yra be galo daug nepadarytų darbų. Apie tai ir buvo visas pasitarimas“, – po susitikimo BNS sakė Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė.

Anot jos, parlamento vadovei išsakyti konkretūs siūlymai dėl teritorinės gynybos, diplomatinių, ekonominių veiksmų.

B.Valionytė tvirtino, kad signataras Saulius Pečeliūnas trejus metus ragino sukurti realų teritorinės gynybos mechanizmą, tačiau nė viena valdžia jo negirdėjo.

„Kai Ukrainoje karas prasidėjo, pamatė tai, ką jis sakė trejus metus, bėrė kaip žirnius į sieną, dabar, pasirodo, kad jis yra teisus. Mūsų valdžios supratimas kai kurių klausimų, atleiskite, tas vilkinimas, nenorėjimas suprasti ir negirdėti, kai kurių klausimų nesprendimas, atvirai pasakysiu, erzina“, – BNS sakė signatarė.

Pasak jos, toks pat apleistas klausimas – civilinė gyventojų sauga.

„Ką darytume, jei kyla grėsmė? Kur mes einame, ką veikiame? Kaip Lietuvos pilietė aš to nežinau, manęs niekas niekada neinformavo. Jeigu man sako, kad turiu bėgti į vaikų darželį, tai atleiskite, vaikų darželis manęs nesaugo nei nuo smūgio bangos, nei nuo radiacijos“, – kalbėjo B.Valionytė.

Ji siūlė esant įtemptai situacijai iš valdžios darbotvarkių išimti visuomenės susipriešinimą keliančius klausimus.

„Valdžia šiandien turi daryti vieną dalyką – išimti visus, vadinkime, konfrontuojančius klausimus, turi būti tie, klausimai, kurie šiandien reikalingi, kurie yra telkiantys, stiprinantys, mus vedantys vienu vektoriumi. Jeigu to nepadarysime, tai laukia mūsų, atvirai pasakysiu, liūdna ateitis“, – teigė signatarė.

Valdžia šiandien turi daryti vieną dalyką – išimti visus, vadinkime, konfrontuojančius klausimus.

Kovo 11-osios Akto signataras ekspremjeras Gediminas Vagnorius akcentavo būtinybę stiprinti krašto apsaugą.

„Reikia pradėti rengti efektyvius mobilizacinius planus, kaip sustiprėti tiek, kad mūsų nenorėtų niekas pulti ir niekas nenorėtų mums grasinti. Manau, kad šita kryptimi signatarai sėkmingai gali padėti ir Vyriausybei, ir Seimui“, – tvirtino jis.

G.Vagnoriaus teigimu, šiuo laiku reikėtų susilaikyti nuo populistinių pasiūlymų.

„Turime susilaikyti nuo populistinių sprendimų, kurių visuomet tikriausiai buvo ir bus iš įvairių partijų, įvairių pavienių politikų – tai mažinti kokį nors mokestį, padaryti kokias nors vienkartines išmokas – bet tikriausiai ne šiandien yra metas palaikyti populistines nuotaikas“, – BNS sakė ekspremjeras.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gediminas Vagnorius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gediminas Vagnorius

Anot jo, per susitikimą užsiminta ir apie Signatarų klubo narės Zitos Šličytės kalbą, pasakytą Seime kovo 11-ąją minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines.

Ši kalba sukėlė dalies politikų ir minėjimo svečių pasipiktinimą. Kalbėtojai pradėjus piktintis „Lietuvos homoseksualizacija“ dalis parlamentarų ir svečių paliko Kovo 11-osios salę.

Kalbėti per iškilmingą minėjimą Z.Šličytę delegavo Signatarų klubas.

Pasak G.Vagnoriaus, didelė dalis signatarų mano, kad tokie politiniai pareiškimai esant įtemptai geopolitinei padėčiai, nebuvo tinkami.

Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen savo ruožtu sakė išgirdusi vertingų įžvalgų, nors signatarų „nuomonių paletė yra lygiai tokia pat skirtinga, kaip ir mūsų dabartiniame Seime“.

„Išskirčiau palinkėjimą ieškoti, kuo didesnio vieningumo, vienybės, stengtis išgirsti visas visuomenės grupes. Tą, tiesą pasakius, visuomet ir stengiuosi daryti“, – BNS teigė parlamento vadovė.

Parlamento vadovė pakvietė signatarus pasitarti „dėl Lietuvai kylančių iššūkių įveikimo“, atsižvelgiant į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min