TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokie svarbiausi Seimo darbai naujoje rudens sesijoje?

Premjeras Algirdas Butkevičius pristatė Vyriausybės metinę ataskaitą.
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Premjeras Algirdas Butkevičius pristatė Vyriausybės metinę ataskaitą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį į eilinę Seimo rudens sesiją susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pristatė sesijos darbų programos projektą.

Po sesijos darbų programos, kuri sudaroma atsižvelgiant į Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų bei Seimo narių pasiūlymus, pateikimo projekto svarstymas vyks Seimo komitetuose ir frakcijose.

Įregistruotame sesijos darbų programos projekte Nr. XIIP-2173 įrašyti 708 teisės aktų projektai (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 270, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė – 24, Seimo nariai (frakcijos) – per 400 įstatymų projektų.

Pristatydama pagrindinius parlamento darbus Seimo Pirmininkė L. Graužinienė atkreipė dėmesį į tai, kad rugsėjo–spalio mėnesiais būtina priimti įstatymus, susijusius su euro įvedimu (125 teisės aktų projektai). Greta vieno pagrindinių sesijos darbų – 2015 metų valstybės ir savivaldybių,  Valstybinio socialinio draudimo fondo  ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimo – Seimo vadovė  išskyrė ir kitus svarbiausius klausimus: „Du prioritetai yra pagrindiniai: tai krašto gynyba ir, tuo pačiu, neužmirštant mūsų žmonių, įstatymai, susiję su socialine atskirtimi. Ne tik įstatymai, bet ir biudžete tam numatyti pinigai“.

Tarp prioritetinių projektų L. Graužinienė taip pat įvardijo ir Kibernetinio saugumo įstatymų paketą bei Tautinės istorinės atminties įstatymą.

„Taip pat reikia mokytis ir išmokti atpažinti hibridines grėsmes, sustiprinti visuomenės ir infrastruktūros atsparumą informaciniams, kibernetiniams ir kitokio pobūdžio išpuoliams. Su šiais svarbiais klausimais susijusioms iniciatyvoms ir teisės aktams bus teikiama pirmenybė“, – Seimo vadovei pritarė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Vardindamas rudens sesijos prioritetus A. Butkevičius daug dėmesio skyrė finansiniams klausimams: „Šioje rudens sesijoje turi būti priimtas Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas dėl fiskalinės drausmės, kitame etape – Stabilizuojamosios biudžeto politikos įstatymas, įpareigojantis, esant biudžeto pertekliui, kurio sieksime 2016 metais, kaupti finansines atsargas“.

Pasak premjero, jau yra parengti ar baigiami rengti teisinių aktų projektai, susiję su viešųjų finansų drausmės stiprinimu ir biudžeto pajamų didinimu: „Bus sudarytos prielaidos efektyviau surinkti nedeklaruojamus mokesčius, optimizuoti  mokestinei prievolei svarbios trečiųjų asmenų informacijos pateikimo tvarką, supaprastinti mokestinių ginčių procedūras ir t. t.“.

Ministro Pirmininko teigimu, ateinančias metais Vyriausybė ypatingą dėmesį skirs inovatyvios ekonomikos plėtrai ir investavimo lygio kėlimui, imsis priemonių mažinant perteklinį biurokratinį aparatą. Numatoma pateikti patobulintą savivaldybių biudžetų sudarymo metodiką.

Itin didelis dėmesys, pasak A. Butkevičiaus, bus skiriamas švietimui – Vyriausybė teiks Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama didesnių garantijų studijų kokybei, tobulinti studentų priėmimo tvarką, studijų proceso organizavimą bei paramos teikimą. Viena didžiausių siūlomų naujovių – sutartys, kurias turėtų pasirašyti Švietimo ir mokslo ministerija ir kiekviena aukštoji mokykla.

Po pateikimo Seimo rudens darbų programos projektui pritarė 69, prieš balsavo 2, susilaikė 29 Seimo nariai. Numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – rugsėjo 18 d. 

Daugiau informacijos apie sesijos darbų programą galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min