Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienio naktį Kaune praūžusi audra vartė medžius ir elektros stulpus (papildyta 15.45 val., nuotraukos, video)

Audra Kaune
Skaitytojo Mariaus nuotr. / Audra Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį pavakare Klaipėdoje praūžusi liūtis sekmadienio naktį pasiekė Kauną. Maždaug 3 val. mieste prapliupęs lietus ir stiprus vėjas rovė medžius, vartė stulpus, nutraukė elektros laidus. Dėl to sekmadienį elektros neturėjo apie 8 tūkst. vartotojų, daugiausia - Panemunėje ir Petrašiūnuose. Po pietų elektros tiekimas buvo atnaujintas didžiajai daliai abonentų.

Gyventojų skambučių užversti gelbėtojai šiuo metu toliau likviduoja audros padarinius. Tuo metu Kauno miesto savivaldybėje sekmadienį 9 val. ryto vyks Ekstremalių situacijų valdymo darbo grupės posėdis. Jos nariai tarsis, kokią pagalbą teikti gamtos nuniokotam miestui.

Papildyta 9.51 val.: Kaip 15min.lt sakė Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vyresnysis specialistas Vaclovas Kyguolis, bendrosios pagalbos centras sekmadienio naktį ir ryte sulaukė virš 1000 gyventojų skambučių. Visi pranešė nukentėję nuo audros ir prašė pagalbos.

18 metų šioje srityje dirbantis V.Kyguolis tikino nepamenantis tokio masto vėtros: „Tiek išvartytų medžių Kaune nepamenu, nors teko dalyvauti likviduojant įvairias nelaimes. Tokio gamtos šėlsmo nebuvo“

„Labiausiai audra nuniokojo Panemunę, Aukštuosius ir Žemuosius Šančius, Rokus ir Vaišvydavą. Šiose vietovėse išversta daugiausia medžių, nutraukta elektros laidų. Dėl to maždaug 8 tūkst. vartotojų, gyvenančių Kaune ir pakaunėje, neturi elektros“, – sakė Civilinės saugos tarnybos atstovas.

Tarnybos žiniomis, nors audra pridarė nemažai nuostolių gyventojų turtui (išrauti medžiai, išversti elektros stulpai kai kur užgriuvo automobilius, taip pat yra pranešimų apie vėtros „nukeltus“ stogus ar kitas konstrukcijas), apie žuvusius žmones Kaune ir rajone duomenų nėra.

Tuo metu kitose Lietuvos vietose stichija pareikalavo aukų – mažiausiai keturi žmonės žuvo, dar du buvo sužeisti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdybos departamento duomenimis, nelaimė užklupo poilsiautojus, Varėnos rajone atostogavusius prie ežero. Ant palapinėse miegojusių žmonių užvirto medžiai. Dar du žmonės žuvo Prienų rajone ir Šiauliuose.

Audra šėlo įvairiose Lietuvos dalyse, stipriausiai – Klaipėdos, Kauno, Alytaus ir Varėnos rajonuose.

Sinoptikai tikina, jog kai kur škvalas gali pasikartoti ir sekmadienį dieną.

Papildyta 11 val.: Pranešama, jog visiškai likviduoti škvalo padarinius Kaune prireiks kelių dienų. Patirtus nuostolius pavesta suskaičiuoti seniūnijoms.

Ekstremalių situacijų valdymo grupės nariams ir iš atostogų dėl susidariusios situacijos sugrįžusiam Kauno merui Andriui Kupčinskui pateikta informacija, jog šiuo metu nepravažiuojamos kai kurios miesto gatvės: R.Kalantos, Kampo, Vydūno alėja, taip pat Radvilėnų plentas.

Dėl nutrauktų elektros laidų ir sutrikusio elektros tiekimo Petrašiūnuose bei Panemunėje į šiuos gyvenamuosius rajonus sekmadienį negali važiuoti troleibusai. Juos pakeitė autobusai, kurie troleibusų maršrutais kursuos tol, kol bus atnaujintas elektros tiekimas.

Už miesto švarą ir tvarkymą atsakingos bendrovės „Irgita“ bei „Kauno švara“ dirba sustiprintomis pajėgomis. Tačiau Kauno meras kviečia gyventojus ir pačius prisidėti prie vėtros padarinių likvidavimo – organizuoti talkas ir kartu su kaimynais patraukti nuo kelio, šaligatvių medžius, jų šakas.

„Susidarius tokiai situacijai, gelbėtojai nebespėja operatyviai suteikti pagalbos, todėl nuspręsta gyventojams leisti patiems supjaustyti ir patraukti ant gatvių, šaligatvių užvirtusius medžius. Tiesa, negalima šalinti patiems tokių medžių, kurie yra pavojingai pasvirę, pakrypę, žodžiu, kelia pavojų. Apie tokius reikėtų pranešti seniūnijai, ugniagesiams“, – sakė Kauno mero atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Papildyta 12.23 val.: Į medžiais užverstas gatves įvažiavę ir įstrigę vairuotojai piktinasi, jog trūksta įspėjamųjų ar draudžiamųjų ženklų, kurie nurodytų, jog gatvė nepravažiuojama. Tuo metu Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas Vytautas Griškonis prašo kauniečių būti supratingais.

„Visos tarnybos intensyviai dirba. Nuolat tikslinama informacija apie gatves, kurios nepravažiuojamos, ir į ten siunčiami gelbėtojai. Tačiau, kol miestas bus visiškai sutvarkytas, praeis nemažai laiko. Rytoj (pirmadienį – aut. past.) vėl bus šaukiamas Ekstremalių situacijų valdymo ir koordinavimo grupės posėdis“, – sakė V.Griškonis.

Gyventojų jis prašė padėti likviduoti audros padarinius: „Tai jau daro Vičiūnų gyventojai. Norėtųsi, kad ir daugiau kauniečių patys, savo jėgomis, šalintų užvirtusius medžius. Žinoma, tik tuos, kurie nėra pavojingai pasvirę“.

VIDEO: MOV00002.3gp

Papildyta 12.58 val.: Kauniečiams rekomenduojama kol kas aplenkti Juozapavičiaus prospektą, kuriame dėl užsikimšusios kanalizacijos susidarė didžiulės, nepravažiuojamos balos. Daugiausia vandens yra ties buvusiomis kareivinėmis, taip pat netoli geležinkelio tilto.

Papildyta 14.02 val.: Petrašiūnuose be medžių, kelis automobilius apgadino ir vienos įmonės teritorijoje stovėję metaliniai pastoliai. Jie užkrito ant trijų mašinų: dviejų Opel ir Ford. Visos transporto priemonės stipriai aplamdytos ir nebepataisomos. Vėtra pridarė žalos ir Petrašiūnuose, T.Masiulio gatvėje, įsikūrusiai bendrovei VST. Nuo vienos įmonės pastato vėjas nudraskė dalį stogo.

Papildyta 15.45 val.: Civilinės saugos tarnybos atstovo V.Kyguolio teigimu, 15 val. elektros mieste neturėjo tik 436 vartotojai, kitiems jos tiekimas buvo atnaujintas. Taip pat į Petrašiūnus ir Panemunę jau kursuoja ir troleibusai, anksčiau to negalėję padaryti dėl nutrauktų laidų.

Metėm visas pajėgas, kad būtų atnaujintas elektros tiekimas ir galėtų važiuoti troleibusai. Žmonės, nors ir pavargę, dirbs. Tačiau visko suspėti negalėsime. Pirmadienį iš mūsų darbų koordinavimą perims savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius. Iš esmės bus likę tik ūkiniai darbai“, – sakė Civilinės saugos tarnybos vyresnysis specialistas. 18 metų šioje srityje dirbantis V.Kyguolis tikino nepamenantis tokio masto vėtros: „Tiek išvartytų medžių Kaune nepamenu, nors teko dalyvauti likviduojant įvairias nelaimes. Tokio gamtos šėlsmo nebuvo“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min