TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sena tradicija atgimsta: iš Kauno vėl plauks „Raketa“ į Nidą

„Raketas“ mėgo ne tik lietuviai. Jos plaukiojo įvairių šalių upėse.
Bendrovės nuotr. / „Raketas“ mėgo ne tik lietuviai. Jos plaukiojo įvairių šalių upėse.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Daugelio lietuvių prisiminimuose dar gyvi įspūdžiai iš kelionių Nemunu „Raketa“. Verslininkų iniciatyva, reguliarieji reisai maršrutu Kaunas–Nida–Kaunas „Raketos“ tipo laivais vėl atgimsta. Pirmasis reisas laivu „Aistė“ numatytas jau šeštadienį, liepos 3-iąją.

„Laivai paruošti, maršrutas gražus – laikas atnaujinti šią paslaugą buvo pats tinkamiausias“, – sakė keliones „Raketa“ į Nidą atgaivinusios bendrovės „Nemuno linija“ direktorius Alfredas Eitutis. Iš Kauno pasiekti Nidą „Raketa“ bus galima du kartus per savaitę – keleivių Kauno keleivinėje prieplaukoje, prie pramogų centro „Combo“ (Raudondvario pl.107), bus laukiama šeštadieniais ir trečiadieniais, nuo 8.30–9 val. Iš Nidos prieplaukos (Naglio g. 16) atgal į Kauną laivas pajudės taip pat du kartus per savaitę – sekmadieniais ir trečiadieniais 15 val. (keleiviai įlaipinami nuo 14.30 val.).

Kelionės – du kartus per savaitę

Pasak A.Eitučio, reisai šiomis dienomis numatyti, kad keleiviai galėtų patogiau planuotis savo kelionę ir viešnagę Nidoje.

„Galbūt kai kurie tenorės tik kelias valandas praleisti Nidoje. Tokiu atveju išplauks ir grįš tą pačią dieną – trečiadienį. Kiti, norintys praleisti daugiau laiko pajūryje, galės į Nidą atplaukti trečiadienį, o grįžti sekmadienį. Manome, kad toks kelionių išdėstymas patiks ir užsienio turistams, norintiems pamatyti Kauną. Atvykę į jį, tarkime, sekmadienį, jie galės čia praleisti porą dienų ir trečiadienį grįžti į Nidą“, – pasakojo bendrovės „Nemuno linija“ vadovas.

Iš Kauno pajudėjęs laivas Nidą pasieks per 3–4 val. Tai kur kas greičiau nei važiuojant autobusu. Be to, tokia kelionė turi kitų pranašumų – esant geram orui galima denyje grožėtis vaizdingais Nemuno krantais ir pakeliui matomomis gyvenvietėmis. Jei oras nepalankus tokiam reginiui, laiką galima leisti laive esančiame bare.

„Taip nė pats nepajunti, kaip atsiduri Nidoje“, – sakė kelionės laivu organizatoriai.

Verslininkai turi ką pasiūlyti ir tiems, kurie nori užsisakyti privatų pasiplaukiojimą „Raketa“. Tokie reisai skiriasi nuo reguliariųjų, nes jų kelionę galima koreguoti: pavyzdžiui, paprašyti stabtelėti Jurbarke ir Rusnėje arba plaukti tik iki šių vietovių, nesiekiant Nidos.

„Pažiūrėsime, ar pasiteisins tokios kelionės. Tačiau manome, kad žmonės „Raketų“ pasiilgę, tad klientų neturėtume pritrūkti“, – sakė A.Eitutis.

Kelionės kaina 1 asmeniui į vieną pusę yra 99 Lt. Vaikai iki 4 metų keliauja nemokamai. Įsigyti bilietus galima „Tiketos“ interneto puslapyje arba terminaluose. Jei laive yra laisvų vietų, likus pusei valandos iki išvykimo, bilietus galima įsigyti ir laive. Užsakomųjų reisų kainos priklauso nuo sutarto maršruto.

„Raketas“ mėgo ne tik lietuviai

„Raketas“ pradėjo gaminti 1957 m. ir gamino iki XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžios. Pirmasis serijos laivas „Raketa-1“ buvo pastatytas gamykloje „Krasnoe Sormovo“ (Žemutinis Naugardas, Rusija). Pirmą reisą iki Kazanės nuo Žemutinio Naugardo (420 km) jis įveikė per 7 valandas.

„Raketos“ buvo labai populiarios, jų pavadinimas buvo tapęs bendriniu tokio tipo laivų pavadinimu.

„Raketas“ plaukiojo ne tik Lietuvoje. Jas naudojo Kinija, Rusija, Ukraina, Vengrija, Lenkija, Slovakija, Lietuva, Austrija, Vokietija, Didžioji Britanija (Temzėje), Rumunija, tuometė Jugoslavija (Dunojuje).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min