TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sergamumas gripu mažėja, bet kai kurios Vilniaus ligoninės dar perpildytos

Greitosios medicinos pagalbos stotyje dirbantys medikai nuo pandeminio gripo virusų saugosi dėvėdami medicinines kaukes.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greitosios medicinos pagalbos stotyje dirbantys medikai nuo pandeminio gripo virusų saugosi dėvėdami medicinines kaukes.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vykusiame posėdyje Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad sergamumas pandeminiu gripu Lietuvoje mažėja. Ryškiausios sergamumo mažėjimo tendencijos esą pastebimos Vilniuje, tačiau kai kurios sostinės ligoninės vis dar perpildytos. Netyla skambučiai ir Greitosios medicinos pagalbos stotyje. Laimė, sergančių medikų – mažuma.

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja medicinai Vanda Pumputienė sakė, kad iškvietimų skaičius ypač padidėja savaitgaliais, kai nedirba poliklinikos. „Paprastą dieną sulaukiame apie 300 skambučių, o sekmadienį maždaug 380. Iškvietimų skaičius dabar išaugęs gripo sąskaita“, – aiškino pašnekovė. Jos teigimu, įprastai pas gyventojus važinėja 29 automobiliai, o dabar, siaučiant gripui, – 32. „Skaičius padidintas 3 brigadomis, susitvarkome su turimomis pajėgomis“, – patikino V.Pumputienė.

Ji pabrėžė, kad greitosios medicinos pagalbos medikai beveik neserga. „Pavieniai atvejai“, – tikino V.Pumputienė. Pašnekovė sakė, kad medikus nuo gripo virusų saugo medicininės kaukės, ant rankų mūvimos specialios pirštinės. Gydytojai dažnai plauna rankas. Taip pat dezinfekuojami greitosios pagalbos automobiliai.

Kai kurios ligoninės perpildytos

Vilniaus infekcinėje universitetinėje ligoninėje iš viso yra 55 vietos, tačiau pirmadienį joje gulėjo 70 pacientų. „Daugiau nei du trečdaliai jų buvo užsikrėtę gripu, – antradienį sakė ligoninės direktoriaus pavaduotoja Vida Gulbinienė. – Bet šiandien dalį išrašėme, liko apie 60 pacientų.“

Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje pirmadienį buvo 128, o antradienį ryte – 111 pacientų, užsikrėtusių pandeminiu gripu. Kaip „15min“ sakė ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė, gripu užsikrėtusius vaikus dėl vietų trūkumo jau tenka guldyti į Chirurgijos ar Akių ligų skyrių. „Tačiau sergančių vaikų skaičius katastrofiškai neauga, lovų nepritrūksime, vaistų yra“, – kalbėjo J.Normatienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė informavo, kad čia guli 18 pacientų, kuriems nustatytas arba įtariamas pandeminis gripas. G.Letukienė negalėjo tiksliai pasakyti, kiek vietų klinikose skirta žmonėms, sergantiems gripu, tačiau pabrėžė, kad jų yra pakankamai. „Visiems, kuriems reikės pagalbos, ji bus suteikta“, – užtikrino pašnekovė.

Sergamumas mažėja

Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės direktorius Adolfas Berūkštis sakė, kad šiuo metu jo vadovaujamoje ligoninėje guli 6 pandeminiu gripu užsikrėtę pacientai. „Turim Vidaus ligų skyrių, jeigu reikėtų, čia galėtume guldyti 35 pacientus, dar į Kardiologijos skyrių galime 35 guldyti“, – kalbėjo A.Berūkštis, bet tikino nemanantis, kad to prireiks. Jo teigimu, dėl pandeminio gripo yra kilusi pernelyg didelė panika. „Sergamumas mažėja, bet panika tęsiasi“, – aiškino pašnekovas.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų centro filiale, kuris įsikūręs Žygimantų gatvėje, šiuo metu nėra nė vieno paciento, sergančio vadinamuoju kiaulių gripu. „Situacija gera, Dievas mus apsaugojo“, – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja gydytoja Jadvyga Zinkevičiūtė. Jos teigimu, nuo lapkričio 24 dienos filiale buvo gydomi du pacientai, užsikrėtę pandeminiu gripu, tačiau jie jau pasveiko. „Viena serganti buvo nėščioji, bet pavojaus vaisiui nekilo, viskas gerai“, – užtikrino pašnekovė.

Medikai beveik neserga

J.Zinkeviūtė sakė, kad gripu kol kas neužsikrėtė nė vienas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų centro filiale dirbantis gydytojas. O Vilniaus universitetinėje Antakalnio ligoninėje gripu dabar serga trys gydytojai iš daugiau nei 600.

G.Letukienė tikino nepastebėjusi, kad nauja liga masiškai sirgtų Santariškių medikai. „Praėjusią savaitę stulbinamo skaičiaus nepastebėjau“, – sakė ji ir pridūrė, kad gydytojai nuo gripo saugosi kaip paprasti žmonės: naudoja įvairias profilaktikos priemones. „Ligoninė aprūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis, respiratoriais“, – aiškino G.Letukienė ir pabrėžė, kad dauguma medikų yra pasiskiepiję nuo sezoninio gripo.

V.Gulbinienės teigimu, sergančių gydytojų ligoninėje nedaug – nedarbingumo pažymas pasiėmė dvi rezidentės. „Kiti dirba, nešioja medicinines kaukes, respiratorius, dažnai plauna rankas“, – apie medikų pastangas saugotis nuo gripo viruso pasakojo V.Gulbinienė.

Gripo aukų daugėja

Antradienį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose nuo pandeminio gripo mirė 46 metų vyras. Tai penktoji oficiali naujo gripo auka Lietuvoje. Klaipėdoje nuo gripo komplikacijų vakar mirė 53 metų vyras. Tačiau kol kas dar neaišku, ar vyras sirgo įprastu, ar pandeminiu gripu. Taip pat tiriama, nuo ko pirmadienį vakare mirė 46-erių Naujosios Akmenės gyventojas.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad gripo epidemija visoje Lietuvoje buvo paskelbta prieš savaitę – praėjusį antradienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min