Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 08:15

Šeštadienį – mitingas prieš abortų draudimą

Protestas prieš abortų draudimą
Laimos Stasiulionytės nuotr. / Protestas prieš abortų draudimą

Pilietinės iniciatyvos „Už teisę į saugų ir legalų abortą“ nariai kovo 8 d., šeštadienį, 13 val. Nepriklausomybės aikštėje, šalia Seimo, rengia mitingą „Už moterų teisę spręsti pačioms“. Mitingas skirtas išreikšti visuomenės nepritarimą Seime svarstomam Gyvybės prenetalinėje fazėje apsaugos įstatymui, kitaip dar vadinamam abortų draudimo įstatymui.

Renginyje kalbės buvusi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Liberalų Sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, socialdemokratė Jolanta Bielskienė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė.

Mitinge tikimasi sulaukti iki trijų šimtų protestuotojų, jo metu dalyviai ant vielinių pakabų – tarptautinio nelegalaus aborto simbolio – užrašys savo žinutes Seimui, taip pat pakabas kabins ant kabyklų, taip primindami Seimo nariams, kad pakabos skirtos rūbams kabinti, o ne abortams daryti. 

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet dėl komplikacijų atliekant nelegalius ir nesaugius abortus pasaulyje miršta 47 tūkst. moterų, o 8,5 mln. moterų patiria sveikatos sužalojimus.

Diena mitingui pasirinkta simboliškai – kovo 8 d. minima Tarptautinė moterų solidarumo diena.

Žmogaus teisių aktyvistas ir vienas iš mitingo iniciatorių Donatas Paulauskas pabrėžė, kad abortų draudimas ne tik neišsprendžia problemų, tačiau sukuria naujų. „Kitų šalių pavyzdžiai kalba patys už save – moterys imasi savęs žalojimo, išauga nelegalių abortų skaičius, jų metu sužalotų moterų skaičius.“ – vardijo D. Paulauskas. 

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė teigė, kad politikai siūlydami tokius įstatymus veidmainiauja. „Jei iš tiesų būtų rūpinamasi gyvybe, kaip teigia įstatymo rengėjai, matytume aiškias iniciatyvas, reaguojančias į didžiulį lytinio švietimo, prieinamos kontracepcijos ir sisteminio dėmesio žmogui trūkumą, taip pat prieinamų sveikatos ir socialinių paslaugų moterims, vyrams, vaikams, šeimoms reikalingumą.“ – sakė B. Sabatauskaitė.

Europoje abortai nelegalūs Maltoje, Lenkijoje, Airijoje. Ispanija, kaip ir Lietuva, svarsto šį draudimą, tačiau sulaukia didžiulės kritikos iš žmogaus teisių organizacijų ir protestų bangų visoje šalyje. 

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet dėl komplikacijų atliekant nelegalius ir nesaugius abortus pasaulyje miršta 47 tūkst. moterų, o 8,5 mln. moterų patiria sveikatos sužalojimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min