Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 11

Šeštadienį Vilniuje – solidarumo su pabėgėliais akcija

Šeštadienį 13 val. Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje organizuojama solidarumo su pabėgėliais akcija "Lietuva sako: Sveiki Atvykę". Ši akcija – didelės visoje Europoje vykstančios kampanijos dalis. Rugsėjo 10 d. duomenimis, šeštadienį planuojamos įgyvendinti 88 akcijos 30-yje šalių.
Pabėgėlis iš Sirijos su vaiku Makedonijoje
Pabėgėlis iš Sirijos su vaiku Makedonijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Akcijos rengiamos reaguojant į abejingumą ir neapykantą pabėgėliams, kurie bėgdami nuo karo, persekiojimų, kankinimų ir skurdo ieško prieglobsčio Europoje. 

Rugsėjo 12 d. tūkstančiai žmonių Europoje rinksis tam, kad galėtų pasakyti, jog nepritaria uždarų sienų politikai, vykdomai jų vardu, ir kad yra pasirengę prisidėti priimant ir integruojant pabėgėlius savo šalyse. 

Akcijos organizatoriai nori paskatinti valdžią, žiniasklaidą ir įvairius visuomenės veikėjus atsisakyti ksenofobiškos retorikos ir pabėgėlių priėmimą išnaudoti kaip galimybę sutelkti ir suvienyti bendruomenes. 

Vilniuje vykstančios akcijos metu bus lankstomi popieriniai laiveliai – vilties ir pabėgėlių kovos už išgyvenimą simboliai. Akcija bus siekiama padrąsinti visuomenę prisidėti palengvinant pabėgėlių integraciją – teikiant paslaugas, aukojant maistą, rūbus ar daiktus, remiant finansiškai, apgyvendinant, padedant mokytis lietuvių kalbos ar tiesiog reaguojant į neapykantą ir skatinant dialogą. 

Ši akcija – aktyvių Lietuvos piliečių iniciatyva. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius