Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių darželyje užfiksuotas salmoneliozės protrūkis, kurį sukėlė „Nemateko“ produkcija

Anot miesto vadovų, naujoji tvarka vaikų tėvams leis lanksčiau mokėti už savo atžalų maitinimą darželiuose bei lopšeliuose. „15min“ nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Darželyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trims Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis“ auklėtiniams nustačius salmoneliozę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai šioje ugdymo įstaigoje atliko patikrinimą, po kurio paaiškėjo, kad ŽUB „Nematekas“ išplatinto 1275,228 kg nesaugios vištienos file, kurios dauguma pateko viešojo maitinimo įstaigoms, praneša VMVT.

Laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad Šiaulių lopšelis-darželis „Ežerėlis“ vaikų maitinimui naudojo nesaugią ŽUB „Nematekas“ sušaldytą viščiukų broilerių file (tinkamumo vartoti terminas iki 2015-09-01). Joje rasta Salmonella bakterijų. Visuose kituose mėginiuose tarša nenustatyta. Šiuo metu atliekami papildomi tyrimai.

Ugdymo įstaigoje patikrinimo metu rastas vištienos gaminių likutis (1,57 kg) uždraustas naudoti.

Šiaulių VMVT lopšeliui – darželiui nurodė nedelsiant atlikti virtuvės ir atskirų grupių virtuvėlių patalpų ir inventoriaus valymo bei dezinfekavimo darbus, nukreipė virtuvės darbuotojus į sveikatos priežiūros įstaigas atlikti bakteriologinių tyrimų, nurodė papildomai pravesti virtuvės darbuotojams mokymus apie patalpų, įrangos plovimo, dezinfekcijos reikalavimus.

Fotolia nuotr./Kepama vištienos filė
Fotolia nuotr./Kepama vištienos filė

Šio tyrimo metu nustatyta, kad lopšelis-darželis „Ežerėlis“ 9,5 kg salmonelėmis užkrėstos vištienos gavo iš Šiauliuose įsikūrusios UAB „Senoji eglė“.

Šiaulių VMVT papildomai atlikusi UAB „Senoji eglė“ patikrinimą nustatė, kad įmonė 202 kg nesaugios sušaldytos broilerių minkštintos file (tinkamumo vartoti terminas iki 2015-09-01) įsigijo iš gamintojo ŽUB „Nematekas“.

Šiaulių VMVT įpareigojo UAB „Senoji eglė“ surinkti išplatintus nesaugius vištienos gaminius iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Išplatino 1275,228 kg nesaugios vištienos

Įmonėje neužtikrinama tinkama patalpų ir inventoriaus higiena, gamybinėse patalpose kaupiasi kondensatas, atliekama per mažai šios pagamintos produkcijos laboratorinių savikontrolės tyrimų dėl salmonelių nustatymo.

Patikrinimas buvo atliktas ir ŽUB „Nematekas“. Nustatyta, kad gruodžio 31 d. buvo pagaminta ir Lietuvos rinkai išplatinta 1275,228 kg nesaugios vištienos file.

Įmonėje neužtikrinama tinkama patalpų ir inventoriaus higiena, gamybinėse patalpose kaupiasi kondensatas, atliekama per mažai šios pagamintos produkcijos laboratorinių savikontrolės tyrimų dėl salmonelių nustatymo.

Nustatyta, kad šiai nesaugiai vištienos file gamintojas nurodė netinkamas laikymo sąlygas – produktas turėjo būti laikomas ne 12 laipsnių temperatūroje, o – 18 laipsnių.

Kaišiadorių VMVT ŽUB „Nematekas“ nurodė sugriežtinti dezinfekcijos procedūras, pakoreguoti atliekamų savikontrolės laboratorinių tyrimų procedūras planą dėl salmonelių bei užtikrinti, kad produktų etiketėse būtų nurodytos tinkamos jų laikymo sąlygos.

Wikimedia.org nuotr./Salmonelės bakterija
Wikimedia.org nuotr./Salmonelės bakterija

Gamintojas įpareigotas surinkti nesaugius vištienos gaminius ir juos saugiai sunaikinti.

VMVT informuoja, kad didžiąją dalį šios nesaugios partijos vištienos įsigijo viešojo maitinimo įmonės, į prekybos centrus jos nepateko.

Tyrimas dėl salmoneliozės protrūkio tęsiamas, kol bus gauti visi laboratorinių tyrimų rezultatai ir nustatytos tikslios aplinkybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min