Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 10:30

Šiaulių „Juventos“ progimnazija užsidarė dezinfekcijai, tačiau ramina – tai dėl sezoninio gripo

Šiauliuose patvirtinus pirmą Lietuvoje koronaviruso atvejį, klausimų kelia ir būtent šią dieną suplanuota vienos iš Šiaulių mokyklų dezinfekcija. Kaip praneša etaplius.lt, tėvai gavo pranešimus, kad dezinfekuojamos patalpos bus dėl sezoninio gripo. Įtarimai, kad taip daroma dėl galimos koronaviruso grėsmės, neigiami.

Kaip 15min jau skelbė, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma 39 metų moteris, kuriai pirmajai Lietuvoje nustatytas koronavirusas. Moteris užsikrėtė Veronoje, Italijoje, į Lietuvą vasario 24 dieną grįžo per Kauną. Pacientė yra izoliuota ligoninėje, keturi jos šeimos nariai – stebimi. Moters vyrui atliktas koronaviruso tyrimas. Jo rezultatų laukiama penktadienį.

Spaudos konferencijos metu Šiauliuose taip pat patvirtinta, kad Šiaulių ligoninėje dėl koronaviruso tirti ir du su moterimi nesusiję vaikai. Jų tyrimai buvo neigiami.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje atlikti 59 tyrimai, 60-asis pasitvirtino, penktadienį atliekami 6 tyrimai, visi – iš Šiaulių.

Nors šiauliečiai raginami nepanikuoti, tik laikytis higienos reikalavimų – dažniau plauti rankas ir pan. Savo miesto gyventojus ramino ir meras Artūras Visockas, tikindamas, kad šiauliečiai turi jaustis ramiai, nes jais rūpinasi valdžia. Esą tam ir reikalinga valdžia.

A.Visockas patvirtino, kad viena Šiaulių mokykla neveikia, tačiau tai esą su koronavirusu nesusiję – yra gripo epidemija. Šiauliečiai mero klausė, kodėl keturi, Šiaurės Italijoje lankęsi vaikai, lankė ir ėjo į pamokas būtent toje mokykloje, bet jis to nekomentavo, teigdamas, kad tai dar bus svarstoma.

Etaplius.lt dar ketvirtadienį rašė, kad „Juventos“ progimnazijos vaikų tėvai gavo pranešimus, kad vadovaujantis 2019–2023 metų sezoninio gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros, profilaktikos ir kontrolės priemonės planu mokykloje bus atliekama dezinfekcija.

Progimnazijoje penktadienį dirbama nuotoliniu būdu – tą 15min patvirtino mokyklos administracijoje.

Kaip sakė kitos Šiaulių mokyklos – „Ragainės“ progimnazijos, kuriai vadovauja ta pati direktorė Dileta Vitkuvienė, – administracijos atstovė, „Juventos“ progimnazija dezinfekuojama dėl sezoninio gripo, tą esą daro visos mokyklos, čia tik pasirinkta šita diena.

Labai daug mokyklos žmonių serga sezoniniu gripu, daugiausia mokytojų, vaikų daug serga.

„Labai daug mokyklos žmonių serga sezoniniu gripu, daugiausia mokytojų, vaikų daug serga. Dėl to rado progimnazija galimybę vienai dienai prieš savaitgalį išsivėdinti, išsivalyti, dezinfekuoti patalpas prevenciškai. Tikrai nėra jokių sąsajų su koronavirusu. Bet serga mokytojai gripu, buvo jau problemų ir dėl pavadavimo. Vienai dienai užsidarė progimnazija, pirmadienį visi laukiami atgal“, – kalbėjo mokyklos atstovė.

Su pačia direktore kol kas susisiekti nepavyko, ji ryte buvo renginyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min