Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 08:59 , Atnaujinta: 2020 vasario 28d. 18:26

Koronavirusu Šiauliuose susirgusios moters šeimos narių tyrimų rezultatai – šįvakar, kolegų – rytoj, išvis stebi 14 asmenų

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma 39 metų moteris, kuriai pirmajai Lietuvoje nustatytas koronavirusas. Moteris užsikrėtė Veronoje, Italijoje, į Lietuvą vasario 24 dieną grįžo per Kauną. Pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, keturi jos šeimos nariai – stebimi. Moters tėvams ir broliui atlikti koronaviruso tyrimai. Jų rezultatai paaiškės 23 val. Paaiškėjo, kad moteris į Kauną atskrido iš Bolonijos.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Kitą savaitę svarstys, ar koronavirusu susirgusią moterį išleisti gydytis namo

18:24

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika penktadienį vakare 15min sakė, kad koronavirusu serganti moteris jaučiasi gerai, nori namo. Jei jos būklė pirmadienį bus gera, ligoninė, pasitarusi su Sveikatos apsaugos ministerija, svarstys galimybę išleisti ją gydytis namuose. 

„Ji jaučiasi gerai ir veržiasi į namus. (...) Gera būklė. Klausimą dėl išleidimo namo paliekame medikams ir rekomendacijoms, kuriose mes tariamės su Sveikatos apsaugos ministerija, kokiu atveju galėtume išleisti. Tai – kitos savaitės pradžios klausimas.

Ne, tikrai nelaikysime dvi savaites ligoninėje. Pirmas prioritetas yra saviizoliacija ir buvimas namuose. Jei nėra jokių simptomų, puikiausiai gali būti namie ir stebėti būklę. Užkrečiamumas ne mažiau dviejų savaičių, tai mažiausiai dvi savaitės turėtų būti leidžiamos namuose“, – aiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

Tai – kitos savaitės pradžios klausimas.

Šeimos narių rezultatų laukia šįvakar

Ar nėra daugiau koronavirusu sergančių pacientų, Šiaulių ligoninės vadovas kol kas negali pasakyti. 

Pasak jo, šiuo metu ligoninėje be ligonės, guli septyni stebimi pacientai. Tarp jų – moters šeima: tėvai, brolis ir vyras. Visam septynetui atlikti koronaviruso tyrimai. Laukiama rezultatų.

Išvis ligoninėje yra aštuonios izoliacinės palatos, tačiau jau ruošiamos papildomos palatos kituose ligoninės skyriuose, jei jų prireiktų daug daugiau.  

Kadangi trys šeimos asmenys įkurdinti vienoje palatoje, šiuo metu užimti ne visi izoliatoriai.

„Be to, turime tokių, kur matome ir tikime, kad neigiami bus atsakymai“, – sakė direktorius.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika

Dar septyni asmenys, tarp kurių kartu su sergančiąja į Veroną vykę keturi asmenys, kuriems padaryti koronaviruso tyrimai, po apsilankymo ligoninėje yra išleisti saviizoliacijai. 

Moters tėvų ir brolio tyrimų rezultatų laukiama šįvakar – apie 23 val. 

Vyro – greičiausiai tik rytoj, nes vargu, ar suspėta mėginius pristatyti tokiu laiku, kad būtų spėta juos atlikti penktadienį. 

„Tikėtina, kad gausime šią parą. Tikėtina, tikrai, nors jis vėliau atvažiavo“, – apie moters vyro tyrimo atsakymus kalbėjo R.Mažeika.

Rezultatų laukė namuose

Dar ir šiąnakt Šiaulių ligoninės darbuotojai veš tyrimų mėginius, taigi naujos informacijos turėtų būti šeštadienį popiet. 

Bendradarbiai yra keturi ir jų tyrimus išvešime naktį.

Ligoninės vadovas patvirtino, kad moteris vakar ryte greitąja atvežta į ligoninę. Buvo atlikti tyrimai, tačiau simptomų buvo nedaug ir jai leista vykti namo saviizoliacijai. Gavus teigiamą atsakymą, moteris naktį greitąja grąžinta į ligoninę. 

Namuose rezultatų laukia ir kartu į Veroną vykę keturi moters kolegos.  „Jie saviizoliacijoje. Toks būdas taikomas visur, visuose protokoluose, visose šalyse taip. Bendradarbiai visi keturi saviizoliacijoje. Bendradarbiai yra keturi ir jų tyrimus išvešime naktį“, – teigė R.Mažeika. 

Pasak jo, ligoninėje stebimi ir kiti, su koronavirusu susirgusia moterimi nesusiję asmenys, neseniai lankęsi Italijoje. 

R.Mažeikos teigimu, ligoninė baigia išnaudoti savo apsaugos priemones, todėl šiuo metu pakeliui yra valstybės rezervo priemonės. 

„Vyksta planinis darbas ir tiek“, – sakė jis.

 

 

 

Dėl koronaviruso rekomenduojama atidėti šimtadienius, kitas šventes mokyklose

18:12

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja šalies mokykloms atidėti šimtadienius, Kaziuko muges ar kitas šventes siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso plitimui.

„Užtikrinant galimo viruso plitimo prevenciją, rekomenduojame nerengti tų masinių renginių. Artėja ir šimtadieniai ar kiti renginiai – dėl šitų sakome susilaikyti, atsižvelgti į situaciją ir esant galimybei juos perkelti į vėlesnį laiką“, – BNS teigė švietimo ministro atstovas spaudai Kęstutis Butvydas.

Anot jo, rekomendacijos išsiuntinėtos ir savivaldybėms, ir atskirai švietimo įstaigoms.

„Esame paskelbę ir rekomendaciją, kad tėvai ar patys moksleiviai, studentai, grįžę iš rizikingų regionų, dvi savaites turėtų neiti į švietimo įstaigas ir informuotų apie tai įstaigų administracijas. Esame paprašę, kad būtų užtikrintas mokymasis nuotoliniu būdu“, – pridūrė K.Butvydas.

Rekomendacija galioja ir mokytojams. Jie, grįžę iš rizikingų regionų, gali sutarę su mokyklos vadovybe neimti nedarbingumo, bet dirbti nuotoliniu būdu, tuomet vadovai turėtų pasirūpinti, kas pavaduos mokytoją klasėje.

Ministerija ragina įstaigose užtikrinti, kad būtų užtektinai higienos priemonių, laikytis rekomendacijų dažnai plauti rankas, dezinfekuoti paviršius. Taip pat studentams ir moksleiviams rekomenduojama atsisakyti vykti į rizikingus regionus pagal „Erasmus+“ ar kitas tarptautines mainų programas. 

Ypač atidžiai stebima situacija Šiaulių regione, kur ir nustatytas pirmasis užkrato atvejis.

„Jei pamatysime, kad situacija keičiasi, jei tai palies konkrečiai ir mokyklas, tai tikrai koreguosime ir stiprinsime rekomendacijas“, – pabrėžė K. Butvydas.

Kaip skelbta, Šiauliuose šiuo metu dėl sezoninio gripo susirgus daugiau kaip trečdaliui moksleivių, pamokos atšauktos Juventos progimnazijoje, kitos miesto švietimo įstaigos veikia įprastai.

Penktadienį koronavirusas nustatytas 39 metų šiaulietei, tai pirmasis atvejis šalyje.

Susirgusios moters aplinkos žmonės tiriami toliau

14:25

Interviu 15min Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sakė, kad yra paimta daugiau mėginių iš koronavirusu apsikrėtusios moters aplinkos žmonių. Iš viso penktadienį bus laukiama 9 tyrimų atsakymų.

Platesnis direktoriaus komentaras:

Šiauliečiai ramūs, bet pastebi sumišimą ligoninėje

13:07

Šiaulių mieste 15min sutikti praeiviai įvairiai vertino tai, kad jų gyvenvietėje fiksuotas pirmasis naujojo koronaviruso atvejis Lietuvoje. Vieni sakė nerimo nejaučiantys, kiti – pastebintys paniką ligoninėje.

Nijolė apskritai teigė netikinti, kad kažkas virusu užsikrėtė. „Čia yra blefas, žmonių gąsdinimai, aš taip galvoju“, – kalbėjo ji.

Tiesa, jei virusas Lietuvoje plis, Nijolė sakė galbūt pakeisianti savo nuomonę: „Jeigu pradės masiškai taip kalbėt, tada turim tikėt, turim imtis atsargumo priemonių. Tik kas padės – ar vakcina kokia, ar kažkokius vaistus naudot. Aš žinau, kad reikalinga stiprinti imuninę sistemą.“

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė

Kita gyventoja – Agnė – teigė, kad nėra linkusi panikuoti: „Koks likimas, taip ir bus.“

Tiesa, šiaulietė sakė pastebėjusi paniką Šiaulių ligoninėje: „Nebeįleidžia į ligoninę, nes yra lankytojai, nebeleidžia jau jiems (ligoniams – 15min) nieko atnešti. Tai, žinokit, saugumo priemonių imtasi gan stipriai.“

Į Šiaulius iš Bazilionų atvykusi Valentina koronaviruso tikino nebijanti: „Kol kas nebijau, nes vedu sveiką gyvenimo būdą, sportuoju nuo ryto ir visiems patariu.“

Tačiau savo artimuosius ji teigė paraginusi likti Lietuvoje ir nekeliauti.

„Mano mylima sesė kaip tik nori išvažiuoti į Tenerifę, tai aš jai patariu – geriau pabūkit namuose, nes ir anūkėlius nori išsivežti. Maža ką. Gal ir nesusirgs, bet tas karantinavimo laikotarpis nemalonus“, – pasakojo Valentina.

„Bus lemta – susirgsim, nebus lemta, visi būsim sveiki“, – teigė kitas Šiauliuose sutiktas gyventojas ir reiškė viltį, kad daugiau užsikrėtimo atvejų ir nebus nustatyta.

 

Ar susirgo šeima, paaiškės 23 val.

13:05

Koronavirusu susirgusios moters šeimos tyrimų rezultatai paaiškės penktadienį, 23 val. Tai feisbuke pranešė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Visos šeimos  duomenis turėsim 23 val. Atsiprašau, kad minėjau 17-18 val. Tada mėginiai bus užkrauti ir pradėtas tyrimas. Mėginiai keliauja nuolat ir ne tik šeimos narių“, – rašė jis.

Renginiai Šiauliuose neatšaukiami, bet rekomenduojama į juos neiti

12:22

Pasibaigus Šiaulių miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiui, savivaldybės meras Artūras Visockas paneigė informaciją, kad koronavirusu Šiauliuose užsikrėtė miesto „Juventos“ progimnazijos mokytoja. Jis paaiškino, kad pamokos šioje ugdymo įstaigoje nevyksta dėl sezoninio gripo.

Komisija, anot miesto vadovo, rekomenduoja vaikams, besilankiusiems net ir tose vietose, kur užsikrėsti virusu tikimybė mažesnė, mokytis nuotoliniu būdu.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Artūras Visockas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Artūras Visockas

Renginių, nustačius pirmąjį koronaviruso atvejį, mieste atšaukti esą neplanuojama.

Savaitgalį čia turėtų vykti keli sporto renginiai – šeštadienį rengiamas Lietuvos žmonių su fizine negalia uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, sekmadienį numatomos Lietuvos krepšinio lygos rungtynės tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Kėdainių „Nevėžio“ komandų.

„Rekomenduojam gyventojams prisiimti asmeninę atsakomybę. Jeigu jaučiate riziką, tiesiog nedalyvaukit renginiuose. O nutraukti visų renginių, kurie vyksta ir šiandien, ir rytoj, tiesiog neįmanoma“, – žurnalistams komentavo A.Visockas, pridurdamas, kad nurodymo atšaukti planuojamus renginius savivaldybė iš Vyriausybės negavo.

Nors tai nėra tiesa – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau penktadienį rekomendavo atšaukti masinius renginius Šiaulių mieste ir rajone.

Meras tikino, kad spręsti dėl, pavyzdžiui, Kovo 11-osios minėjimo renginių – skubota: „Kovo 11-oji įvyks kovo 11-ąją, o mes nežinom, kokią informaciją turėsim rytoj ir poryt. Galbūt šie renginiai bus griežtai uždrausti [...]. Šiandien jokių draudimų, primygtinių nurodymų, kad žmonės turi uždaryti renginius ir neįsileisti, tikrai nėra.“

Tačiau Šiaulių rajono administracijos direktorius Gipoldas Karklelis BNS sakė, kad centrinės valdžios rekomendacijos bus vykdomos ir suplanuoti renginiai bus atšaukti, taip pat bus atsisakoma didesnių vidinių pasitarimų savivaldybėje.  

„Mes tas rekomendacijas vykdysime. Buvo suplanuoti darbiniai renginiai, pasitarimai administracijos viduje, su įstaigų vadovais – mes pagal rekomendacijas juos atšauksime. Kovo 11-osios renginiai yra, keletas kultūros renginių buvo suplanuota. Mes juos taip pat atšauksime“, – nurodė jis.

Artimiausiu metu Šiaulių savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija daugiau rinktis neplanuoja.

G.Nausėda pasiūlė ekstremalių situacijų operacijų centrui Prezidentūros specialistų paramą

12:22

Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centras imasi reikiamų veiksmų, kad būtų suvaldyta ekstremali situacija, susijusi su koronaviruso (COVID-19) plitimu, įsitikinęs Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis pasiūlė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui Prezidentūros specialistų paramą.

„Pasitvirtinus informacijai apie pirmąjį susirgimą, noriu aiškiai pareikšti, kad galime pasitikėti dirbančių specialistų kompetencija ir institucijų gebėjimu suvaldyti ekstremalią situaciją“, – sakė šalies vadovas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Arno Strumilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Pasak G.Nausėdos, šiuo metu visiems Lietuvos žmonėms svarbu išlaikyti rimtį, elgtis atsakingai, vadovautis oficialiomis rekomendacijomis ir apie jas papasakoti savo artimiausiai aplinkai – giminaičiams, draugams ir bendradarbiams.

„Daug priklauso ir nuo mūsų pačių. Privalome prisiimti atsakomybę už mus supančių žmonių sveikatą ir vykdyti specialistų rekomendacijas bei nurodymus. Nėra absoliučiai jokio pagrindo panikai, todėl reikėtų duoti atkirtį tiems, kurie, sąmoningai ar ne, platina išgalvotą ar atvirai melagingą informaciją. Galime pasitikėti oficialiais informacijos šaltiniais, kurie yra laisvai prieinami“, – teigė prezidentas.

Ar susirgo šeima, paaiškės 17 val.

12:19

Tyrimus dėl koronaviruso atliekanti laboratorija priešpiet pateikė atsakymus dėl 6 asmenų iš Šiaulių – nei vienam iš jų užsikrėtimas koronavirusu nenustatytas. 

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas 15min nurodė, kad šie rezultatai – ne susirgusios moters šeimos narių. 

Jos tėvų, brolio ir vyro tyrimų dėl koronaviruso rezultatų laukiama penktadienį 17 val. 

Atskrido iš Bolonijos

11:58

Rolanda Lingienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė, 15min patvirtino, kad koronavirusu užsikrėtusi moteris į Kauną vasario 24 dieną atskrido iš Italijos miesto Bolonijos. Lėktuvas nusileido apie 19.30 val., keleivius atskraidino „Ryanair“. Ji negalėjo pasakyti tikslaus atskridusiųjų tuo lėktuvu skaičiaus, tačiau teigė, kad lėktuvas buvo beveik pilnas.

Koronaviruso kelias į Lietuvą
Koronaviruso kelias į Lietuvą

„Dabar vyksta darbas, naktį tiems žmonėms neskambinome. Dabar vyksta darbas su jais, susisiekiama. Su visais susisiekti nereikia, nereikia imtis tokių priemonių, tik su arti sėdėjusiais. Yra Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijos, su kur sėdinčiais būtina susisiekti – tai dvi eilės aplinkui. Su šitais keleiviais dirbama, susisiekiama ir bus priimti sprendimai, ką artimiausiu metu su jais daryti“, – sakė R.Lingienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolanda Lingienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolanda Lingienė

Ji rekomendavo niekam iš tuo skrydžių į Lietuvą atvykusių žmonių nepanikuoti. „Kiekvieną dieną susisiekiame su to lėktuvo keleiviais, su tais, kurie nebuvo artimame kontakte, nes tai yra labai svarbu – kontakto laikas ir atstumas, kur buvai, nuo to priklauso rizika, susisiekiama kaip su mažos rizikos, o dėl buvusių arti bus imamasi efektyvesnių priemonių“, – teigė specialistė.

Visi šiuo lėktuvu grįžę keleiviai turėjo likti namuose, teigė R.Lingienė: „Jie visi pasirašė pasižadėjimą dėl saviizoliacijos, kaip ir visi grįžę iš Šiaurės Italijos. Žinoma, niekas ten prie jų policijos nepastatė, bet tikimės, kad jie pasižadėjimų, kuriuos pasirašė, laikosi. Jeigu kuris nors iš jų ir būtų užsikrėtęs, jie turėtų likti namuose ir to užkrato neplatinti. Su šito židinio tyrimu dirbame labai intensyviai.“

Dėl koronaviruso skelbiamas karantinas Lietuvos įkalinimo įstaigose

11:57

Dėl naujojo koronaviruso plitimo grėsmės, Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose skelbiamas karantinas nuo penktadienio iki ekstremalios situacijos Lietuvos Respublikoje atšaukimo.

Lietuvos įkalinimo įstaigose bus apribojamas asmenų lankymasis, nevyks masiniai renginiai.

Bus apribojamas asmenų, laikomų įkalinimo įstaigose ir kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ir be palydos, judėjimas, taip pat apribotos trumpalaikės išvykos, ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai. 

Pranešama, kad kol kas Lietuvos pataisos įstaigose įtarimų dėl koronaviruso nėra.

Kalėjimų departamentas koordinuoja pavaldžių įstaigų prevencinius pasirengimo galimo viruso plitimui veiksmus pagal 2020 m. vasario 27 d. Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtiną prevencinių priemonių planą.

 

S.Malinauskas tikslina: šiaulietė tyrimo rezultato laukė ligoninėje

11:47

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikina, kad netiksliai ryte Šiaulių ligoninėje buvo nurodyta, kad koronavirusu susirgusi šiaulietė atlikus tyrimą rezultatų buvo išleista laukti namuose. 

Pasak jo, blogiau pasijuto moteris tik ketvirtadienį, buvo atvežta į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu ir iškart izoliuota iki tol, kol naktį paaiškėjo, kad tyrimas teigiamas. 

S.Malinausko teigimu, neteisingi sklidantys gandai esą šiaulietei buvo atliktas ne vienas koronaviruso tyrimas, bet tik kelintas parodė koronovirusą. 

Jis patikino, kad mėginys imtas vieną kartą. Jis pakartotinai ištirtas gavus teigiamą atsakymą, o dabar dar kartą tvirtinamas užsienyje.

Šiaulių ligoninė sulauks papildomų apsaugos priemonių

11:42

Šiaulių miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdį anksčiau nei jis baigėsi palikęs Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika 15min pasakojo jo metu susirinkusiems pristatęs situaciją.

„Aš papasakojau, kokia situacija yra dėl to pirmojo atvejo Lietuvoje, kuris buvo nustatytas Šiaulių gyventojai, ir kokių veiksmų ėmėsi ligoninės“, – dėstė jis.

„Mano įsitikinimu, Šiauliai išlaikė egzaminą tikrai labai gerai dėl dviejų priežasčių: pacientė buvo puikiai informuota apie tai, kaip reikia elgtis grįžus iš [vietos], kur yra epideminė, sudėtinga situacija. Ji neturėjo kontaktų, pati organizavosi nedarbingumo pažymėjimą“, – toliau kalbėjo R.Mažeika.

Vėliau, pajutusi ligos simptomus, moteris kreipėsi į greitąją medicinos pagalbą, buvo atvežta į ligoninę. Pasitvirtinus koronaviruso užkratui, ji, pasak ligoninės direktoriaus, buvo hospitalizuota.

Jis pripažino, kad ligoninėje darbuotojų nerimo yra, bet tai esą normalu. Juos, anot R.Mažeikos, bus stengtasi nuraminti, taip pat – turėti papildomų apsaugos priemonių, kurias suteiks Sveikatos apsaugos ministerija.

„Mūsų dabar uždavinys – nuraminti personalą. [...] Mes kreipėmės į ministeriją dėl papildomų apsaugos priemonių, kurios yra reikalingos personalui, ir ministerija iš karto sureagavo. Šiandien mūsų automobilis yra Vilniuje ir kol mes kalbame jis parveš mums priemones, kurių gali reikėti daugiau, didesniam pacientų skaičiui“, – dėstė jis, pridurdamas, kad tos priemonės – respiratoriai, medicininės kaukės, chalatai ir pan.

Keturių asmenų, kurie šeimos ryšiais susiję su paciente, tyrimų dėl užsikrėtimo koronavirusu dar laukiama.

Kelionės maršruto neskelbia

11:37

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas 15min penktadienį nurodė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centro darbuotojai penktadienį aktyviai susisiekia su keleiviais, į Kauną skridusiais kartu su koronavirusu užsikrėtusia šiauliete. 

Koks tai skrydis, ir kiek žmonių privalės būtinai tirtis arba karantinuotis, premjero patarėjas nenurodo. Taip esą siekiama išvengti kitų keleivių panikos. 

Mes negalime sukelti panikos pasakydami konkretų skrydį.

„Mes tą informaciją žinome, ji apkalbėta su oro uostu, bet negalime jos paskelbti, todėl, kad visi, kas skrido tuo maršrutu iš karto panikuos. Yra rekomendacijos aiškios, kad jau šiuo metu yra susisiekta su asmenimis, jų yra aiškus kiekis. Mes negalime sukelti panikos pasakydami konkretų skrydį“, – aiškino S.Malinauskas.  

Estija, nustačiusi pirmąjį koronaviruso atvejį neslėpė nei skrydžio, nei maršruto. 

Dalis kartu keliavusių žmonių privalės atlikti koronaviruso tyrimus, kiti dvi savaites gyventi izoliakarantino sąlygomis, tačiau ne ligoninėje.

„Jei paaiškės dar bent vienas atvejis, iškart plečiasi grupė. Galiausiai gali būti tiriamas visas lėktuvas, bet kol kas mes neturime nė vieno kito atvejo, tyrimai nebaigti“, – sakė S.Malinauskas. 

Šiauliuose ketinama uždrausti masinius renginius

10:55

Šiauliuose nustačius pirmąjį Lietuvoje koronaviruso atvejį, savivaldybė penktadienį sušaukė ekstremalių situacijų komisijos posėdį svarstyti galimą viešų renginių atšaukimą.

Vyriausybė rekomendavo Šiaulių mieste ir rajone atšaukti masinius renginius, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. 

Miesto meras Artūras Visockas sakė, kad savivaldybė yra pasirengusi operatyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Šiaulių miesto meras Artūras Visockas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

Artimiausias didesnis renginys mieste numatomas sekmadienį, kai turėtų vykti Lietuvos krepšinio lygos rungtynės tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Panevėžio „Nevėžio“ komandų.

Kovo 10-11 dienomis numatomi renginiai nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui paminėti. 

„Dėl krepšinio rungtynių – galbūt baigsis taip, kaip ir „Žalgirio“ atveju, gal kažkaip kitaip. Pagrindinis dalykas yra reaguoti į faktą jo neišpučiant, jei jis yra mažas, nesukeliant be reikalo panikos reiškinių. Nebus reikalo atšaukinėti renginių, jei, tarkime, mes turėsime ligoninėje vieną žmogų ir neturėsime jokių kitokių neigiamų ženklų. Ir atvirkščiai – jei situacija keisis, akivaizdu, kad turėsime kažką daryti, kad virusas nesiplėstų“, – BNS sakė A. Visockas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus sekretorė Vilma Nainienė BNS sakė, kad vienas didžiausių artėjančių renginių mieste yra skirtas nepriklausomybės atkūrimo minėjimui kovo 11-ąją. Prieš tai, kovo 10-ąją numatytas Ragainės ir Juventos progimnazijų renginys, tą pačią dieną Normundo Valterio jaunimo mokykla organizuoja pėsčiųjų žygį per Šiaulius.

Šiaulių rajono administracijos direktorius Gipoldas Karklelis BNS teigė, kad centrinės valdžios rekomendacijos bus vykdomos ir suplanuoti renginiai bus atšaukti, taip pat bus atsisakoma didesnių vidinių pasitarimų savivaldybėje.  

„Mes tas rekomendacijas vykdysime. Buvo suplanuoti darbiniai renginiai, pasitarimai administracijos viduje, su įstaigų vadovais – mes pagal rekomendacijas juos atšauksime. Kovo 11-osios renginiai yra, keletas kultūros renginių buvo suplanuota. Mes juos taip pat atšauksime“, – BNS sakė G. Karklelis.

„Eurovaistinės“ Šiauliuose imasi dažnesnės vaistinių dezinfekcijos

10:53

Paaiškėjus, kad pirmasis koronaviruso atvejis diagnozuotas Šiauliuose, vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ imasi papildomų saugumo priemonių. Ketvirtadienį iš visų „Eurovaistinės“ vaistinių buvo išimti prekybiniai krepšeliai, dažniau atliekama dezinfekcija. Nuo penktadienio Šiauliuose dezinfekcija bus atliekama kas tris valandas. Įmonės darbuotojai bendraujantys su klientais ir turintys kontaktą su pinigais mūvės apsaugines pirštines, dezinfekuos rankas klientams, esant reikalui, matuos temperatūrą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasdienė higiena
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasdienė higiena

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad bendrovė šiuo metu dar laukia atsakymo iš Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl papildomos darbuotojų apsaugos pandemijos atveju.

„Šiauliuose veikia 12 mūsų vaistinių ir jos toliau veiks įprastu ritmu. Visi darbuotojai informuoti dėl papildomų saugumo priemonių, kiekvienam klientui patiksliname, kaip saugotis nuo virusų ir ką, jeigu būtų paskelbtas karantinas, reikėtų turėti namų vaistinėlėje“, – sako L.Bielskė.

Ji patvirtina, kad nei medicininių kaukių, nei dezinfekcinio skysčio vaistinėse nebeliko, kol kas nėra aiškus ir laikas, kada jų būtų galima tikėtis. 

S.Malinauskas: priemones reikia griežtinti

10:21

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas neabejojo, kad netrukus gali prireikti griežtesnių priemonių – karantino, stipresnės izoliacijos, masinių renginių draudimo. 

 

Meras: tam ir yra valdžia

09:21

Šiaulių ligoninėje šią savaitę dėl koronaviruso tirti ir du su moterimi nesusiję vaikai. Jų tyrimai buvo neigiami. 

Todėl premjero patarėjo S.Malinausko teigimu, šiauliečiai neturėtų  panikuoti, gyventi taip, kaip įprasta, tik dažniau plauti rankas, laikytis higienos. Respiratorių, pasak patarėjo, yra pakankamai, tačiau kol kas nėra būtinybės jas dalinti visiems. Pasak jo, 

Šiaulių meras Artūras Visockas tikino, kad šiauliečiai turi jaustis ramiai, nes jais rūpinasi valdžia.  

„Akivaizdu, kad problema bus įveikta. Tik klausimas, kokiom pasekmėm. (...) Tam ir reikalinga valdžia, tam ir reikalinga ligoninė“, – aiškino jis ir prašė sekti oficialią informaciją. 

Meras tikino, kad penktadienį žmonės gali jaustis ramiai, eiti į darbus.

Pasak jo, viena Šiaulių mokykla neveikia, tačiau tai esą su koronavirusu nesusiję – yra gripo epidemija. Šiauliečiai mero klausė, kodėl keturi, Šiaurės Italijoje lankęsi vaikai, lankė ir ėjo į pamokas būtent toje mokykloje. Jis šių detalių nekomentavo.

 

Ligoninėje – karantinas

09:14

Respublikinės Šiaulių ligoninės personalas, anot direktoriaus, nepanikuoja, reaguoja ramiai ir dirba savo darbą. Ligoninėje paskelbtas karantinas. Pacientų lankymas draudžiamas. 

 

Apsaugos priemonių pakanka

09:13

Premjero patarėjas tvirtino, kad panikuoti ir pulti pas medikus nereikia.

Pasak jo, situacija yra visiškai kontroliuojama. Šiaulių ligoninės direktorius tvirtino, kad ligoninė yra visiškai pasirengusi priimti, jei prireiks, ir daugiau pacientų.

Kol kas, pasak direktoriaus, yra pakankamai apsaugos priemonių, jei reiks, Vyriausybė jų pristatys daugiau.

S.Malinauskas tvirtino, kad priemonių valstybė turi pakankamai. 

Moteris nekarščiuoja

09:10

R.Mažeikos teigimu, moteris yra visiškai izoliuota, tačiau penktadienį jaučiasi visiškai gerai – net nekarščiuoja. 

Į medikus ji kreipėsi lengvai karščiuodama, lengvai kosėdama.

Ji, pasak direktoriaus, buvo gerai informuota, todėl iškart kvietė greitąją ir atliko saviizoliaciją. Tačiau paėmus mėginius koronaviruso tyrimui ketvirtadienį moteris buvo išsiųsta namo. Sužinojus rezultatus, moteris vėl hospitalizuota. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai susisiekia su kitais asmenimis, kurie bendravo su moterimi, kuriai nustatytas koronavirusas. 

Pasak jo, nustatinėjami visi asmenys, kurie su moterimi skrido, bendravo, galėjo turėti kontaktą.

„Visiškai reali situacija, kad šeimos nariai ir kontaktiniai asmenys yra visiškai sveiki ir nėra viruso nešiotojai“, – sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

 

Stebimi keturi šeimos nariai

09:05

Pasak R.Mažeikos, trys moters giminaičiai, gyvenantys atskirai, tačiau susitikę su ja pastarosiomis dienomis, taip pat paguldyti į ligoninę, izoliuoti atskiroje palatoje.

Taip pat penktadienį ryte į ligoninę paguldytas moters vyras. Visi artimieji jaučiasi gerai, jie nekarščiuoja, jiems atliekami koronaviruso tyrimai.

Moteris yra iš Šiaulių. Ji iš konferencijos Veronoje, Italijos grįžo kartu su penkiais kolegomis.

Dviem iš jų jau atlikti koronaviruso tyrimai ir jie yra neigiami. 

Visi asmenys yra šiauliečiai. Moteris gyvena individualiame name, todėl pavojaus artimiems kaimynams tikrai nėra. 

 

Į liginoninę atvyko greitosios automobiliu

09:02

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika nurodė, kad visos procedūros buvo vykdomos pagal ekstremalių situacijų rekomendacijas.

„Šiauliai tapo ta pirma vieta, kur buvo diagnozuotas koronavirusas“, – teigė jis.

Pasak direktoriaus, moteris į ligoninę paguldyta šiąnakt, į ligoninę atvyko greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

Jis pasidžiaugė, kad moteris buvo gerai informuota, į darbą po komandiruotės Veronoje nėjo, nes kitą rytą – vasario 25 d. – pasiėmė nedarbingumo lapelį nuotoliniu būdu.

Blogiau moteris pasijuto po paros, tuomet buvo paguldyta į ligoninę tyrimams. Koronaviruso tyrimai jai atlikti ketvirtadienį. Moteris išleista rezultato laukti namuose, tačiau apie 1 val nakties gavus teigiamą rezultatą, greitoji vėl moterį atvežė į ligoninę.

Šiuo metu turime vieną nustatytą diagnozę ir keturis, kuriuos mes tiriame ir turėsime rezultatus šiandien.

„Šiuo metu turime vieną nustatytą diagnozę ir keturis, kuriuos mes tiriame ir turėsime rezultatus šiandien“, – sakė R.Mažeika.

Pasak premjero patarėjo Skirmanto Malinausko, pirminis teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas buvo gautas ketvirtadienį 23 val., tuomet atliktas pakartotinis tyrimas ir jis taip pat patvirtino diagnozę.

 

Apie pirmąjį koronaviruso atvejį pranešta naktį

08:37

Vyriausybė apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje pranešė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 2.30 val. išplatinusi pranešimą spaudai. 3 valandą nakties Vyriausybėje surengtos tiesioginės spaudos konferencijos pranešta, kad atvejis nustatytas Šiaulių apylinkės 39 m. gyventojai. Ji jaučiasi gerai. 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-28 08:37

Šiaulietė į ligoninę paguldyta ketvirtadienį. Pacientė yra izoliuota, keli jos šeimos nariai – tėvai, brolis ir vyras – stebimi. Kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė vienam kol kas simptomai nepasireiškė.

Koronaviruso kelias į Lietuvą
Koronaviruso kelias į Lietuvą

„Skrydis yra į Kauną, iš Veronos – naktį spaudos konferencijoje kalbėjo A.Veryga. – Jinai keliavo su bendradarbiais, kiek žinau, konferencijoje kažkokioje dalyvavo tame regione.“

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikino, kad pasirinkta trečią valandą nakties ribotą informaciją skelbti dėl to, kad buvo pažadėta pranešti viską iškart.

Pirmoji Baltijos šalis, kuri paskelbė apie užfiksuotą koronaviruso atvejį, buvo Estija, tai pranešusi ketvirtadienį ryte.

Trečiadienį Lietuvoje paskelbta ekstremali padėtis dėl koronaviruso plitimo. Ekstremali padėtis buvo paskelbta nepaisant to, kad dar nebuvo užfiksuotas nė vienas ligos atvejis.

Penktadienio naktį patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį, ryte Vilniuje susirinko Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija. Apie tai skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min