Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių tardymo izoliatoriui sužibo viltis atsikratyti Bastilijos sąlygų

Šiaulių tardymo izoliatoriaus koridorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tardymo izoliatoriaus koridorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių tardymo izoliatorius pasirašė rangos sutartį su UAB „Panevėžio miestprojektas“ dėl naujojo pastato projektavimo darbų. Pagal ją rangovai pastato techninį projektą turės parengti dar šiemet. Naujasis Šiaulių tardymo izoliatorius bus modernesnis ir talpesnis.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis pažymi, kad sąlygos Šiaulių tardymo izoliatoriuje, statytame daugiau nei prieš 100 metų, nėra geros, todėl viliasi, kad naujas, modernus ir erdvus pastatas gerokai palengvins sąlygas sulaikytiems asmenims ir ten dirbančiam personalui.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šiaulių tardymo izoliatoriuje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šiaulių tardymo izoliatoriuje

„Naujojo tardymo izoliatoriaus projektavimas yra  etapas, kuris reiškia, jog Lietuvos bausmių vykdymo sistema keičiasi ir modernėja. Projektavimo darbai yra pradžia, tai yra didelis žingsnis į priekį, siekiant, kad Lietuvos laisvės atėmimo įstaigos atitiktų Europos Sąjungos ir tarptautinėje teisėje nustatytas žmogaus teisių normas “, – teigia J. Bernatonis.

Šiaulių tardymo izoliatorius projektavimo ir statybos darbai yra atliekami pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Laisvės atėmimo vietų modernizavimo programą. Bendra projektavimo darbų sutarties vertė yra 184 500 Eur.

Kalėjimų departamentas dar 1999 m. turėjo parengtą techninį projektą „Panevėžio m. 400 vietų tardymo izoliatorius (arešto namai)“. Pasirašyta sutartimi rangovai įsipareigoja šį projektą pakoreguoti ir pritaikyti naujam sklypui Šiaulių rajone, Malavėniukų kaime.

Naujosios laisvės atėmimo įstaigos, kurioje numatyta 600 vietų, statybos turėtų būti baigtos iki 2018 m. gruodžio 18 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min