Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių tarybos posėdis baigėsi po pertraukos – ištraukus korteles neliko kvorumo

Šiaulių tarybos posėdis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tarybos posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių miesto tarybos posėdyje patvirtintas šių metų miesto biudžetas, viršijantis 98 milijonus eurų. Taip pat leista garbios šiaulietės Gražbylės Venclauskaitės pelenus išimties tvarka palaidoti nenaudojamose kapinėse, šalia jos tėvo Kazimiero Venclauskio. Po pertraukos dalis tarybos narių ištraukė korteles – neliko kvorumo.

Tarybos posėdis prasidėjo netikėta gaida – gedulinga. Posėdžio išvakarėse mirė pirmoji Šiaulių garbės pilietė 104-erių Gražbylė Venclauskaitė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Virgilijus Noreika
Alvydo Januševičiaus nuotr./Virgilijus Noreika

Posėdžio metu ji pagerbta tylos minute. Tautišką giesmę sugiedojo garbės pilietis maestro Virgilijus Noreika. Taip pat pirmuoju klausimu vienbalsiai nuspręsta leisti jos pelenus palaidoti šalia tėvo – jau nuo 1956-ųjų nebenaudojamose Šiaulių senosiose kapinėse.

Iš pradžių posėdis virto šiokia tokia betvarke – vėl buvo aiškinamasi, kas iš tiesų yra oficiali tarybos valdančioji dauguma.

Diskusijos buvo bevaisės, todėl po trumpos pertraukos nuspręsta tiesiog pereiti prie posėdžio klausimų ir balsavimo.

Vėliau patvirtintas miesto strateginis planas iki 2019-ųjų. Taip pat patvirtintas miesto biudžetas, kurį šiemet sudaro daugiau kaip 98 milijonai eurų.

Už biudžeto patvirtinimą balsavo 25 tarybos nariai. Kai kurie tarybos nariai klausė, kodėl biudžete buvo nepanaudota apie 7,5 milijono eurų.

„Vėlai patvirtintas biudžetas, todėl vėlai prasidėjo pirkimai ir visi darbai prasidėjo pakankamai vėlai – tai pagrindinė priežastis“, – teigė Daiva Kerutienė, Šiaulių Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėja.

Pertraukėlių žaidimas

Po ilgosios pusę valandos trunkančios pertraukos buvo paprašyta dar vienos penkių minučių pertraukos, nes ne visi tarybos nariai dar susirinkę.

Dalis tarybos narių, negavę pertraukos pabėgimui iš posėdžio, tiesiog ištraukė savo korteles.

Tuomet, kai susirinko visi, buvo parašyta dar vienos pertraukos, tačiau ji jau nebuvo suteikta. Dėl to dalis tarybos narių tiesiog ištraukė savo korteles.

Po šio veiksmo salėje liko tik 15 veikiančių kortelių. Meras Artūras Visockas buvo priverstas posėdį nutraukti.

Tolimesni klausimai dėl naujo vicemero ir administracijos direktoriaus nebuvo spręsti. Taip pat neatleisti iš pareigų Giedrė Mendoza Herera bei Martynas Šiurkus, šiuo metu laikinai vadovaujantys administracijai.

Į vicemero postą šiame posėdyje kandidatavo D.Martinkienė – Šiaulių savivaldybės senbuvė. Ji čia dirba jau ketvirtą kadenciją. 2009–2011 metais ji buvo Šiaulių miesto mero patarėja, 2011–2015 metais ėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojo. Nuėjusiame Seime – kultūros ministro patarėjos pareigas.

Administracijos direktoriumi planavo tapti A.Ilgauskas – advokatas, prieš tai vadovavęs Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min