Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 8-osios išvakarėse Šiauliuose išrinkta metų moteris – „Moteris Saulė 2013“

"Moteris Saulė 2013" rinkimai
Alvydo Januševičiaus nuotr. / "Moteris Saulė 2013" rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ išrinkta „Moteris Saulė 2013“, ja tapo Ingrida Volosova – Šiaulių rajono daugiavaikės šeimynos, kurioje namus rado 19 našlaičių, įkūrėja.

Daugiausiai renginio žiūrovų palaikymo sulaukė ir daugiausiai balsų trumposiomis SMS žinutėmis surinko Rasmuta Valčiukienė, Radviliškio rajono Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė, tautodailininkė. Komisija daugiausiai balsų skyrė Šiaulių universiteto profesorei Genovaitei Kačiuškienei.

Globoja 19 našlaičių

Jau prasidėjus renginiui organizatoriai negalėjo nuspėti, kuri moteris šiemet bus išrinkta „Moteris Saulė 2013“ nugalėtoja. Žmonės telefonu balsavo apylygiai. Komisijos ir salėje esančių žiūrovų nuomonės galėjo ir nesutapti.

Po emocingų kalbų, šokių kolektyvo „Flamingas“ pasirodymų bei Edmundo Kučinsko, Simono Donskovo ir Vytauto Šiškausko dainų nuspręsta, kad „Moterimi Saule 2013“ išrenkama Ingrida Volosova – Šiaulių rajono daugiavaikės šeimynos įkūrėja. Moteriai kadaise į akis žvelgė baisi liga. Ji sako tuomet Dievui prižadėjusi dovanoti likusį gyvenimą kitiems. Galiausiai įkūrė šeimyną, kurioje namus rado 19 našlaičių.

Dievui ji prižadėjo dovanoti likusį gyvenimą kitiems.

Daugiausiai renginio žiūrovų palaikymo sulaukė ir daugiausiai balsų trumposiomis SMS žinutėmis surinko Rasmuta Valčiukienė, Radviliškio rajono Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė, tautodailininkė. Moteris nestinga energijos ir kūrybos nei darbe, nei už jo ribų.

Komisija daugiausiai balsų skyrė Šiaulių universiteto profesorei Genovaitei Kačiuškienei – Šiaulių universiteto profesorei, nominuotai už sugebėjimą keisti pasaulį aplink save ir užkrečiantį pozityvų, naujos krypties mąstymą, už mokėjimą derinti modernumą ir tradicijas.

Anksčiau titulas vadinosi „Metų šiaulietė“. Garbingas vardas jau buvo suteiktas vaikų šokių kolektyvo vadovei Adelei Gružienei (2008), vaikų gydytojai Liudai Gražinai Bekerienei (2009), muzikei, pedagogei Marytei Markevičienei (2010), pedagogei, grupės „Kitava“ atlikėjai Rasai Stoškuvienei (2011). “Moteris Saulė 2012” titulas suteiktas sportininkei Santai Pakenytei.

Gera pastebėti gerus darbus

Renginio tikslas – paskatinti ir išreikšti padėką toms, kurios per metus padarė daugiau nei joms priklausė.

Renginio tikslas – paskatinti ir išreikšti padėką Šiaulių apskrities moterims, kurios per metus padarė daugiau nei joms priklausė pagal profesiją ar pareigas. Visos kandidatės prisidėjo prie Šiaulių krašto garsinimo mokslo, kultūros, sporto, švietimo, socialinio vystymo bei kitose srityse,

Sausio mėnesį organizatoriai kvietė „Moteris Saulė 2013” titului siūlyti kandidates – Šiaulių apskities iškilias moteris. Pretendentes į šį titulą siūlė Šiaulių apskrityje veikiančos nevyriausybinės organizacijos, įmonės, įstaigos, ir individualūs asmenys.

Šiais metais iš pasiūlytų 23 kandidačių komisija atrinko devynias finalininkes. Apie jas buvo paruošti video siužetai, kuriuos žiūrovai pamatė renginio metu.

Darbai neliko nepastebėti

Garbingam titului „Moteris Saulė 2013“ taip pat nominuotos dar šešios „Moters Saulės“ vardo verto moterys.

Lina Mikalajūnaitė – Kelmės rajono Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro direktorė. Nominuota už ryžtą neatlygintinai rūpintis bendruomenės kasdiena ir šventėmis vardan didingo ir turtingo istorija Kražių miestelio atgimimo.

Aldona Udrienė – Pakruojo kraštą garsinanti verslininkė, aludarė. Nominuota už ištikimybę savo pašaukimui saugoti ir populiarinti aukštaitiškas tradicijas, kulinarinį bei kultūrinį krašto paveldą.

Roma Mačienė – Šiaulių rajono ūkininkė, bitininkė. Nominuota už entuziastingai įgyvendinamą svajonę supažindinti visuomenę su paslaptingu bičių pasauliu ir jų teikiamą naudą bei dosnią širdį, dalijančią ne tik medų, bet ir gerą žodį.

Nominuota už 25-erius metus sėkme apvainikuotas pastangas, mokant vaikus groti gerokai pamirštais instrumentais.

Rima Žurauskaitė – UAB „DIAB” direktorė. Nominuota už tikėjimą žmogumi ir siekį verslo pasaulyje sukurti naujus, pagarba grįstus santykius ir už tai, kad nuolat atveria atjautos kupiną širdį ir piniginę neįgaliesiems.

Genutė Baliulienė – Akmenės rajono Kruopių kultūros namų vedėja. Nominuota už sugebėjimą suburti bendraminčius į darnų liaudies teatro kolektyvą, jau turintį platų repertuarą ir rekordinį aktorių skaičių taip pat už nuoširdų rūpestį bendruomenės reikalais.

Edita Rudienė – Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos mokytoja. Nominuota už 25-erius metus sėkme apvainikuotas pastangas, mokant vaikus groti gerokai pamirštais instrumentais ir energija bei atsidavimą vadovaujant net trims populiariausios Joniškio rajono kapeloms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min