Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sigito Šostako advokatas: avariją sukėlęs patrulis suimtas tik dėl valdžios, visuomenės ir žiniasklaidos spaudimo (nuotraukos)

Advokatas Ignatijus Šuškevičius.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Advokatas Ignatijus Šuškevičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rezonansinę savaitgalio avariją sukėlusio patrulio S.Šostako advokatas Ignatijus Šuškevičius su savo ginamuoju vis dar svarsto galimybę skųsti Trakų teismo nutartį dėl suėmimo. Teisininkas „baisiausiu“ dalyku vadina visuomenės spaudimą.

15min.lt pirmadienio popietę pranešė, kad tragišką rezonansinę savaitgalio avariją greitkelyje, kaip įtariama, sukėlusį patrulį S.Šostaką Trakų rajono apylinkės teismas leido suimti 15 parų.

Bylą kuruojantis prokuroras Darius Maleckas po posėdžio žiniasklaidos atstovams aiškino, kad net 3 mėnesių griežčiausios kardomosios priemonės S.Šostakui prašė „atsižvelgus į tokius nusikaltimo padarinius“.

Tačiau Baudžiamojo proceso kodeksas (BPK) nenumato pagrindo laikyti žmogų suimtą, motyvuojant jo galimai padaryto nusikaltimo padariniais.

BPK numatyta, kad griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo – pagrindas yra pagrįstas manymas, kad įtariamasis:

1. bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo;

2. trukdys procesui;

3. darys naujus nusikaltimus.

15min.lt išsiaiškino, kad iš tiesų uždaro teismo posėdžio metu prokuroras D.Maleckas savo prašymą dėl S.Šostako suėmimo bandė grįsti 1-uoju ir 2-uoju punktais.

Argumentą dėl slapstymosi nuo teisingumo teisėja Ramunė Valiulytė atmetė besąlygiškai. Žinoma, kad S.Šostakas turi nuolatinę gyvenamąją vietą, anksčiau nebuvo teistas, po avarijos nebandė bėgti iš įvykio vietos, nevengė pasitikrinti girtumo, gailisi.

Tuo tarpu tikimybę, kad S.Šostakas gali trukdyti procesui, teisėja įvertino kaip realią.

Patrulį ginančiam teisininkui I.Šuškevičiui toks vertinimas nepriimtinas.

„Teismas nurodė, kad jis gali paveikti liudytojus – juk tik pradėtas tyrimas, pirminė stadija. Tačiau šis pagrindas nėra pagrįstas, nes tų liudytojų nelabai yra: tas, kas sužalotas – reanimacijoje, o kas miręs – jau nieko negali paliudyti“, – argumentavo I.Šuškevičius.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė

Advokato supratimu, teismas tiesiog dirbtinai vadovavosi vienu iš formalių suėmimo skyrimo pagrindų, nes neturėjo galimybės paleisti S.Soštako į laisvę vien dėl milžiniško valdžios, visuomenės ir žiniasklaidos spaudimo: „Tai labai jaučiasi, čia tai yra baisiausia...“

Ne vieną griežtą vertinimą S.Šostako atžvilgiu šiomis dienomis viešai išsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, žaibais svaidėsi vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (žr. susijusius straipsnius). Be to, iš pareigų pasitraukė policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, į žemesnes pareigas perkeltas Trakų rajono komisariato vadovas Nerijus Šiaulys.

Kitas esminis momentas: S.Šostako istorija dar sykį įrodė, kad Lietuvoje beveik negalioja nekaltumo prezumpcija – Trakų patrulis tiesiai šviesiai įvardijamas kaip žudikas, dvi gyvybes nusinešusios avarijos kaltininkas. Teisinėje valstybėje į tokią padėtį patekęs žmogus būtų vadinamas tik įtariamuoju, kurio kaltumas ar nekaltumas gali būti patvirtintas tik įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

`arūno Mažeikos/BFL nuotr./Prokuroras Darius Maleckas
Ar prokuroras Darius Maleckas turėjo kitą pasirinkimą? O teisėja?..

Apskųsti pirmadieninę Trakų rajono apylinkės teismo nutartį S.Šostakas ir jo gynėjas turi 20 dienų.

„Svarstėme, bet dar neapsisprendėme“, – antradienio popietę 15min.lt sakė I.Šuškevičius.

Naujienų portalas primena, kad panašaus rezonanso istorijoje su Skuodu policininku Sauliumi Pauliku šis ekspareigūnas iki teismo buvo laikomas suimtas, nes Aleksandrijos gyvenvietėje mirtinai partrenkęs tris vaikus, kelių erelis pabėgo iš avarijos vietos, su artimųjų pagalbą ilgai slapstėsi ir blaivėsi, o sučiuptas – neigė kaltę.

S.Šostako advokatas yra viešai pasakojęs, kad Trakų patrulis nuo pat pradžių atgailauja dėl sukeltos tragedijos.

Savo ruožtu visa Lietuvos policijos bendruomenė antradienį pareiškė atgailaujanti už S.Šostako tragišką poelgį.

`arūno Mažeikos/BFL nuotr./Trakų teismo kieme patrulio gynėjas bendravo su kolege Svetlana Pronina. Dar priea teismą teisininkė pareiakė nuomonę, kad suimti policininko nebus pagrindo.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Trakų teismo kieme patrulio gynėjas bendravo su kolege Svetlana Pronina. Dar prieš teismą teisininkė pareiškė nuomonę, kad suimti policininko nebus pagrindo.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min