TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šildymo sezonas pradedamas su nauja kaina

Šildymas
Šiuo metu apskaičiuota šildymo kaina Klaipėdoje yra mažiausia Lietuvoje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sinoptikams nežadant didesnio atšilimo antradienį pradedamas šildymo sezonas Kauno miesto gyvenamuosiuose namuose. Naujas šildymo sezonas prasideda su nauja šilumos kaina. Ji, palyginti su praėjusiais metais, šoktelėjo net 31 proc.

Nuo pernai metų spalio 1 dienos iki dabar viena šilumos kilovatvalandė (kWh) miesto gyventojams pabrango 6,45 ct – iki 26,99 ct. Palyginti su kitais miestais, per metus šilumos kaina Kaune ir rajone išaugo labiausiai. Miestui šilumą gamina Kauno termofikacinė elektrinė, valdoma koncerno „Gazprom“. Elektrinės atstovų teigimu, gaminamos šilumos kaina padidėjo, nes per metus elektrinei tiesiogiai tiekiamos dujos brango 20 proc.

Baimindamiesi gresiančių įsiskolinimų, miestiečiai ir įvairios asociacijos praėjusią savaitę kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administraciją, prašydami kiek įmanoma atidėti šildymo sezono pradžią. Ne vienus metus savivaldybėje dirbantys valdininkai tikino, kad tokia situacija – labai reta. Paprastai vos atšalus orams gyventojai savivaldybę atakuodavo skambučiais ir prašymais greičiau pradėti šildyti daugiabučius.

Šilumą tiekiančių bendrovių bei savivaldybės skaičiavimais, šildymo sezonas bus sudėtingas, mat jau dabar kauniečiai energetikams yra skolingi beveik 58 mln. Lt. Daugiausia už šildymą skolingi miesto daugiabučių gyventojai. Jie už paslaugas nėra sumokėję 31 mln. Lt.

Delsė, kiek galėjo

Atsižvelgdami į gyventojų prašymus, valdininkai delsė pradėti šildymo sezoną, kol, anot jų, leido sveikas protas. „Sprendimą priėmė miesto vadovai – savivaldybės administracijos direktorė ir meras, įvertinę gyventojų prašymus ir oro temperatūrą. Kiek galima laukti ir kankinti žmones? Kiti miestai jau šildomi“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Pranas Urbanavičius. Kauno lopšeliuose, darželiuose ir gydymo įstaigose radiatoriai šyla jau nuo spalio 5 dienos, o mokyklose – nuo spalio 9-osios.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja šildymo sezoną pradėti tuomet, kai tris dienas iš eilės vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

Kauno meteorologijos stoties duomenimis, tokia temperatūra mieste laikosi nuo rugsėjo 29 dienos. Pastarosiomis dienomis oro temperatūra nepasikeitė, todėl nuspręsta visame mieste pradėti šildymo sezoną.

Praėjusiais metais šildymo sezonas miesto daugiabučiuose pradėtas spalio 13-ąją. Užpernai – spalio 10-ąją.

Galima pradėti vėliau

Savivaldybė primena, kad nesvarbu, ar paskelbta šildymo sezono pradžia, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl pastatų šildymo pradžios. Apie tai jie turi pranešti šilumos tiekėjui. Daugiabučių gyvenamųjų namų patalpos gali būti pradėtos šildyti ir vėliau, jei tam pritaria dauguma (daugiau nei pusė) gyvenamojo namo dalininkų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min