Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 10d. 23:42

Šiauliuose šimtai jaunųjų šokėjų trypė dešimtosiose folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“

Patrepsynė 2014
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Patrepsynė 2014

Šiaulių arenoje vyko dešimtosios Lietuvos folklorinių šokių „Patrepsynė 2014″ finalinės varžytuvės. Geriausi šokėjai buvo atrenkami visuose šalies rajonuose. Į Šiaulius suvažiavo 121 pora geriausių šokėjų. Iš jų išrinkti patys geriausieji apdovanoti puikiais prizais.

Varžytuvių pagrindinė organizatorė ir sumanytoja Diana Martinaitienė teigia, kad kiekvienais metais „Patrepsynė“ tik auga ir populiarėja. Varžytuvės iš pradžių sukviesdavo tik kelių rajonų šokėjus. Dabar čia laurus skina šokėjai iš sostinės, Kauno, pamario krašto.

„Gerų šokėjų yra visur. Net jei nedalyvauji varžytuvėse, folklorinius šokius labai smagu šokti“, – sakė D.Martinaitienė.

Nė vienas šventės dalyvis neturi būti užmirštas.

Šiemet pirmą kartą renginiui panaudota didžioji Šiaulių arenos salė – buvo daugiau erdvės šokėjams.

Nuo prizų lūžo stalai. Varžytuvės turi nuolatinių rėmėjų, kurie prisideda savo produkcija ar meno kūriniais. Nė vienas šventės dalyvis neturi būti užmirštas.

Šokėjai buvo suskirstyti į tris kategorijas – ne pagal amžių, o patyrimą – pradedantieji, pažengusieji ir patyrusieji. Tarp pastarųjų buvo daugiau vyresnių, tačiau keletas gerokai mažesnių jiems nenusileido meistriškumu.

Varžytuvių šūkį sugalvojo Šilalės etnoklubas, jungiantis per 200 narių. Šūkį „Jeigu šoki Patrepsynėj – širdis Lietuvoj Tėvynėj“ jie užrašė ant marškinėlių, kuriuos padovanojo geriausiems šokėjams.

Jau sena tradicija, kad savo prizus įsteigia kalvis Arūnas Vaičelis. Jis nukalė geležinius batus, kuriuos padovajono geriausiai „Barborytę“ sušokusiai porai – Urtei Kėblaitei ir Hubertui Šimkui iš Šilalės rajono kultūros centro.

Geriausiems šokėjams Albertas Martinaitis padovanojo būgną ir kankles.

Kalvio nukaltos geležinės gėlės ir variuotos dūdos atiteko geriausiai šokusiems šokį „Siuntė Marę į Žagarę“. Šis šokis atliekamas dviem poromis. Prizų nugalėtojai – Rugilė Bužavaitė, Vitalijus Visockas, Viktorija Visockaitė ir Egidijus Bužavas iš Pakruojo rajono Pamūšio kultūros namų.

Tautodailininkas ir muzikos instrumentų meistras Albertas Martinaitis – tas žmogus, kuris kiekvienai „Patrepsynei“ paruošia daugybę prizų. Geriausiems šokėjams jis padovanojo būgną ir kankles. Kitiems šokėjams pagamino daugybę akmeninių amuletų, kurie yra tikros baltiškų amuletų arba simbolių kopijos.

Nominantai taip pat apdavanoti paveikslų reprodukcijomis, kuriose pavaizduoti senoviški lietuviški zodiako ženklai.

Pradedančiųjų kategorijoje laimėjo Dovilė Zamaraitė ir Orintas Stradomskis iš Radviliškio rajono Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinės mokyklos.

Pažengusiųjų grupėje stipriausiais pripažinti Aušra Pukštaitė ir Mantas Mikalauskas iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos folkloro ansamblio „Dolija“.

Tarp patyrusiųjų nugalėjo ketveriukė: Evelina Zutkytė, Žygimantas Urniežius, Karolina Zutkytė ir Mantas Krestikas iš Kauno rajono Domeikavos gimnazijos.

Komisija tradiciškai buvo tarptautinė ir jai pirmininkavo Latvijos universiteto Etninės kultūros centro vadovas Ernests Spičs.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min