Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 24d. 21:07

Širvintų kultūros centro darbuotojai virusą nusprendė vaikyti diskotekomis gyventojų kiemuose

Renginys Širvintose
Širvintų rajono kultūros centro nuotr. / Renginys Širvintose

Karantino metu laikinai nebevykstant renginiams, kultūros darbuotojai svarsto įvairiausias galimybes, kaip kultūrą priartinti arčiau žmonių. Pavyzdžiui, Širvintų rajono kultūros centras sugalvojo diskotekas rengti namų kiemuose. Pasak centro direktorės, iniciatyvą planuojama tęsti iki pat karantino pabaigos, o savo pavyzdžiu tikimasi įkvėpti ir kitus miestelius.

Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė 15min pasakojo, kad idėja Širvintų kiemuose surengti diskotekas kilo stebint įvairias su kultūriniais renginiais susijusias kitų rajonų iniciatyvas.

„Kultūros centrui gimė tokia idėja, nes daug kitų rajonų imasi iniciatyvos, ir norėjosi padaryti kažką kitaip, kažką įdomiau ir patraukliau. Kadangi žmogus negali ateiti pas mus, mes nusprendėme patys ateiti pas žmogų“, – kalbėjo R.Bareckaitė.

Diskotekos pirmąjį kartą vyks dviejuose kiemuose – 20 valandą bei 21 valandą. Tačiau, pasak kultūros centro direktorės, žadama vakarėlį užbaigti laiku, leisti žmonėms ilsėtis, o apie diskoteką taip pat informuota ir policija.

Kadangi žmogus negali ateiti pas mus, mes nusprendėme patys ateiti pas žmogų.

Diskotekų metu širvintiškiams iš namų išeiti nereikės – kieme savo pultą įsirengs didžėjus. Pasak R.Bareckaitės, kiemų gyventojai taip pat turės galimybę tiesiogiai sveikinti vieni kitus jiems svarbiomis progomis, skirti vieni kitiems dainas.

„Žmogus, stovėdamas prie lango ir stebėdamas diskoteką, galės ką nors pasveikinti – ar kaimyną iš kito namo, o galbūt savo žmoną ar vyrą“, – aiškino ji.

Kultūros centro direktorė pridūrė, jog, svarstant apie šį renginį kilo minčių, kad kai kurie rajono gyventojai triukšmu gali būti nepatenkinti, todėl buvo nuspręsta pasirinkimo laisvę palikti patiems gyventojams.

„Yra ir vyresnio amžiaus žmonių, ar galbūt žmonės turi kūdikį ir nenorės, kad triukšmautumėme. Pamąstėm, jog mes galime atvykti į jūsų kiemą, tik patys kvieskite mus. Tai dabar sekame, kurie namai yra aktyviausi, ir jau šeštadienį ryte nuspręsime, į kuriuos kiemus vyksime.

Širvintų rajono kultūros centro nuotr./Širvintų kultūros centro kolektyvas
Širvintų rajono kultūros centro nuotr./Širvintų kultūros centro kolektyvas

Esame numatę net dovanėlių, kurias pagal galimybes galėsime įteikti. Pavyzdžiui, žmogus galės nuleisti savo maišelį, mes jį dezinfekuosime, įdėsime į vidų dovanėlę ir pakelsime atgal“, – vakaro planus dėstė R.Bareckaitė.

Širvintų kultūros centro atstovė tikina, kad gyventojai šia iniciatyva jau yra itin susidomėję, tačiau renginio ateitis paaiškės tik jam jau įvykus. Pasak R.Bareckaitės, viską nulems pirmas žmonių įspūdis.

„Kol kas planuojame stebėti, koks bus susidomėjimas, bet turime ir sėkmės planą, kada toliau diskotekos galėtų vykti. Galvojam, kad tęsime renginį, bet labai svarbus tas pirmasis įspūdis, kaip žmonės reaguos ir mus priims.

Manome, kad kviesime ir kitus rajonus prisijungti, sėkmės istorijomis mes būtinai pasidalinsime“, – sakė kultūros centro direktorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min