15min be reklamos
2022 01 07, 11:17

Įsigalint omikron atmainai Vilniaus regione susirgimų daugiau, bet ligos atvejai lengvesni

Sparčiai daugėjant susirgimų koronavirusu ir pradėjus dominuoti lengviau užkrečiamai omikron atmainai, Vilniaus regiono ligoninėse gydomų žmonių skaičius taip greitai nedidėja. Pasak Santaros klinikų vadovo Felikso Jankevičiaus, dauguma pacientų – nepasiskiepiję arba nepilnai pasiskiepiję nuo COVID-19.

Kokia situacija dėl COVID-19 Santaros klinikose ir Vilniaus regione, F.Jankevičius žurnalistams pristatė penktadienį.

Santaros klinikų generalinio direktoriaus teigimu, nežiūrint labai didelio ir greitai augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų skaičius kol kas taip greitai nedidėja.

„Faktiškai pastarąją savaitę jis išlieka toks pat“, – sakė jis.

Vidutiniškai Vilniaus regione ir Santaros klinikose šiuo metu užimta pusė aktyvaus gydymo COVID-19 lovų ir apie 60 procentų koronavirusu užsikrėtusiems pacientams skirtų lovų reanimacijoje.

Šiuo metu Santaros klinikose nuo koronaviruso gydomi penki vaikai. Vieno jų būklė, kaip informavo profesorius, yra sunkoka, jis gydomas reanimacijoje.

Mažamečių susirgimų skaičiaus spartesnis padidėjimas kol kas irgi nefiksuojamas.

Gydytojai vis labiau įsitikina, kad dominuoja omikron atmaina.

Skirtumas tarp situacijos, kai pradėjo dominuoti delta atmaina, tas, kad dabar nedaugėja labai sunkių ligos atvejų.

„Jų tikrai nepadaugėjo. Ir, kaip žinia, svarbiausia turbūt informacija ta, kad nedidėja ir hospitalizacijų skaičius. Tai yra didžioji dalis užsikrėtusių omikron nereikalauja hospitalizacijos, tie simptomai yra ganėtinai lengvi. Žmonės gydosi namuose ir jiems hospitalizacijos neprireikia.

Bet ką reikia turėti galvoje – kad visgi dar daugiau ir greičiau augant užsikrėtimų skaičiui, sunkesnių atvejų irgi absoliučiais skaičiais gali padidėti. Mes esame tam pasiruošę“, – komentavo F.Jankevičius.

Tikimasi ir mažesnio mirčių nuo koronaviruso skaičiaus. Viena priežasčių, kaip nurodė Santaros klinikų vadovas, sparčiu tempu vykstanti žmonių imunizacija.

„Toje didžiojoje, mūsų pagrindinėje rizikos grupėje vis daugiau ir daugiau žmonių gauna revakcinaciją – trečią vakcinos dozę. Mes tikrai žinome, kad trečia vakcinos dozės yra esminis apsaugos komponentas, nes ji gerokai sumažina tikimybę patekti į reanimaciją ir labai sumažina sunkią ligos eigą“, – pabrėžė profesorius.

Kartu Santaros klinikų vadovas sakė, kad dauguma ligoninėse atsidūrusių pacientų – nepasiskiepiję arba pasiskiepiję nepilnai.

Pasak jo, šiuo metu izoliacijoje yra aštuoni Santaros klinikų darbuotojai, bet jei tas skaičius išaugtų, vėl tektų į pagalbą pasitelkti „Raudonojo kryžiaus“, šaulių pagalbą.

Atvejų skaičius toliau auga

Per ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti 3415 nauji koronaviruso atvejai.

Tai didžiausias paros atvejų rodiklis nuo lapkričio 5 dienos. Atvejų šuolis fiksuojamas ketvirtą dieną iš eilės.

4 žmonės mirė. Visi jie buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min