Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 9d. 15:51

Skandalas dėl Kauno tardymo izoliatoriaus išjudino ir kitus: į Teisingumo ministeriją ėmė plūsti skundai

Milda Vainiutė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Milda Vainiutė

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė teigia, kad kilus triukšmui dėl netvarkos Kauno tardymo izoliatoriuje (KTI) į ministeriją ėmė plūsti skundai dėl galimų pažeidimų kitose įkalinimo įstaigose. Tačiau kiek jų ir apie ką jie yra, ministrė kol kas nepasakoja.

„Ir į elektroninį pasitikėjimo paštą, ir asmeniškai pati gaunu į savo paštą, kreipiasi ir Seimo nariai su tam tikra informacija, taip kad tikrai tokių kreipimųsi yra ne vienas“, – ketvirtadienį sakė ji.

Ministrė patikslino, kad gauna informacijos ne tik iš KTI, bet ir iš kitų bausmių vykdymo įstaigų, pavyzdžiui, Šiaulių tardymo izoliatoriaus.

Nušalino gavusi daugiau informacijos

Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas ir buvusi izoliatoriaus direktorė, dabartinė Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė ketvirtadienį buvo nušalinti nuo pareigų.

Anot ministrės, jie bus nušalinti nuo pareigų tol, kol vyksta darbo grupės tyrimas dėl vadovų veiksmų ir paaiškėjus naujiems faktams, ir tam, kad netrukdytų tyrimui, kuris daugiausiai gali trukti du mėnesius.

„Komisija buvo išvykusi į tardymo izoliatorių, kalbėjo su darbuotoja Rasa Kazėniene, taip pat atsivežė papildomos informacijos“, – sakė ministrė, tačiau konkrečiai pasakyti, kokia ši informacija, ji atsisakė.

M.Vainiutė įsitikinusi, kad dabar paskelbti paaiškėjusius naujus faktus būtų nekorektiška tyrimą atliekančios komisijos atžvilgiu.

Ministrė tik pabrėžė, kad tyrimas atsakys į visus klausimus. Taip pat aiškinamasi ir 15min paskelbta informacija, kad kalinių nužiesti vazonai galėjo būti gabenami į Ž.Mikėnaitės sodybą, kad ji galėjo nemokamai taisytis dantis buvusioje darbovietėje, kad KTI galėjo būti darbui išnaudojami kaliniai.

„Taip, mes girdėjome apie tai, bet komentuoti nenorėčiau ir negalėčiau (...) Be abejonės, bus viskas išsiaiškinta“, – detalizuoti nenorėjo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Živilė Mikėnaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Živilė Mikėnaitė

M.Vainiutė nesiėmė svarstyti, ar po komisijos išvadų Ž.Mikėnaitei ir dabartiniam KTI vadovui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Tai, anot jos, gali pasakyti prokurorai.

Apie pažeidimus papasakojo finansininkė

Triukšmas kilo Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterei R.Kazėnienei prabilus apie galimą piktnaudžiavimą ir pinigų švaistymą įstaigoje.

Skunde teisėsaugai R.Kazėnienė yra nurodžiusi, kad Kauno tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriaus vedėjas Pranas Vaškys yra buvęs arba vis dar yra įmonės „Vipita“ akcininkas.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Spaudos konferencija „Ar valstybės institucijos ras valios darbais, o ne vien užkeikimais valytis nuo korupcijos Kalėjimų departamente?“
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Spaudos konferencija „Ar valstybės institucijos ras valios darbais, o ne vien užkeikimais valytis nuo korupcijos Kalėjimų departamente?“

R.Kazėnienė pateikė vieną pinigų švaistymo pavyzdį: 2014 metais gegužę–gruodį iš tos pačios bendrovės „Vipita“ gyvulinės kilmės atliekų šalinimo paslauga buvo nupirkta už 12,2 tūkst. eurų, per mėnesį tai kainavo per 1 tūkst. eurų. Ši bendrovė tokiomis sąlygomis teikė paslaugą ir visus 2015-uosius metus. Tačiau dabar tokią pat paslaugą tokia pat apimtimi tiekianti kita bendrovė tai daro už 92 eurus per mėnesį.

Buvęs KTI kalinys 15min pasakojo apie tai, kad kaliniai izoliatoriuje buvo verčiami dirbti darbus, kurie jiems nepriklauso.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min