Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 10:59 Atnaujinta 2022 10 03, 15:29

Skandalas KTU gimnazijoje: dėl galimo šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo nušalintas mokytojas

15min gavo informacijos apie vieno Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos matematikos mokytojo galimą nepadorų elgesį su mokinėmis. Kauno technologijos universitetas patvirtino, kad pedagogas yra nušalintas, vyksta tyrimas. Pats mokytojas tikino dar net negirdėjęs, kuo yra kaltinamas.
KTU gimnazija
KTU gimnazija / KTU nuotr.

15min sulaukė anoniminio pranešimo, kad KTU gimnazijos mokytojas neva nušalintas nuo darbo dėl galimo seksualinio priekabiavimo prie mokinių, šiuo metu vyksta tyrimas.

15min šaltinis teigia, kad mokytojas neva pasikvietė dvi mokines į kavinę, su jomis nepadoriai kalbėjo „apie seksą“, dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie kitų moksleivių patyrimus, prašė išsipasakoti.

KTU nuotr./KTU gimnazija
KTU nuotr./KTU gimnazija

Taip pat mokytojas neva kvietėsi mokines į namus mokyti matematikos.

Tai, kad mokytojas nušalintas ir pradėtas tyrimas, 15min patvirtino Kauno technologijos universitetas.

„Taip, dėl vieno KTU gimnazijos mokytojo galimo šiurkštaus darbo drausmės pažeidimo pradėtas vidinis tyrimas. Kol vyksta tyrimas, mokytojas yra laikinai nušalintas nuo pareigų. Kai tik turėsime ir galėsime atskleisti daugiau informacijos, būtinai ja pasidalinsime“, – teigė KTU atstovas žiniasklaidai Mantas Lapinskas.

Informaciją apie galimai nepadorų mokytojo elgesį gavo KTU gimnazija ir KTU, tyrimas neva buvo pradėtas nedelsiant.

Daugiau apie šį įvykį pakomentuoti KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras negalėjo, tikino, kad vyksta tyrimas.

„Šiuo metu negaliu komentuoti, kol vyksta vidinis tyrimas. Negaliu įvardyti, koks mokytojas nušalintas, bet vienas mokytojas yra nušalintas. Kalbama apie darbo drausmės pažeidimą“, – tiek tepasakė gimnazijos direktorius.

Skundas dėl šio mokytojo, pasak jo, gautas šią savaitę. Tiriami veiksmai, pasak T.Kivaro, galimai įvykdyti ne šiais mokslo metais.

Kaip 15min informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, jos skundas nėra pasiekęs.

„Įprastai visi klausimai dėl darbuotojų elgesio, veiklos sprendžiami darbdavio, t. y. mokyklos. Mokyklos administracija gali labai operatyviai priimti reikiamus sprendimus, atsižvelgdama į savo bendruomenės interesus, gali kreiptis ir į kitas institucijas. Mokyklose negalima toleruoti panašių apraiškų“, – rašoma ministerijos komentare.

15min susisiekė ir su pačiu mokytoju (vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi). Šis patikino kol kas net neturintis oficialaus kaltinimo.

„Vyksta vidinis tyrimas, neturiu ką pasakyti“, – teigė nušalintas pedagogas.

Paklaustas, kaip vertina jau viešai pasklidusius kaltinimus dėl galimo seksualinio prievartavimo, jis atsakė: „Niekaip. Laukiu oficialaus rašto“.

15min kreipėsi į Kauno apskrities policiją – klausta, ar pareigūnai taip pat apie tai informuoti, tačiau atsakymo iškart nesulaukta.

Papildyta spalio 3 dieną. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas spalio 3 dieną 15min informavo, kad nėra gavęs pranešimo dėl šio įvykio.

Pareigūnai ragina nukentėjusius ar turinčius informacijos asmenis kreiptis į policiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min