Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 04, 11:05

Skandalingoji pedagogė kuria „alternatyvią mokyklą“: ieško iš sistemos išėjusių mokytojų

„Laisvės kalvos“ maketo Lukiškių aikštėje apipylimu dažais išgarsėjusi sostinės pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė, dažnai sutinkama įvairiuose mitinguose, pasiskelbė kurianti „alternatyvią mokyklą“. Ji skirta vaikams, kurių tėvai nepritaria atžalų testavimui, skiepijimui bei, A.G.Astrauskaitės žodžiais, neaiškiam lytiniam švietimui.
Astra Genovaitė Astrauskė
Astra Genovaitė Astrauskaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mokytojams, išėjusiems iš sistemos. Nuo rugsėjo Vilniuje reikalingi istorijos, fizikos ir informacinių technologijų mokytojai alternatyvioje mokykloje“, – tokiu skelbimu savo feisbuko paskyroje neseniai pasidalijo pedagogė.

Kokia tai bus mokykla ir kas ją lankys, A.G.Astrauskaitės pasiteirauti nepavyko – išgirdusi, kad skambina 15min žurnalistė, pedagogė pokalbį nutraukė net nesulaukusi klausimo.

Tačiau apie mokytojos planus galima pasiskaityti jos paskyroje socialiniame tinkle.

Ugdymas namuose ar išnuomotose patalpose?

„Tai – ugdymas šeimoje. Tėvai buriasi, kad išvengtų vaikų testavimų, skiepų, sisteminės prievartos ir dėl brukamų vaikams genderizmo pamokų. Samdomi mokytojai“, – feisbuke aiškino A.G.Astrauskaitė.

Ji ragino visus, kuriems reikia alternatyvaus švietimo, susijungti ir ieškoti išeičių kartu, pedagogė taip pat teigė pavyzdžiu matanti Meilės Lukšienės „Tautinės mokyklos“ koncepciją.

„Labai daug ką galima iš ten taip pat paimti“, – teigė ji.

Nors diskusijose pedagogė aiškino, kad vaikai būtų ugdomi šeimose, o atskirą mokyklą steigti galbūt būtų galima kažkada vėliau, jos paskelbtoje anketoje mokytojams, kurie svarstytų dirbti „alternatyvioje mokykloje“ teigiama, kad ji veiktų išnuomotose patalpose.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mokymasis namuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mokymasis namuose

„Vilniaus tėveliai, kuriems nepriimtinos medicininės intervencijos, privalomas ir neaiškus lytinis švietimas, ieško savo vaikams mokytojų. Norėtume jus, mokytojai, samdyti vaikų mokymui mūsų išnuomotose patalpose“, – nurodoma anketoje.

Joje pabrėžiama, kad norima mokymo, kuris būtų vykdomas gerbiant šeimos įsitikinimus bei pasirinkimus, be jokių privalomų intervencijų, gerbiant vaiko individualumą ir laisvę.

A.G.Astrauskaitė savo paskyroje paragino tėvus spėti iki birželio susitvarkyti reikiamus dokumentus, kad vaikai galėtų mokytis namuose.

Raginimą susitarti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ji atmetė.

Tik mokymasis šeimoje – alternatyva vaikų bukinimui, genderizmo absurdo diegimui.

„Nejaugi nematote, kam sistema dirba? Tik mokymasis šeimoje – alternatyva vaikų bukinimui, genderizmo absurdo diegimui. Protingi ir mylintys tėvai žino, ką daryti, kaip auklėti ir mokyti savo vaikus, kaip rūpintis vaikų fizine ir dvasine sveikata bei suteikti bendrojo išsilavinimo žinias. Yra neparsidavusių mokytojų, kurie dirbs šia kryptimi“, – paaiškino ji.

Tėvai vaikus gali mokyti ir patys

ŠMSM 15min atsiųstame komentare nurodė, kad mokinius galima ugdyti šeimoje, tačiau – tik talkinant mokyklai.

To norintys tėvai privalėjo iki birželio 1-osios pateikti prašymus mokykloms, kurioms savivaldybės yra pavedusios padėti tėvams organizuoti tokį ugdymą.

Namuose vaikas turi mokytis visų privalomų dalykų pagal bendrąsias ir neformaliojo švietimo programas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokykla
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokykla

Mokykla, su kuria sudaroma sutartis, aprūpina vaiką vadovėliais, teikia konsultacijas ir panašiai.

Du kartus per mokslo metus būna vertinama moksleivio pažanga, ar užtikrinami vaiko socializacijos poreikiai.

Tėvai gali pasirinkti, kas mokys jų atžalas: tai jie gali daryti patys, ugdymą gali vykdyti samdomi mokytojai, taip pat ir mokyklos, su kuria sudaryta sutartis, pedagogai.

Tiesa, tėvai privalo nurodyti, kokia jų vaiką mokysiančių pedagogų kvalifikacija.

Jei ji nepakankama, sutartis dėl mokymo šeimoje nesudaroma.

A.G.Astrauskaitės pristatinėti nereikia

Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje lietuvių kalbos mokytoja dirbanti A.G.Astrauskaitė – alternatyvių faktų gerbėja, skiepus nuo koronaviruso laikanti nuodais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė ir Dainius Kepenis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Astra Genovaitė Astrauskaitė ir Dainius Kepenis

Prieš kurį laiką pedagogė atvirai pasakojo sirgusi, bet nesitestavusi – ji tiki, kad testas gali pakenkti smegenims.

„Esu nemažai skaičiusi, kad mRNR tipo vakcinos keičia ląstelių DNR struktūrą, o tai yra kišimasis į dieviškąją galią ir gamtos sukurtą tvarką“, – yra sakiusi ji.

Pedagogė dalyvavo ne vienoje protesto akcijų, nukreiptų prieš karantiną, kaukių dėvėjimą.

Ją buvo galima sutikti buvusio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovo Ado Jakubausko palaikymo akcijoje, proteste už tai, kad Lukiškių aikštėje būtų pastatytas „Vytis“ bei garsiai nuskambėjusiame Didžiajame šeimos gynimo marše.

A.G.Astrauskaitė su bendražygiais neseniai Vilniaus centre uždažė vaivorykštės spalvų perėją.

Apie mokytoją Lietuva sužinojo 2019 metais, kai ji raudonais dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ maketą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min