Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 15:11

Skelbiama komercijos atašė Kinijoje ir Suomijoje atranka

Susitarimas
123RF nuotr. / Susitarimas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia atrankas į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Kinijoje ir Suomijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Pastaraisiais metais ekonominis bendradarbiavimas su Kinija įgavo pagreitį: išaugo Kinijos rinkos reikšmė Lietuvos verslui ir turistų srautai iš Kinijos. Lietuvos verslo partnerystė su Suomija taip pat stiprėjo: augo eksportas, į Lietuvą investuoti pasirinko žinomos Suomijos bendrovės, tokios kaip „Outokumpu“ ir „Experimentica“. Naujiesiems komercijos atašė keliami ambicingi tikslai – ne tik sklandžiai tęsti pradėtus darbus, bet ir padėti dar didesniam būriui mūsų šalies įmonių įsitvirtinti šiose rinkose“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Į komercijos atašė pareigas Kinijoje ir Suomijoje gali pretenduoti asmenys, turintys magistro laipsnį ir ne mažiau kaip trejų metų darbo patirtį šiose srityse: rinkodaros, užsienio prekybos, darbo su investuotojais, verslo, tarptautinių santykių. Pretendentai privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu.

Komercijos atašė pareigybė – karjeros valstybės tarnautojo pozicija. Dokumentai priimami el. būdu www.testavimas.vtd.lt. Pretendentai į komercijos atašė Kinijoje pareigas dokumentus gali teikti iki š. m. gegužės 28 d., o į komercijos atašė Suomijoje pareigas – iki š. m. gegužės 29 d. Išsamūs konkurso reikalavimai skelbiami Valstybės tarnybos departamento puslapyje.

Šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komercijos atašė tinklą sudaro 12 komercijos atašė, dirbančių Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV, Rusijoje.

Komercijos atašė pareigybė reikalinga siekiant skatinti spartesnę Lietuvos ekonomikos integraciją į pasaulio ekonomiką, Lietuvos prekių ir paslaugų eksportą ir investicijas į Lietuvos ekonomiką, ieškoti naujų rinkų Lietuvos prekėms ir paslaugoms, skatinti technologinį bendradarbiavimą ir atvykstamąjį turizmą į Lietuvą, ginti Lietuvos įmonių interesus užsienyje. Komercijos atašė bendrauja su Lietuvos įmonėmis ir padeda joms spręsti kylančias problemas paskirtoje valstybėje.

Šiuo metu Lietuvos verslui Kinijoje atstovauja Arūnas Karlonas, kurio kadencija baigsis šių metų spalio 25 dieną, o Suomijoje – Aleksandras Laurinavičius, kuris paskirtas iki šių metų liepos 31 dienos.

2018 metais Lietuvos ir Kinijos prekybos apyvarta išaugo iki 4,2 proc. (iki 1,04 mlrd. eurų). Lietuvos eksportas į Kiniją augo 5,5 proc. ir siekė 189 mln. eurų. Beveik 22 proc. bendro Lietuvos eksporto į Kiniją sudaro įvairūs pramonės dirbiniai. Importo iš Kinijos rodikliai išaugo 3,94 proc. ir siekė 855 mln. eurų.

2018 metais Lietuvos ir Suomijos prekybos apyvarta išaugo iki 5,8 proc. (iki 1,26 mlrd. eurų). Lietuvos eksportas į Suomiją augo 11,1 proc. ir siekė 500 mln. eurų. Beveik 17 proc. bendro Lietuvos eksporto į Suomiją sudaro mašinos ir mechaniniai įrenginiai. Importo iš Suomijos rodikliai išaugo 2,5 proc. ir siekė 762,7 mln. eurų.

Temos: 2 Suomija Kinija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min