Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 03 20, 19:14

Skiepų skeptikas nesilaiko karantino taisyklių ir neigia koronaviruso egzistavimą

Alternatyvios medicinos gerbėjams pastarosios dienos – nelengvos. Neigiant mokslu grįstą vakarų mediciną, nelengva suprasti visuotinai taikomas saviizoliacijos priemones, skirtas sustabdyti COVID-19 protrūkį. 
Mobili koronaviruso mėginių paėmimo stotelė Vilniuje
Mobili koronaviruso mėginių paėmimo stotelė Vilniuje / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

„Aš apakęs. Nustokit sirgt šita psichoze. […] Tai yra kažkokia nesąmonė. Apsiraminkit, nėra čia to viruso, nėra čia tos ligos. Patys matot, kad čia visiškas briedas“, – sulaukęs policijos skambučio dėl tęsiamos tatuiruočių darymo veiklos ketvirtadienį piktinosi Andrius Lobovas.

15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle

Vyras stebėjosi tokiais reikalavimais ir nesuprato, kodėl jam negalima bendrauti su klientais.

Virusas – tikras

Aibė patikimų šaltinių, kaip Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NSVC), Europos ligų ir prevencijos kontrolės centras (ECDC), Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir objektyvi realybė rodo, kad viruso protrūkis – čia pat.

Patvirtintais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyti 36 ligos atvejai, vienas pacientas pasveiko. Pasaulyje registruoti daugiau nei 222 tūkst. susirgimų atvejų, 57,6 tūkst. žmonių pasveiko, o 9,1 tūkst. mirė.

Peržiūrėjus pastarųjų dienų A.Lobovo feisbuko įrašus, galima spręsti, kad nuomonę apie neegzistuojantį virusą vyras susidarė pažiūrėjęs vaizdo įrašą, kuriame iškraipomi Kinijos mokslininkų tyrimo duomenys.

Tyrimu buvo siekiama įvertinti vieno iš Kinijoje naudotų ligą nustatančio testo tikslumą. Tyrimo išvadas, kad vieno iš Kinijoje naudotų testų tikslumas galėjo iškraipyti ligos simptomų neturinčių žmonių duomenis, vyras interpretavo kaip įrodymą, kad ligos nėra.

Socialinis atsiribojimas

Nuo kovo 16 d. visoje Lietuvos teritorijoje įvestas karantinas. Juo siekiama maksimaliai apriboti žmonių tarpusavio kontaktą, taip užkertant kelią COVID-19 plitimui. Iš esmės ribojamos visos nebūtinos paslaugos, kurių gretose ir tatuiruočių darymas.

COVID-19 sukeliantis SARS-CoV-2 virusas egzistuoja nepriklausomai nuo to, juo tikima ar ne. Todėl pats to nežinodamas skiepų skeptikas gali nešioti virusą ir to nenorėdamas užkrėsti savo klientus, kurie užkrėstų savo šeimos narius.

Nesiimant jokių priemonių virusu gali užsikrėsti didžioji dalis šalies gyventojų. Šeštadienį skelbiant karantiną Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius skelbė, kad nesiimant jokių priemonių, COVID-19 mūsų šalyje galėtų pareikalauti 2 tūkst. gyvybių.

Būtent dėl to reikalinga maksimali gyventojų socialinė izoliacija, kurios pagalba galima užkirsti kelią virusi sklaidai bei suvaldyti socialinės apsaugos sistemai tenkantį krūvį.

Tai vadinamos socialinio atsiribojimo, sąmoningos pastangos sumažinti artimą kontaktą su žmonėmis, priemonės. Žmonėms rekomenduojama laikytis 2 metrų atstumo vienas tarp kitų.

Praėjusią savaitę A.Lobovas COVID-19 protrūkį klaidingai lygino su sezoniniu gripu, ragino ligą gydytis karštu vandeniu ir soda.

Aršus kritikas

A.Lobovas nėra medikas, tačiau tikina daugiau nei 10 metų savarankiškai studijuojantis vakcinas. Rugsėjį A.Lobovas 15min pasakojo besidomintis homeopatais Aleksandru Katoku ir Aleksandru Stolešnikovu.

Pastarojo veikale „Kuo pripildyti organizmą“ kalbama ne tik apie sveiką gyvenseną, bet ir apie tai, kad idealus maistas – „žalia mėsa ir garuojantis kraujas“, anglosaksų civilizacijos raktas į sėkmę – polinkis valgyti mėsą. Tariamas profesorius taip pat įsitikinęs, kad „gyvas vanduo“ – labiau išsivysčiusių kosminių civilizacijų maistas.

A.Lobovas į žiniasklaidos akiratį pateko tapęs aršiu Neringos Venckienės rėmėju Garliavoje. Prieš kelis metus vyras nesėkmingai siekė įrodyti esąs Deimantės Kedytės tėvas. Pastaraisiais metais A.Lobovas kovoja prieš skiepus ir neretai skelbia melagingą informaciją.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min