Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skulptūros iš mėsos – vardan eksperimento

Skulptorius M.Bumblys teigė savo skulptūrine provokacija nesiekiantis papiktinti ar įžeisti.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Skulptorius M.Bumblys teigė savo skulptūrine provokacija nesiekiantis papiktinti ar įžeisti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tradicinei skulptūrai naudojamą molį į dvidešimt kilogramų skerdienos iškeitęs uostamiesčio menininkas Mindaugas Bumblys prisipažįsta nenorintis nieko supykdyti ar įžeisti.

Visą savaitę Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre jaunas kūrėjas kurs žmonių portretus iš pjaustytos ir maltos kiaulienos. Jo sukurti darbai kurį laiką bus eksponuojami. Planuojama, kad iš dvidešimties kilogramų mėsos bus sukurti penki portretai. Naktį mėsą ketinama šaldyti, o dieną tęsti kūrybinį procesą.

„Taip, šokiruoti siekiame, bet nenorime nieko nuliūdinti ar supykdyti. Tai greičiau eksperimentas, skulptūrinė provokacija, kaip mes pavadinome. Nesiekiu ko nors įžeisti ar, atvirkščiai, pradžiuginti. Tiesiog mums įdomios įvairios žiūrovų reakcijos,“ – sakė menininkas.

Anot M.Bumblio, mėsą, kaip meninę priemonę, jau yra naudoję kitų šalių menininkai. Tačiau, ar kuris lietuvis kada nors yra ryžęsis kurti portretus iš skerdienos jis nebuvo girdėjęs. Pasak jauno kūrėjo, šiuolaikiniame mene nebeužtenka pakabinti paveikslą ir į jį žiūrėti. Tradicinis menas esą nustojo būti įdomus, jo funkcija baigėsi. „Dabar menas turi atlikti kitokią funkciją, jis, nors ir momentinis, turi kažką žmogui palikti“, – aiškino kūrėjęs. Mėsą, kaip kūrybos priemonę jis teigė pasirinkęs dėl to, kad joje dar galima įžvelgti bent kiek gyvybės.

Paklaustas ar nebijo sukelti dalies visuomenės pasipiktinimo, kad nepritekliaus metais kuria skulptūras iš mėsos, kai kiti apie mėsiškus patiekalus gali tik pasvajoti, M.Bumblys atsakė, kad mėsą pirkęs kaip ir visi. „Mes jos neatimame iš tų, kurie badauja,“ – teigė jis.

Kitą penktadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijoje bus atidaroma skulptūrų iš skerdienos paroda. Vėliau jų fotografijas ketinama pristatyti ir kitų miestų parodų salėse.

Komentarai
Temos Paroda, Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min