Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skulptūros nebetrukdo

Rotušės aikštės draugijai priklausantys verslininkai R.Mačiulaitis ir Ą.Gaižutis (dešinėje) piktinosi išpūstu skandalu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rotušės aikštės draugijai priklausantys verslininkai R.Mačiulaitis ir Ą.Gaižutis (dešinėje) piktinosi išpūstu skandalu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Audringą visuomenės reakciją sukėlusi žinia, kad Rotušės aikštės draugijos nariai pageidauja pakeisti Maironio bei Motiejaus Valančiaus paminklų vietas, privertė teisintis visuomenininkus.

Praėjusią savaitę draugijos narių surengtame pasitarime apie Rotušės aikštės problemas buvo užsiminta, kad du aikštėje stovintys monumentai, skirti Maironiui bei M.Valančiui, galėtų būti iškeldinti į kitas vietas. Savo idėją viešai išreiškęs dailininkas Augustas Ramonas tikino, jog tai padėtų išspręsti vieną aktualiausių šios miesto erdvės bėdų – išvaduoti aikštę nuo pernelyg didelio transporto srauto.

Nors dėl tokio kolegos pasisakymo draugijos nariai susitikime neprieštaravo, spaudoje pasirodžius straipsniui apie idėją iškelti paminklus, dalis jų išplatino pranešimą, kuriame nurodo, jog su A.Ramono pasisakymu nesutinka.

„Draugija neužsakė jokių skulptūrų iškėlimo projektų ir nereikalauja Maironio ir M.Valančiaus paminklų iškėlimo. Ši idėja nėra bendra draugijos nuomonė“, – rašoma išplatintame pranešime, kurį Rotušės aikštės draugijos tarybos vardu atsiuntė rotušės ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius bei verslininkai Ričardas Mačiulaitis, Vidimantas Žekas ir Ąžuolas Gaižutis. Pastarojo teigimu, paminklai – tikrai ne pats opiausias klausimas, dėl kurio buvo rengta konferencija.

„Tiesiog, norėjome iš įvairių sričių žmonių – draugijos narių, valdžios atstovų bei kitų – išgirsti, kokias jie mato aikštės perspektyvas. Viena iš pastabų buvo apie paminklus. Visi seniai žino, kad Senamiestyje jie statomi be aiškios tvarkos. Tačiau mūsų draugija tikrai nėra ta institucija, kuri galėtų tai pakeisti ar inicijuoti paminklų iškeldinimą“, – kalbėjo Ą.Gaižutis.

Priminsime, kad konferencijoje Rotušės aikštės bendruomenės atstovai pageidavo apgenėti arba iš viso nupjauti aikštėje augančius medžius, kurie esą kelia pavojų aplinkiniams. Aplinkosaugininkai artimiausiu metu ketina spręsti, kada būtų galima atlikti medžių tyrimus. Po jų turėtų tapti aišku, ar medžiai sveiki.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min