Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 17d. 08:08

Sniego užversti sodų gyventojai priversti kaupti šiukšles

Vienas iš gyventojams pasiūlytų variantų – tempti privačius konteinerius iki tų gatvių, kurias „Kauno švaros“ mašinos pasiekia ir šiuo metu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vienas iš gyventojams pasiūlytų variantų – tempti privačius konteinerius iki tų gatvių, kurias „Kauno švaros“ mašinos pasiekia ir šiuo metu.

Dalis Kauno miesto teritorijoje esančiose sodų bendrijose gyvenančių kauniečių jau ne pirmą žiemą priversti dažniau nei norėtų bendrauti su bendrove „Kauno švara“. Dėl sniego ir kitų žiemiškų sąlygų bendrovės šiukšliavežiai negali patekti į kai kurias sodų bendrijų vietas, todėl jose gyvenantys žmonės priversti kaupti buitines atliekas. O jei laiku nepasirūpino laikinai nutraukti sutartis su „Kauno švara“ – ir mokėti nustatytą mokestį.

Kaip „15min“ pasakojo vienas iš keblioje situacijoje atsidūrusių kauniečių, tiek jis, tiek kaimynai supranta, kad „Kauno švara“ šiuo metu iš tiesų sunkiai gali pasiekti juos ir dėl to neišveža buitinių atliekų, kaip tai numatyta sutartyje. Tačiau ieškoti variantų, kaip išspręsti susidariusią padėtį, reikia. Pasak vienoje iš Panemunėje esančių sodų bendrijų gyvenančio vyriškio, praėjusiais metais žiemą šiukšlių taip pat nevežė, tačiau tuomet už tą laikotarpį nereikėjo mokėti – į namus neatėjo jokios sąskaitos. Šiemet sausį jis ir kaimynas taip pat nesulaukė „Kauno švaros“ šiukšliavežių. Tačiau kadangi iki elektroninės sąskaitos atsiuntimo elektroniniu paštu nepasirūpino laikinai sustabdyti sutarties su „Kauno švara“, sumokėti pinigus už sausį jiems teks.

„Dėl sąskaitos esu pats kaltas: sutartyje numatyta, kad turėjau pranešti, jog neveža šiukšlių, per 5 dienas. Aš to nepadariau beveik visą mėnesį. Tačiau jie pas mus neprivažiuos, kol ištirps sniegas. Reikės stabdyti sutartį mėnesiui, jei ką – ir ilgiau“, – sakė namo rūsyje kaupti buitinių atliekų maišus priverstas sodų bendrijos gyventojas.

Iš „Kauno švaros“ jis išgirdo ir dar vieną pasiūlymą – nutempti individualų konteinerį ten, kur dar gali atvažiuoti šiukšliavežės. Kitas bendrovės svarstomas variantas – stacionarūs konteineriai, kuriuos galvojama pastatyti sodų bendrijos pradžioje. Į jį, kol nutirps sniegas, gyventojai galėtų atvežti ir išpilti savo konteinerių turinį. Tačiau sodų bendrijose netrūksta gyvenančių nelegaliai. Todėl tikėtina, kad šie asmenys kur kas greičiau pasinaudos „nemokama“ paslauga – pripildys stacionarų konteinerį šiukšlių, o už jų išvežimą sumokės oficialiai gyvenamąją vietą soduose deklaravę gyventojai.

Siūlo kaupti šiukšles

„Kauno švaros“ Atliekų tvarkymo skyriaus viršininkas Juozas Pavasaris prašė žmonių supratingumo. „Neįvažiuojamų gatvių yra ne tik soduose, bet ir mieste, pavyzdžiui, Šančiuose. Gyventojai aiškina, kad jie patys važinėja šiomis gatvelėmis, todėl ir šiukšliavežiai gali atvažiuoti. Bet nereikėtų lyginti lengvojo automobilio ir tonas sveriančios sunkiasvorės. Mums brangiau kainuoja samdyti kranus ir kas savaitę jas traukti iš griovių nei išvežti šiukšles. Miestas mažoms gatvėms barstyti nėra numatęs pinigų, tačiau mes savo lėšomis bandome barstyti tiek, kiek galime. Bet visur nepajėgiame“, – teisinosi „Kauno švaros“ atstovas.

Paprašytas duoti konkretų patarimą gyventojams, kurių šiukšliavežiai šiuo metu nepasiekia, J.Pavasaris buvo konkretus: „Kaupkite šiukšles ir laukite. Žiemą jos negenda taip greitai, kaip vasarą. O tokie orai – ledas, plikšala – ilgai nesitęs. Vos tik galėsime, privažiuosime visur.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min