Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuris bankas atsiskaitys su „Snoro“ indėlininkais, paaiškės pirmadienio vakarą

Žmonės laukia eilėje prie „Snoro“ banko Gedimino prospekte.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žmonės laukia eilėje prie „Snoro“ banko Gedimino prospekte.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė po pirmadienį įvykusio ministrų kabineto pasitarimo sakė, kad „Snoro“ bankroto administratorius bus paskirtas artimiausiomis dienomis. Kuris bankas atsiskaitys su „Snoro“ indėlininkais, dar neaišku. Anot ministrės, tai bus paskelbta pirmadienį vakare.

„Tai yra tik kelių dienų klausimas“, – kalbėdama apie tai, kada „Snorui“ bus paskirtas bankroto administratorius, sakė I.Šimonytė.

Lietuvos banko valdyba pirmadienį pranešė, kad nutarė pasiūlyti Vilniaus apygardos teismui skirti banko „Snoras“ bankroto administratoriumi bendrovę „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras“. Šis pasiūlymas kartu su pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo „Snorui“ teismui perduotas šiandien. Pagal įstatymą teismas sprendimą tuo klausimu turi priimti ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pareiškimo priėmimo.

Lietuvos banko valdyba taip pat nutarė, kad šių metų lapkričio 16 d. paskirto „Snoro“ laikinojo administratoriaus Simono Freakley įgaliojimai pasibaigs Vilniaus apygardos teismui priėmus nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo bankui „Snoras“ ir paskyrus bankroto administratorių.

Paskolas mokės sutartyje numatytomis sąlygomis

Paklausta, ar nedidės palūkanos tiems žmonėms, kurie yra paėmę paskolas iš „Snoro“, I.Šimonytė patikino, kad sutartyse numatyti įsipareigojimai nesikeis. „Manau, kad per toli žiūrite. Pirmiausia reikia kažkam tą paskolų portfelį parduoti. Paskolas administruos bankroto administratorius, jas reikės mokėti sutartyje numatytomis sąlygomis. Bet kokie sutarčių pakeitimai aprašyti tose sutartyse“, – kalbėjo ministrė.

Komentuodama verslininkų teiginius, esą kai kurie klientai vis dar atsiskaito per „Snorą“, I.Šimonytė teigė, kad šiuo metu jokios banko operacijos nevykdomos. „Gal kas nors iš inercijos kažką daro, gali būti tokių dalykų. Pradėjus dirbti bankroto administratoriui visi klausimai bus aptarti“, – sakė ministrė.

Ūkio ministro Rimanto Žyliaus teigimu, sustabdžius „Snoro“ licenciją pavedimų į banką atlikti neįmanoma. „O ar vyko kažkokie mokėjimai po to, kai buvo paskelbtas moratoriumas, man reikia pasitikslinti“, – pridūrė jis.

Po pasitarimo premjeras Andrius Kubilius pakartojo, kad su draustų indėlių savininkais turėtų būti atsiskaityta iki švenčių.

Praėjusį ketvirtadienį buvo paskelbta, kad banke trūksta 3,4 mlrd. Lt iš 8 mlrd Lt. Trūksta vertybinių popierių, indėlių. Buvo pateikta informacija, kad dingę beveik 600 mln. Lt indėlių užsienio bankuose, 1,2 mlrd. Lt vertybinių popierių, apie 600 mln. Lt – blogos paskolos, investicijos į Kaimanų fondus – 550 mln. Lt. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min