Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ komisija: Reinoldijus Šarkinas ir Vitas Vasiliauskas skirtingai suvokia bankų priežiūrą

Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį posėdžiavusi „Snoro“ bankroto aplinkybes tirianti laikinoji komisija sulaukė skirtingų liudijimų apie tai, kokia turi būti tinkama bankų priežiūra. Pasak komisijos vadovo „tvarkiečio“ Valentino Mazuronio, itin aiškiai skiriasi dabartinio ir buvusio Lietuvos banko vadovų požiūriai.

Pasak V.Mazuronio, artimų pozicijų, kokia turi būti tinkama komercinių bankų priežiūra, atsakydami į komisijos narių klausimus laikėsi buvęs centrinio banko vadovas Reinoldijus Šarkinas ir buvęs Lietuvos banko Komencinių bankų priežiūros departamento vadovas Kazimieras Ramonas.

Tuo tarpu dabartinis Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, „Snoro“ inspektavimo grupės vadovas Irmantas Žadeika bei Lietuvos banke sudarytos darbo grupės vadovas Mantas Mendelevičius pateko į kitą nuomonę apie įvykius turinčių liudytojų būrį.

„Nuomonės išsiskyrė dėl esminių faktų vertinimo ir interpretacijų“, – lygino V.Mazuronis.

Pasak jo, komisija bandė aiškintis, kuo remiamasi pagrindžiant skirtingas nuomones. „Ir vieni, ir kiti tai padarė, o mūsų nuomonės turės susidėstyti išvadose“, – konstatavo V.Mazuronis.

Anot jo, pokalbiai su bankų priežiūra užsiimančiais asmenimis komisijai buvo labai vertingi.

„Po pokalbių su visais mes tikrai gavome informacijos, kurios iki šiol niekaip negalėdavome gauti arba neturėjome taip aiškiai ir tiksliai pasakytos. Negaliu komentuoti, kokio pobūdžio ta informacija, bet ji susijusi su bankų priežiūra ir anksčiau, ir, ypač, paskutiniu laikotarpiu. Tas pokalbis buvo labai naudingas“, – sakė V.Mazuronis.

Komisijos pirmininkas patvirtino, kad ketvirtadienį apklausiant buvusį Komercinių bankų priežiūros departamento vadovą K.Ramoną jam buvo užduoti klausimai ir apie jo galimybes kontroliuoti banką „Snoras“, kuriame dirba dvi jo dukros.

Ar tai jam galėjo trukdyti dirbti tiesioginį darbą, komisija svarstys visų kitų duomenų kontekste.

Primename, kad be K.Ramono ketvirtadienį laikinoji komisija ketina apklausti „Snoro“ inspektavimo grupės vadovą Irmantą Žadeiką, Lietuvos banke sudarytos darbo grupės vadovą Mantą Mendelevičių ir buvusį Vertybinių popierių komisijos vadovą Vilių Šapoką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min