Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 28d. 05:56

Socdarbiečių ir S.Skvernelio atstovas Z.Vaigauskas patarinėja ir rinkimų organizatoriams

Laura Matjošaitytė ir Zenonas Vaigauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Laura Matjošaitytė ir Zenonas Vaigauskas
Buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas dabar yra Socialdemokratų darbo partijos ir Sauliaus Skvernelio rinkimų štabo atstovas. Tuo pačiu metu jis nepamiršta ir savo buvusių pavaldinių – lankosi komisijos biure ir dalija patarimus darbuotojams.

„Su komisijos nariais pasikalbu, VRK darbuotojais. <...> Manau, komisijos nariams įdomi mano nuomonė“, – 15min sakė Z.Vaigauskas, paklaustas apie apsilankymus buvusioje darbovietėje.

Jis tvirtina, kad kartais komisijoje lankosi kaip politinės partijos arba S.Skvernelio atstovas teikiant oficialius dokumentus, o kartais tiesiog dalijasi patirtimi su buvusiais kolegomis. Bet interesų konflikto čia neįžvelgia.

„Matyt, jam vis dar sudėtinga neiti pas kolegas“, – 15min sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad dabar, kai Z.Vaigauskas turi ryšių su konkrečia politine jėga ir prezidento posto siekiančiu politiku, jo apsilankymų tikslai turėtų būti aiškiai deklaruojami.

Iš mano pozicijos žiūrint, šiame etape, kai jis yra ir partijos atstovas, ir vieno pretendentų į kandidatus į prezidentus atstovas, tie apsilankymai turėtų būti tik tiksliniai, – sakė L.Matjošaitytė.

Su buvusiais kolegomis dalijasi patirtimi

2017-aisiais daugiau kaip du dešimtmečius VRK vadovavęs Zenonas Vaigauskas pasitraukė iš pareigų. Nepaisant to, kad dabar jis atstovauja rinkimuose dalyvaujantiems politikams, – Socialdemokratų darbo partijai ir prezidento posto siekiančiam S.Skverneliui, – jis išlieka dažnas svečias buvusioje darbovietėje.

Ką Z.Vaigauskas veikia VRK biure? Ar jo apsilankymai bei bendravimas su buvusiais pavaldiniais gali daryti įtaką VRK darbui bei priimamiems sprendimams?

„Ne, tikrai ne, kadangi jie puikiai žino, kas aš esu, kad aš atstovauju vienam kandidatui, partijai“, – sakė Z.Vaigauskas, akcentuodamas, kad komisija sprendimus priima pati.

Jis tvirtino su buvusiais kolegomis pasidalijantis žiniomis apie kompiuterines sistemas, techninę bazę.

„Manyčiau, kad buvusių senųjų komisijos narių patirtis yra tikrai reikalinga dabartinei komisijai: ir iš techninės pusės, kaip tos sistemos sukurtos, kaip veikia, kokie jų pavojai yra, ko reikėtų vengti, kokios stipriosios pusės yra. Tai yra į naudą“, – sakė buvęs VRK vadovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Zenonas Vaigauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Zenonas Vaigauskas

Z.Vaigauskas negalėjo pasakyti, kaip dažnai komisijos nariai klausia jo nuomonės: „Kaip aš dabar jums pasakysiu, kiek dažnai. Kada, matyt, jiems kyla noras, tai ir paklausia.“

Paklaustas, ar dažnai apsilanko VRK, Z.Vaigauskas sakė: „Nepasakyčiau. Žinokit, nepasakyčiau.“ Po akimirkos jis prisiminė, jog paskutinį kartą lankėsi prieš vieną darbo dieną, – Z.Vaigauską kalbinome antradienį, o VRK jis lankėsi penktadienį. Tada pateikė oficialų prašymą kaip Socialdemokratų darbo partijos atstovas.

Z.Vaigauskas tvirtino, kad kartais bendrauja su komisija oficialiais klausimais, susijusiais su įvairiais dokumentais dėl jo atstovaujamos partijos arba kandidato. O kartais dalijasi patirtimi kaip buvęs komisijos pirmininkas, mat per 23-ejus vadovavimo metus jis priėmė didelę dalį žmonių ir jį labai domina komisijos darbo reikalai.

Konsultuoja teisiniais klausimais

Z.Vaigauskas tvirtino esantis oficialus Socialdemokratų darbo partijos atstovas rinkimams. S.Skvernelio rinkimų štabą jis konsultuoja teisiniais klausimais.

„Štabas turi specialistų, tarp jų ir buvusį VRK vadovą Zenoną Vaigauską, kurie ir patys konsultuoja teisiniais klausimais, ir visada konsultuojasi su VRK, jei kyla kokia abejonė“, – atsakymuose 15min rašė Sauliaus Skvernelio rinkimų štabo atstovas Skirmantas Malinauskas.

Z.Vaigauskas sakė, kad S.Skvernelio rinkimų štabe dirba savanoriškais pagrindais, o siūlyto atlyginimo atsisakė.

„Iš esmės dokumentų parengimas: kokie reikalavimai yra, kokių reikėtų vengti įstatymo pažeidimų. Šitie pagrindiniai dalykai“, – apie savo vaidmenį S.Skvernelio štabe kalbėjo Z.Vaigauskas.

Apsilankymai turėtų būti deklaruojami

Apie Z.Vaigausko apsilankymus ir pokalbius su VRK darbuotojais žino ir dabartinė komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė. Ji tvirtino, kad dabar, kai Z.Vaigauskas dalyvauja politinėse kampanijose, jo apsilankymai VRK biure turėtų būti tiksliniai ir deklaruojami.

„Viena vertus, jis yra politinės partijos vienas iš atstovų, pretendento į kandidatus į prezidentus atstovas. Kita vertus, jis yra ilgametis Komisijos pirmininkas, daugiau nei dvidešimt metų vadovavęs Komisijai. Matyt, jam vis dar sudėtinga neiti pas kolegas“, – 15min sakė L.Matjošaitytė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė

Ji negalėjo tiksliai atsakyti, kaip dažnai VRK biure lankosi Z.Vaigauskas. Esą apsilankymų dažnumas pasikeitė, kai Z.Vaigauskas tapo Socialdemokratų darbo partijos ir S.Skvernelio rinkimų štabo atstovas.

„Galbūt tų apsilankymų ir pasikalbėjimų su darbuotojais dabar yra gerokai mažiau“, – sakė L.Matjošaitytė.

Ar dažnai ji pati susitinka su Z.Vaigausku? „Kad aš jam nelabai turiu laiko, tiesą sakant, – sakė L.Matjošaitytė. – Kažkur gal koridoriumi praeinant.“

Paklausta, ar ji pati yra kalbėjusi su Z.Vaigausku apie Socialdemokratų darbo partijos arba S.Skvernelio reikalus, L.Matjošaitytė atsakė: „Ne. Nebent telefonu paskambina paklausti apie bendrus procesus.“

Dabartinės VRK vadovės paklausėme, kaip iš jos pozicijos atrodo ši situacija. „Iš mano pozicijos žiūrint, šiame etape, kai jis yra ir partijos atstovas, ir vieno pretendentų į kandidatus į prezidentus atstovas, tie apsilankymai turėtų būti tik tiksliniai. Iš anksto turėtų būti deklaruojama, kokiu klausimu, kokiu tikslu ateinama“, – sakė L.Matjošaitytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min