Dabar populiaru

Slaptieji premjero patarėjai

Tema Visos temos
Slaptieji premjero patarėjai Saulius Skvernelis, Darius Gudelis

Slaptieji premjero patarėjai – 15min žurnalistų Birutės Davidonytės, Dovydo Pancerovo ir Šarūno Černiausko tyrimas apie premjero Sauliaus Skvernelio aplinką bei joje esančius verslininkus. 

Tyrimas parodė, kad premjeras Saulius Skvernelis turi ryšių su įvairiais verslininkais, bet jie nėra atskleisti visuomenei bei deklaruoti.

S.Skvernelis nuolat susitikinėja su viešųjų ryšių ekspertu ir verslininku, komunikacijos agentūros „VIP viešosios informacijos partneriai“ akcininku Dariumi Gudeliu. Jų susitikimai nėra deklaruojami. Vien praėjusiais metais D.Gudeliui buvo išduota 19 leidimų patekti į Vyriausybės rūmus. Tuo pat metu D.Gudelio įmonės laimėjo viešųjų pirkimų daugiau nei už 2,5 mln. eurų. 

Taip pat prie S.Skvernelio prezidentinės kampanijos prisideda verslininkas Marius Jovaiša, išgarsėjęs savo fotografijų albumu „Neregėta Lietuva“. Jo įmonės tvarko įvairius premjero rinkimų štabo reikalus: rūpinasi fotografijomis, interneto tinklapiu ir net oficialiai įdarbina S.Skvernelio rinkimų štabo darbuotojus. Premjero komandą darbinanti verslininko bendrovė „PharmaNet“ priešrinkiminiais metais gavo užsakymų ir iš valstybinių įmonių. 

Parašykite atsiliepimą apie 15min