Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 18d. 14:24

Socialdemokratų lyderiai suabejojo partijos komunikacija ir buvimu koalicijoje

LSPD debatų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / LSPD debatų akimirka

Kandidatai į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko postą mano, kad būtina tvarkyti šios politinės jėgos komunikaciją ir įtraukti daugiau narių į sprendimų priėmimą. Apie tai buvo kalbama šeštadienį per pirmuosius viešus kandidatų debatus.

„Tai istorinis mūsų partijoje įvykis“, – sakė dabartinis partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, pristatydamas kandidatų debatus.

Buvęs premjeras palinkėjo kolegoms „pasitikėjimo savimi ir pasitikėjimo savo partijos bičiuliais“. Jis pabrėžė, kad komanda turi būti ne konkurentai ar varžovai, bet partneriai.

Pirmuosiuose viešuose debatuose dalyvavo kandidatai į partijos pirmininko postą Zigmantas Balčytis, Andrius Palionis, Mindaugas Sinkevičius ir Artūras Skardžius.

Per renginį politikas Mindaugas Bastys pareiškė, kad pirmininko rinkimuose nedalyvaus, bet tik pirmadienį įvyks LSDP Šakių skyriaus susirinkimas, kur jis galės atsiimti kandidatūrą.

Taip pat diskusijoje nebuvo Manto Varaškos, Kristinos Miškinienės ir Gintauto Palucko.

15min pateikia pagrindines mintis, kurias pirmuosiuose debatuose išsakė kandidatai į LSDP pirmininko postą.

Z.Balčytis: daugiau dėmesio rajoniniams skyriams

Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis sakė, kad pagrindiniu savo tikslu laiko sugrąžinti LSDP prestižą.

„Esu giliai įsitikinęs, kad didžioji politika yra sprendimas. Tai nėra problema, tai yra sprendimas. Mes turime suprasti, kad vienas iš pagrindinių tikslų, ir mano asmeninis tikslas, – sugrąžinti partijai prestižą“, – kalbėjo politikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Zigmantas Balčytis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Zigmantas Balčytis

Jis sakė, kad daliai žmonių dabar yra gėda būti socialdemokratais, todėl partija privalo sugrąžinti pasitikėjimą kairiaisiais.

„Mano tikslas, ir kito kelio nematau, sugrįžti prie vertybių ir šiuolaikinės vadybos. Tai yra, kad gražūs žodžiai būtų įgyvendinti praktikoje, – kalbėjo Z.Balčytis. – Partija yra stipri tik tada, kai stiprūs yra skyriai.“

Jis siūlė peržiūrėti LSDP veiklos organizavimą ir daugiau dėmesio bei finansų skirti rajoniniams skyriams.

Kalbėdamas apie prarastą rinkėjų pasitikėjimą Šiauliuose ir Panevėžyje, Z.Balčytis sakė, kad būtina partijoje atstatyti drausmę: „Jeigu būtų drausmė, tų miestų mes nebūtume praradę.“ Po šių žodžių debatų klausę socialdemokratai pradėjo ploti.

Paklaustas, ar ruošiasi prezidento rinkimams 2019 metais, Z.Balčytis sakė, kad dėmesį koncentruoti reiktų į savivaldos rinkimus. Tačiau politikas patikslino, kad kandidatu į šalies vadovo postą galėtų būti tik partijos narys.

Jis akcentavo, kad būtina stiprinti viešąją komunikaciją.

A.Palionis: svarbiausia – vertybes atitinkanti programa

Seimo narys Andrius Palionis pasakojo, kad politiko karjerą pradėjo prieš šešerius metus. Tada jis svarstė tik apie dalyvavimą LSDP veikloje: „Visada deklaravau, kad širdyje esu kairysis. Sakiau: jeigu priims socialdemokratai, eisiu pas socialdemokratus.“

A.Palionis pabrėžė, kad būtina sugrįžti prie kairiųjų vertybių: „Naujasis pirmininkas turėtų paruošti mūsų vertybes atitinkančią programą, kad patikėtų ne tik rinkėjai, bet ir mūsų partijos bičiuliai.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Palionis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Palionis

Jis sakė, kad reikia reorganizuoti partijos rinkimų štabą ir tvarkyti partijos viešąją komunikaciją. Taip pat organizuoti didesnes diskusijas tarp LSDP narių, nes to dabar stinga, todėl partiečiai jaučiasi nedalyvaujantys sprendimų priėmime.

Politikas sakė, kad tapęs pirmininkų būtų linkęs peržiūrėti ir parlamentinę koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).

„Buvau ir konsultacijų grupėje, ir derybų grupėje. Toks, koks išėjau po konsultacijų, buvau laimingas. Toks, koks išėjau po derybų, buvau nuliūdęs“, – kalbėjo A.Palionis. Jis mano, kad pozicijos Seime ir Vyriausybėje buvo paskirstytos neteisingai.

A.Palionis taip pat sakė, kad būtina sugrąžinti vienybę į partiją ir „išgyvendinti melą“. Jo nuomone, dalis LSDP narių praranda pasitikėjimą vieni kitais dėl neteisingos vidinės komunikacijos.

M.Sinkevičius: turime būti atviresni viešojoje erdvėje

Jauniausias kandidatas į LSDP pirmininko postą, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius akcentavo, kad partija šiuo metu yra sudėtingoje situacijoje, bet tai nėra beviltiška.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius

„Ar tai krizė, ar tai yra nuopuolis, ar tai akligatvis? Mano galva, kad padėtis nėra tragiška ir išeitį tikrai galima rasti“, – sakė M.Sinkevičius.

Jis mano, kad siekiant šių tikslų partijos pirmininko pozicija yra labai svarbi: socialdemokratai neturi vieno ryškaus ir charizmatiško lyderio, bet turi daug stiprių politikų, todėl lyderystė turi būti grindžiama komandiniu darbu.

M.Sinkevičius taip pat kalbėjo apie LSDP komunikacijos krizę, kuri debatuose buvo pavadinta „Tapino krize“.

„Mes turime kalbėti apie du dalykus: vidinę komunikaciją ir išorę. Vidaus komunikacijoje mes turime būti atviri. O išorės komunikacijoje, tiesą sakant, mes turime būti dar atviresni. Nesislėpti už kažkokių vidinių taisyklių ir dokumentų“, – kalbėjo politikas. Jis mano, kad partija daro daug gerų darbų, bet nemoka to komunikuoti visuomenei.

Politikas sakė, kad šiuo metu jo dėmesys sutelktas į LSDP pirmininko rinkimus, būsimus Europos Parlamento ir vietos savivaldos rinkimus.

„Jeigu kada reikės rinktis tarp Vyriausybės ir vadovavimo partijai, tai rinkčiausi partiją“, – sakė M.Sinkevičius.

A.Skardžius: būtina partijos decentralizacija

Seimo narys Artūras Skardžius sakė, kad anksčiau nesvarstė dalyvauti pirmininko rinkimuose, bet džiaugiasi sulaukęs Šilutės ir Vilniaus skyriaus pasitikėjimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Skardžius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Skardžius

Jis sakė, kad LSDP turi atsigręžti į savo pagrindinę misiją – kurti teisingumą valstybėje: atstatyti mokestinę pusiausvyrą, sureguliuoti darbo santykius, valdyti teisingai.

Politikas akcentavo ir kovą su šešėline ekonomika, iš kurios gautas papildomas pajamas būtų galima nukreipti socialinių problemų sprendimui, švietimui bei sveikatos apsaugai.

Taip pat jis ragino atsigręžti į eilinius partijos narius, kurie pastaruoju metu buvo užmiršti ir nedalyvavo svarbių sprendimų priėmime.

„Mes nederinome savo sprendimų, dažnai pataikaudami prokonservatoriškoms idėjoms, – kalbėjo A.Skardžius. – Mes ir dabar, būdami koalicijoje (Seime su LVŽS, – 15min pastaba), negalime pasipriešinti sprendimams.“

Politikas mano, kad būtina LSDP decentralizacija, daugiau galių suteikiant kiekvienam partijos nariui.

„Turime užtikrinti partijos decentralizaciją ir profesionalią vadybą, – sakė A.Skardžius. – Ne tai, kad partijos finansai iššvaistomi be jokio grįžtamojo ryšio.“

Jis pabrėžė, kad partija privalo išlaikyti savo vertybes ir tradicijas: nekeisti LSDP simbolio rožės, neatsisakyti gegužės 1-osios šventimo, nepataikauti konservatoriams, atsigręžti į dirbantį ir socialiai pažeidžiamą žmogų.

Tiesioginiai rinkimai – pirmą kartą

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LSPD debatų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LSPD debatų akimirka

Galima sakyti, kad tai istoriniai socialdemokratų pirmininko rinkimai. Pirmą kartą vadovas bus renkamas per tiesioginį balsavimą partijos skyriuose, o ne visuotiniame narių suvažiavime.

Norą dalyvauti LSDP pirmininko rinkimuose pareiškė septyni kandidatai: Z.Balčytis, A.Palionis, M.Sinkevičius, A.Skardžius, M.Varaška, K.Miškinienė ir G.Paluckas.

Kandidatų į pirmininkus kėlimas vyko iki vasario 6–osios. Norą dalyvauti pareiškė septyni kandidatai: Z.Balčytis, A.Palionis, M.Sinkevičius, A.Skardžius, M.Varaška, K.Miškinienė ir G.Paluckas. Savo kandidatūrą atsiėmė M.Bastys, anksčiau tai padarė Algirdas Sysas ir Vilija Blinkevičiūtė.

Dėl dalyvavimo rinkimuose politikai privalo apsispręsti iki kovo 12 dienos.

Tiesioginis balsavimas partijos skyriuose vyks balandžio 6–8 dienomis. Antrasis rinkimų turas numatytas balandžio 28–29 dienomis.

Galutiniai rezultatai bus paskelbti gegužės 2 dieną, o oficialiai darbą naujasis pirmininkas pradės per LSDP suvažiavimą gegužės 6 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min