TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naują kūrybinį sezoną Kauno lėlių teatras pradeda atjaunėjęs (nuotraukos)

Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šventės akimirkos
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno valstybinis lėlių teatras, šį rudenį pradedantis 53-ąjį kūrybinį sezoną, lieka ištikimas tradicijoms: sezono atidarymo šventė rengiama paskutinį rugpjūčio sekmadienį, prieš pat naujus mokslo metus.

Tačiau naujienų bus. Svarbiausia jų – lėlių teatras rudenį pasitinka ne tik intensyviai repetuodamas naujus spektaklius, bet ir su atjaunėjusiu aktorių kolektyvu. Jame pradeda dirbti keturi Lietuvos teatro ir muzikos akademijos absolventai, baigę vadinamąjį lėlininkų kursą.

Ieško būsto naujiems aktoriams

Pasak Kauno lėlių teatro vadovo Sigito Klibavičiaus, jaunieji aktoriai Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas, Karolina Žernytė bei Indrė Taločkaitė dirbti pradeda sudėtingu laiku: ilgą laiką nebuvo aišku, ar Kultūros ministerija ras pinigų jų atlyginimams. „Esame gavę asmenišką naujojo Kultūros ministro užtikrinimą, kad pinigai šiam tikslui bus skirti. Tačiau tik po Naujų metų. Iki to laiko versimės iš teatro rezervo, kuris – minimalus. Jiems mokama suma yra žeidžianti menininko orumą.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šventės akimirkos

Tačiau panaši situacija yra ne tik pas mus. Ir kitų profesijų jaunimui šiuo metu sudėtinga įsidarbinti“, – kalbėjo S.Klibavičius. Dar vienas galvos skausmas – naujų aktorių apgyvendinimas. Nė vienas iš jų nėra kaunietis, todėl šiame mieste neturi gyvenamosios vietos. Teatras nuosavo būsto, kurį galėtų skirti darbuotojams, taip pat neturi.

„Žvalgomės bendrabučio, kuriame nuoma būtų pigesnė. Tačiau kol kas neradome. Jaunimas labai nori dirbti, todėl galvoja net patys nuomotis butus. Tačiau gaudami apie 900 Lt į rankas nelabai turi iš ko rinktis. Juk ne tik nuomą reikia mokėti“, – sakė Kauno lėlių teatro vadovas.

Patys aktoriai nusiteikę linksmiau. Pasak M.Ancevičiaus, svarbiausia, kad Kaune jie turės galimybę dirbti pagal specialybę ir kurti vaidmenis.

„Nuotaikos puikios. Pinigai nėra svarbiausi. Būdami studentai vertėmės ir su dar mažesnėmis pajamomis. Svarbiausia, kad turėtume kur gyventi ir galimybę kurti“, – kalbėjo vienas iš keturių Kauno lėlių teatre dirbti pradedančių lėlininkų.

Repertuare – 4 premjeros

Šį sezoną Kauno lėlių teatras žiūrovams ketina pristatyti keturis naujus spektaklius: du šiemet ir tiek pat po Naujų metų. Viena iš premjerų jau beveik paruošta – spektaklis „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ pagal Gintaro Beresnevičiaus pasakas (autorė Daiva Čepauskaitė, režisierius – Olegas Žiugžda) debiutuos rugsėjo 11-ąją.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šventės akimirkos

Pasak teatro vadovo S.Klibavičiaus, šis spektaklis – tarsi įvadas į pavasarį Kaune įvyksiantį tarptautinį lėlių teatrų festivalį, kurį po dviejų metų pertraukos vėl organizuoja Kauno lėlių teatras.

„Spektaklis „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos (ES). Projekte numatyti du etapai: pirmajame įvairių šalių lėlių teatrai pastato po spektaklį bendra tema „Šeima ir vaikai Europoje“, antrajame rengiamas festivalis“, – pasakojo Kauno lėlių teatro vadovas. Į jį ketina atvykti minėtame ES organizuojamame projekte dalyvaujantys teatrai iš Slovakijos, Čekijos, Lenkijos bei Ukrainos, taip pat garsūs lėlių teatrai iš Prancūzijos ir kitų Europos šalių.

„Festivalis, kaip ir pats šių metų lėlių teatro sezonas, bus sodrus“, – džiaugsmo neslėpė S.Klibavičius.

Sezoną atidarys švente „Į pasakų šalį su fotoaparatu!“

Naują sezoną Kauno lėlių teatras pradės tradicine švente, kuri įvyks šį sekmadienį. 12 val. prie restorano „Miesto sodas“ vyksiančioje teatralizuotoje šventėje mažieji kauniečiai galės pabendrauti su lėlių teatro gyventojais – įvairių spektaklių personažais – lėlėmis ir aktoriais. 14 val. bus rodomas spektaklis „Pasaka apie lietaus lašelį“. Žiūrovai perspėjami: jei lis lietus, visi renginiai vyks „Miesto sode“, t.y. po stogu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min