Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 1d. 14:58

Sostinėje griežtinama viešoji tvarka

Automobilių plovykla
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Nuo šiol miestiečiai ratuotus draugus privalės blizginti išimtinai tik plovyklose.

Sostinėje nuo šiol draudžiama deginti laužus, prie konteinerių palikti skalbykles ir lovas, o automobilį daugiabučio kieme plaunančiam kaimynui grės bauda iki 2 tūkst. Lt. Taip nusprendė miesto taryba, priimdama sostinės Tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimus.

Tvarkos patikslinimus inicijavo Saugaus miesto departamentas, pastebėjęs kai kurias spragas, kuriomis naudojosi pažeidėjai.

„Patvirtinta 14 pakeitimų, griežčiau reglamentuojančių tvarką mieste. Pakeitimai įsigalios, vos bus paskelbti spaudoje“, – 15min.lt po miesto tarybos posėdžio sakė Saugaus miesto departamentui laikinai vadovaujantis Rimantas Ramanauskas.

Pagal naujai patvirtintus taisyklių pakeitimus miesto teritorijoje bus draudžiama deginti laužus – ugnį miestiečiai galės kūrenti tik ugniavietėse.Baudos iki 2 tūkst. Lt grės tiems miestiečiams, kurie paliks prie bendrų konteinerių skalbykles ir kitą turtą arba plaus automobilius daugiabučių kiemuose.

Taip pat baudos iki 2 tūkst. Lt grės tiems miestiečiams, kurie paliks prie bendrų konteinerių skalbykles ir kitą turtą.

„Anksčiau tokie stambiagabaričiai daiktai buvo vertinami kaip ne vietoje paliktas turtas, todėl pažeidėjų negalėjome bausti. Dabar tvarka keičiasi“, – aiškino R.Ramanauskas.

Milžiniškos baudos grės ant pievelės palikusiems transporto priemones, neturinčias variklio – priekabas, kitus ratuotus įrenginius. Baudžiami bus ir tie miestiečiai, kurie kiemuose plaus savo automobilius. Anksčiau toks reiškinys reglamentuojamas nebuvo.

Naujosios miesto tvarkos taisyklės taip pat numato sankcijas nesusitvarkantiems renginių organizatoriams. Gavę leidimą asmenys turės jį nešiotis visą laiką – prieš renginį, renginio metu ir po renginio.

„Dažnai pasitaikydavo, kad po renginio lieka kalnai šiukšlių, o jų tvarkyti nėra kam, renginių organizatoriaus rasti nepavyksta, nes niekas neturi leidimo, nors aiškiai matyti, kad tie žmonės pramogą ir organizavo“, – tikino R.Ramanauskas.

Komunalininkai bus įpareigoti šiukšles po renginių sutvarkyti tuojau pat, jei tai nekelia triukšmo, o ne iki 6 val. ryto, kaip buvo iki šiol.

Artimiausiu metu miesto tarybai ketinama pateikti dar vieną miesto tvarkymo taisyklių pakeitimą, pagal kurį galimai didės įmokos registruojantiems gyvūnėlius, detaliau bus aptarta augintinių laikymo tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min