Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 6d. 10:05

Sostinės komisaras Kęstutis Lančinskas dirbti į Ukrainą išvyksta ramus: „Vilniaus apskritis saugi“

Kęstutis Lančinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstutis Lančinskas
Beveik septynerius metu vadovavęs Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui (VPK), Kęstutis Lančinskas prieš mėnesį laimėjo atranką į Europos Sąjungos pagalbos Ukrainai misijos vadovo pareigas. Komisaras 15min teigė, kad sostinės policiją palieka ramia širdimi, nes yra subūręs stiprią komandą, galinčią pasirūpinti visuomenės saugumu.

Pastaruoju metu tarnybinių patikrinimų (2 iš 3 baigėsi be rezultatų) taikiklyje atsidūręs Vilniaus apskrities VPK viršininkas K.Lančinskas keliasi į kitą kovos lauką.

Palikdamas sostinės policijos vadovo postą, pareigūnas ruošiasi į vykti į Kijevą, kur Europos Sąjungos misijos metu rūpinsis Ukrainos teisėsaugos struktūrų reformomis.

„Rytoj turėtų būti sprendimas. Paskutinis konkurso etapas vyko gruodžio 11-ąją, o rezultatus sužinojau po savaitės. To neskelbiau, nes kaip tik sausio 7 d. vyks ES Politinio saugumo tarybos posėdis, kur mano kandidatūra bus patvirtinta arba ne. Kol to patvirtinimo nėra – nėra čia ką pasakoti“, – trečiadienį 15min kalbėjo K.Lančinskas.

Jis tikino, kad pareigas palieka ramus, nes policija dirba taip, jog visuomenė gali jausti saugi.

Padėties, kaip Generalinėje prokuratūroje, ilgai gyvenusioje be vadovo, K.Lančinskas taip pat nebijo – jo nuomone, potencialių kandidatų į Vilniaus apskrities policijos viršininkus netrūksta, o konkursą laimės geriausias.

Vienas aš čia nieko nepadariau, o tik turėjau gerą superinių, profesionalių pareigūnų komandą.

– Ar jūsų negąsdina Ukraina? Ne vien dėl karo, bet ir dėl netvarkos policijoje, kitose teisėsaugos struktūrose?

– Negąsdina. Jei sutikau dalyvauti tokiame konkurse, vadinasi, priėmiau iššūkį, su kuriuo dabar reikia susitvarkyti.

– Kaip vertinate savo įdirbį? Ar šią minutę saugi Vilniaus apskrities bendruomenė?

– Taip, šią minutę – labai saugi. Bet čia ne mano įdirbis, o visų policijos pareigūnų, kurie dirbo kartu. Tas pasitikėjimas policija, kurį mes pasiekėme per tą laiką, nusikalstamumo lygio mažėjimas, nusikaltimų pobūdžio struktūros pasikeitimas – visų mūsų bendro darbo rezultatas. Vienas aš čia nieko nepadariau, o tik turėjau gerą komandą – didžiąją daugumą gerų, superinių, profesionalių pareigūnų, kurie tą pasiekė. Man tik belieka jiems padėkoti, kad jie tokie yra.

– Sudėtingam, didžiausiam Lietuvos policijos padaliniui jau nuo vasario reikės naujo vadovo. Ar matote potencialių įpėdinių?

– Nepakeičiamų nėra. Yra stiprių, potencialių vadovų, kurie gerai tvarkytųsi šiose pareigose. Pagal dabartines nuostatas, bus skelbiama atranka ir turėtų laimėti geriausias.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min