15min be reklamos
2022 12 06, 18:35

Sovietinių skulptūrų nukėlimą Vilniuje Rusijos ambasada vadina „barbarišku pasityčiojimu“

Antradienį pradėtą sovietinių skulptūrų sostinės Antakalnio kapinėse nukėlimą Vilniuje Rusijos ambasada vadina „barbarišku pasityčiojimu“ ir ragina tarptautines institucijas įvertinti šiuos savivaldybės veiksmus.
Vilniaus Antakalnio kapinėse prasidėjo stelų nukėlimo darbai
Vilniaus Antakalnio kapinėse prasidėjo stelų nukėlimo darbai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ambasada pareiškė, kad šis veiksmas yra „įnirtingo Lietuvos valdžios siekio sugriauti didvyrių, kurie savo gyvybės kaina išlaisvino Lietuvą ir Europą nuo nacizmo, atminimą kulminacija“.

„Toks barbariškas pasityčiojimas iš žuvusiųjų kiekvienam normaliam žmogui sukelia tik gilios paniekos jausmą ir pagrįstą pasipiktinimą“, – skelbia ambasada.

Šešios sovietų kariams skirtos stelos pradėtos ardyti antradienį, nepaisant Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komiteto pritaikytos laikinosios apsaugos. Planuojama skulptūras demontuoti ir išvežti savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje.

Sprendimą nepaisant draudimo nukelti skulptūras Teisingumo ministerija ir savivaldybė argumentuoja tuo, jog JT komitetas buvo suklaidintas į jį besikreipusių asmenų argumentų, neva monumentas bus išniekintas, o šalia esantys palaikai perlaidoti. To, pasak institucijų, neketinama daryti.

„Kviečiame tarptautines ir visuomenines organizacijas įvertinti tokį demonstratyvų JT organo sprendimų nepaisymą“, – reaguodama į tai paragino Rusijos ambasada.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžė, kad tai yra „sovietinės ideologijos simbolis, nieko bendro neturintis su kapais“, ir jis nukeliamas „teisėtai ir pagrįstai“.

Savivaldybė nukeltas skulptūras žada perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min