Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 3d. 15:34 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 3d. 17:46

Korupcija įtariama sveikatos apsaugos viceministrė L.Jaruševičienė atsistatydina

Lina Jaruševičienė
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Lina Jaruševičienė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrime korupcija įtariama viceministrė pirmadienį Lina Jaruševičienė buvo atvykusi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pateikė prašymą dėl jos atleidimo iš užimamų pareigų. Prašymas yra užregistruotas. Penktadienį iš atostogų grįžęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šį prašymą tenkins.

Apie tai pranešime informavo A.Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Jos teigimu, viceministrė šiuo metu jaučiasi prastai, kurį laiką turi nedarbingumo pažymėjimą, tad darbe jos nėra.

„Viceministrė iš tikrųjų labai prastai jaučiasi, ne kartą buvo pasiėmusi nedarbingumo pažymėjimą. Jos nedarbingumas jau tęsiasi ne pirmą mėnesį, ji yra gana prastos savijautos. Darbe labai retai būna, kartais pasirodo, bet tiesiog po paros ar dviejų vėl išvyksta, nes sveikata yra prasta“, – pirmadienį žurnalistams sakė ji.

„Jos sveikatos būklė pablogėjo po atliktų kratų birželio pradžioje. Ar tai susiję, negaliu atsakyti“, – pridūrė ministro patarėja.

L.Bušinskaitė teigė negalinti pasakyti, ar viceministrės sveikatos būklė yra susijusi su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamu tyrimu.

Sveikatos apsaugos ministerija, be kita ko, teigia bendradarbiausianti su teisėsaugos institucijomis ir pateiksianti visą reikiamą informaciją, kad tyrimas būtų baigtas kaip galima greičiau.

Plačiau situacijos L.Bušinskaitė teigė negalinti komentuoti dėl vykstančio tyrimo, tačiau pridūrė, jog tikisi, kad šis atvejis nesutrukdys sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams ir toliau bendradarbiauti, suvaldant koronaviruso protrūkį.

„Visi kolegos, tarp jų – ir viceministrė, dirbo dienomis ir naktimis, savaitgaliais negailėdami jėgų, kad tik šalyje būtų greičiau suvaldytas viruso plitimas“, – teigė L.Bušinskaitė.

FNTT teigimu, tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo viceministrė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu, kai dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

L.Jaruševičienei skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Apie tyrimą pranešta birželio pradžioje, pareigūnų akiratyje – 6 mln. eurų vertės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vykdytas greitųjų koronaviruso testų pirkimas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Lina Jaruševičienė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Lina Jaruševičienė

Pasak FNTT, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas.

BNS žiniomis, pareigūnai aiškinasi dėl testus tiekusios įmonės „Profarma“ veiklos.

Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. FNTT teigimu, apribotas disponavimas neteisėtai įgytomis lėšomis.

Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.

Įtariama, kad pirkėjas buvo suklaidintas, prieš sudarant sutartį galimai neatliko rinkos tyrimo bei neįvertino perkamos prekės kainos ir rinkos sąlygų. Sudarius sutartį lėšos buvo pervestos testų tiekėjui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min