Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 birželio 15d. 16:34 , Atnaujinta: 2015 birželio 15d. 18:19

„Start Vilnius“ aferos herojus Rimantas Jurkšas po 15min.lt tyrimo lekia iš darbo

Rimantas Jurkšas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rimantas Jurkšas
15min.lt žurnalistinis tyrimas apie įtartinus aviakompaniją „Air Lituanica“ valdančios Vilniaus savivaldybės bendrovės „Start Vilnius“ turto srautus sukėlė rimtų padarinių šios bendrovės direktoriaus pavaduotojui Rimantui Jurkšui.

Pirmadienį, tuoj po 15min.lt publikacijos pasirodymo, Vilniaus meras Remigijus Šimašius „Start Vilnius“ vadovybę – direktorių Simą Ramutį Petrikį ir abejotinio skaidrumo sandoriuose veikusių verslų savininką, „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotoją R.Jurkšą – išsikvietė „ant kilimėlio“.

Pavaduotojui – „sudie“, dėl direktoriaus dar spręs

Pokalbio nebūta ilgo. Meras priėmė tik S.R.Petrikį, R.Jurkšą palikdamas už durų. Pasibaigus keliolika minučių trukusiam R.Šimašiaus ir „Start Vilnius“ vadovo pokalbiui, S.R.Petrikis ir R.Jurkšas nuskubėjo į liftą. O pirmajame savivaldybės aukšte susitikę 15min.lt žurnalistą, abu „Start Vilnius“ vadovai movė gilyn į savivaldybės pastatą, neatsakydami nė į vieną klausimą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Jurkšas ir Simas Ramutis Petrikas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Jurkšas ir Simas Ramutis Petrikas

Savo ruožtu, Vilniaus meras R.Šimašius 15min.lt teigė, jog S.R.Petrikis patvirtino 15min.lt atskleistą informaciją – R.Jurkšo ir jo šeimos valdoma bendrovė „Statybos progresija“ per paskolos sandorį iš „Start Vilnius“ įgijo nekilnojamąjį turtą ant valstybinės žemės Geležinio Vilko g. 21, sykiu ši įmonė įgijo ir pirmumo teisę išpirkti ar išsinuomoti beveik 10 arų valstybinės žemės. Šalia, kitoje to paties sklypo dalyje, jau verda statybos – čia žemę valdo ir devynaukštį stato R.Jurkšo su partneriu valdoma bendrovė „NT koncernas“.

Meras R.Šimašius teigė, jog pasitvirtinus šiai informacijai pokalbiui su R.Jurkšu nebeliko reikalo.

„Su R.Jurkšu neturėjau net ką ir šnekėti“, – sakė politikas.

Pasak jo, S.R.Petrikis tikina, jog galima machinacija įvykdyta be jo žinios. Sykiu „Start Vilnius“ vadovas atsisako savo pavaduotojo R.Jurkšo paslaugų.

„S.R.Petrikio paprašiau iki rytojaus pateikti detalų paaiškinimą, kaip yra su ta mainų istorija. Mane direktorius informavo, kad buvo daroma tai už jo nugaros ir kad jisai priėmė sprendimą atsisveikinti su savo pavaduotoju kaip nepateisinusiu pasitikėjimo“, – tęsė R.Šimašius.

Dėl S.R.Petrikio galimybių toliau eiti „Start Vilnius“ vadovo pareigas meras teigė spręsiąs artimiausiu metu.

„Dėl paties vadovo – laukiu jo pasiaiškinimo. Tada žiūrėsime, kiek yra vadovo

aplaidumo ir kitų dalykų, ar nėra tų dalykų. Dėl pavaduotojo – pats vadovas patvirtino, kad blogai yra. Visa šita košė apie „Air Lituanica“ ir „Start Vilnius“ yra nepateisinama“, – sakė R.Šimašius.

Tiesa, Jurkšų šeima „Start Vilnius“ išlieka. R.Šimašius teigė iš S.R.Petrikio gavęs patvirtinimą, kad „Start Vilnius“ dirba R.Jurkšo sūnus bei vienas iš „Statybos progresijos“ akcininkų Mindaugas Jurkšas. Tarp jo kuruojamų sričių yra ir „Start Vilnius“ valdomas nekilnojamasis turtas.

A.Zuokas reikalauja tyrimo

Vilniaus meras po S.R.Petrikio pasiaiškinimo teigia apsispręsiąs, į kokias teisėsaugos institucijas kreiptis dėl galimų machinacijų su „Start Vilnius“ turtu. Į teisėsaugą apeliuoja ir R.Šimašiaus pirmtakas Artūras Zuokas, kurio paskutinėmis valdymo dienomis ir įvyko keisti turto mainai tarp „Start Vilnius“ ir R.Jurkšo verslo.

„Pareikšti įtarimai privalo būti išsamiai ištirti. Jeigu informacija žiniasklaidoje teisinga, būtina reikalauti iš tų žmonių atsakomybės. Negali būti jokio pateisinimo, kad įmonei priklausantis turtas be jokių viešų aukcionų staiga taptų privačios įmonės nuosavybe. Tai nebuvo ir, tikiuosi, tikrai nebus toleruojama ir šioje kadencijoje“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigia A.Zuokas.

15min.lt nuotr./Rimanto Jurkšo verslo schema
15min.lt nuotr./Rimanto Jurkšo verslo schema

Jo vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga pirmadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl galimai nusikalstamų veiksmų disponuojant „Start Vilnius“ turtu.

R.Jurkšo verslo įgytas turtas, kaip jau skelbėme, turėjo būti privatizuojamas viešo aukciono būdu. Tačiau iš aukcione parduodamo turto sąrašo šiuos statinius išbraukė A.Zuoko vadovaujama Vilniaus taryba – viename iš paskutiniųjų šios kadencijos posėdžių, kovo 18 d. Kieno iniciatyva iš privatizuojamų objektų sąrašo išimtas jau balandžio 3 d. R.Jurkšo šeimos rankose atsidūręs turtas, buvęs meras teigia nežinantis.

„Klausimus (tokio pobūdžio – aut. past.) teikia Ekonomikos ir investicijų departamentas. Ar jis teikia savo iniciatyva, ar su „Start Vilnius“ iniciatyva – tą reikėtų patikrinti“, – 15min.lt teigė A.Zuokas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Artūras Zuokas

Politikas tikina nežinojęs, kad „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojas plėtoja statybų verslus, kuriems, pasirodo, visai praverstų „Start Vilnius“ patikėtas turtas.

„Sunku patikėti, kad jis galėtų atlikti tokius veiksmus, kurių sukeliama atsakomybė jam, kaip teisininkui, turėtų būti pilnai suprantama. Tai labai keista“, – tęsė A.Zuokas.

Politikas teigė negalįs suvokti, kaip „Start Vilnius“ turtas iškeliavo iš įmonės be valdybos palaiminimo.

„Visiškai nesuprantama, kaip tai galėjo įvykti. Čia visiškas interesų konfliktas. Ir kaip įmonės vienas iš vadovų galėjo atlikti sandorius pats su savimi? Juolab, kad valdyboje šitas klausimas nebuvo svarstomas. O be valdybos sprendimo tokie dalykai iš viso negalėjo būti daromi. Čia yra vietos rimtam tyrimui, bet tą jau turi padaryti prokuratūra“, – reziumavo A.Zuokas.

Papildyta 18.20 Vilniaus valdžia aiškinasi ir kitus „Start Vilnius“ NT sandorius

Vilniaus miesto valdžia aiškinasi ir savivaldybės valdomos įmonės „Start Vilnius“ nekilnojamojo turto sandorius, teigia savivaldybės administracijos vadovė.

Alma Vaitkunskienė BNS sakė, kad abejonės dėl „Start Vilniaus“ parduodamo NT savivaldybės administracijai kilo praėjusią savaitę.

„Kai tik savivaldybes administracijai praėjusią savaitę kilo abejonės dėl „Start Vilniaus“ parduodamų daugelio turtinių vienetų kainų, pirmiausia skubiai peržiūrėjo parduodamo turto kainas ir nurodė turtą pardavinėti aukštesnėmis kainomis“, – BNS teigė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė ir pridūrė, kad praėjusį ketvirtadienį turtas aukcione jau buvo parduodamas didesnėmis kainomis.

Pasak jo, taip pat atliekamas tyrimas ir dėl anksčiau „Star Vilniaus“ parduoto turto. „Peržiūrime anksčiau „Start Vilniaus“ parduoto turto kainas ir kainų nustatymo būdus, taip pat pareikalavome įmonės vadovų pasiaiškinimų ir, atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, spręsime dėl kreipimosi į teisėsaugą tikslingumo dėl įmonės įvykdytų sandorių“, – sakė A.Vaitkunskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min