Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Start Vilnius“ vadovų pigiai įkainotas turtas, pasirodo, vertas gerokai daugiau

Vilniaus miesto savivaldybė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus plano maketas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybės administracija sustabdė buvusių UAB „Start Vilnius“ vadovų vykdytus turto pardavimus – buvę įmonės vadovai miesto nekilnojamąjį turtą savavališkai parduodavo pusvelčiui. Šis vertingas savivaldybės turtas buvo naudojamas „Air Lituanica“ kapitalui formuoti, antradienį pranešė savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius.

„Kai tik savivaldybės administracijai kilo abejonių dėl „Start Vilniaus“ parduodamo turto kainų, jos buvo skubiai peržiūrėtos ir nurodėme turtą aukcione pardavinėti aukštesnėmis kainomis“, – sako administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė.

Pasak A.Vaitkunskienės, 14 nekilnojamojo turto objektų po kainos padindimo pavyko parduoti trigubai didesne kaina – už bendrą sumą 228 774 eurų („Start Vilnius“  buvę vadovai šį turtą buvo įkainoję tik 70 568 eurų).

Pavyzdžiui, 24,5 kv. m negyvenamas patalpas Senamiestyje (Žemaitijos g. 5) „Start Vilnius“ vadovai planavo parduoti tik už 10,9 tūkst. eurų, tačiau administracija nurodė turtą parduoti už ne mažiau kaip 2 kartus didesnę kainą, nei buvo įkainojusi miesto turtą vertinusi UAB „Apus“.  Patalpas pavyko parduoti net 3,4 karto brangiau.

Vienas įspūdingesnių atvejų – 22,53 kv. m buto Stepono Batoro gatvėje 25 pardavimas: „Start Vilnius“ vadovai prieš aukcioną buvo įkainoję turtą vos 1 651 euru. Administracija perkainojo objektą 5,7 karto brangiau. Aukcione butas parduotas už 11,4 tūkst. eurų – 7 kartus brangiau, nei buvo nustatę „Start Vilnius“ vadovai ir „Apus“ vertintojai.

Pasak A.Vaitkunskienės, palyginus sandorius, atliktus po dabartinės Vilniaus miesto valdžios įsikišimo ir „Start Vilnius“ anksčiau vykdytus turto pardavimus, kyla pagrįstų abejonių tiek dėl „Start Vilnius“ vadovų taikytų turto kainos nustatymo metodų, tiek dėl parduodamo turto paskelbimo iki pardavimo aukcione dienos terminų (tik prieš 10 dienų iki aukciono), kas galimai lemdavo ribotesnę paklausą.

Dėl UAB „Start Vilnius“ veiklos faktų savivaldybė jau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama atlikti tyrimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min